Bude jazdiť za V. Britániu?

Utorok 14. 03. 2017 10:00  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: th/zdroj: čas.sk

Príde Slovensko o špičkového piešťanského paracyklistu Jozefa Metelku? O elitného slovenského športovca sa zaujíma Veľká Británia, kde dlhodobo žije, a ponúkajú mu tu špičkové podmienky.

Je otázne, či Jozef Metelka pridá ďalšie medaily ako slovenský reprezentant. Ilustr. foto

Je otázne, či Jozef Metelka pridá ďalšie medaily ako slovenský reprezentant. Ilustr. foto (Autor: FB J. Metelku)

„Briti ma veľmi chcú mať v paralympijskej cyklistickej reprezentácii. Núkajú mi ročný plat 30-tisíc libier a kompletné športové zabezpečenie,“ povedal Metelka v sobotu Novému Času.

Od Slovenska dostáva na športovú prípravu 50-tisíc eur ročne a má sľúbených ďalších 30-tisíc, ale ako sám hovorí, musí z niečoho žiť. „A bol by som rád, keby to tak aj zostalo, ale s ročným rozpočtom 50-tisíc eur, ktoré mám zo Slovenska na prípravu, sa ďaleko nedostanem. Mám sľúbených ešte o 30-tisíc viac, s tým už sa dá pracovať, ale stále sú to len peniaze na tréning a súťaže a ja z niečoho žiť musím. Briti majú vážny záujem a po športovej stránke by som sa nemusel o nič starať,“ uviedol Metelka.

Tridsaťročný Metelka lákavú ponuku zvažuje zo všetkých strán, a aby nemusel reprezentovať inú krajinu, pokúsi sa prehovoriť o financiách aj s prezidentom Slovenského paralympijského výboru Jánom Riapošom a prezidentom Slovenského zväzu cyklistiky Petrom Privarom, keďže súťaží v dvoch kategóriách.

„Vzhľadom na to, že robím vlastne dva športy, by stotisíc ročne bolo úplne v pohode. Na svete nie je veľa takých cyklistov a myslím si, že keď je niečo výnimočné, dá sa spraviť aj výnimka, nie sa len striktne držať nejakých tabuliek,“
zakončil Metelka pre cas.sk. 

 

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 10, ktoré je v predaji od 14. marca.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa