Atléti Družby na treťom mieste

• 23. septembra 2017, 07:29
  • Autor:ah/th

Záverečné piate kolo pretekov družstiev najmladšieho žiactva v atletike sa uskutočnilo v nedeľu 10. septembra v Nových Zámkoch. Pre chlapcov z atletického oddielu TJ Družba Piešťany to bol súboj o bronzové medaily so Športovým gymnáziom Trenčín.

Atléti z Piešťan nakoniec dosiahli výborné výsledky. Pričinili sa o to Richard Haberern, ktorý vyhral beh na 150 m a v skoku do diaľky bol štvrtý. Matúš Kubala skončil druhý v skoku do diaľky aj v behu na 600 m. Samuel Krepop obsadil druhé miesto v behu na 150 m a piate v skoku do diaľky.
Šimon Petríček skončil šiesty v behu na 600 m a bodom prispel aj Tadeáš Úradník za 10. miesto na rovnakej trati. Chlapci výrazne bodovali v štafete 4×60 m, ktorú vyhrali. V súťaži chlapcov tak atléti Družby získali celkové tretie miesto za Sláviou Trnava a Stavbárom Nitra.
Dievčatá skončili v silnej konkurencii na nepopulárnej štvrtej priečke, keď Petra Baláková obsadila v behu na 150 m prvé miesto, druhá bola na 60 m a tretia v skoku do diaľky. Andrea Ciklaminiová vyhrala beh na 600 m. Daniela Brežná skončila v skoku do diaľky šiesta. „Nakoľko nemáme družstvo mladších žiačok, tak Vanesa Pomajbová hosťovala v družstve Bojničiek, ktoré v tejto kategórii zvíťazilo. Vaneska obsadila tretie miesto v behu na 800 m a tiež v štafete 4×60 m,“ uviedla trénerka TJ Družba Annamária Halmová.
Piešťanskí atléti sa teraz sústredia na blížiace sa majstrovstvá jednotlivcov západoslovenskej oblasti, kde budú bojovať o čo najlepšie individuálne umiestnenia.