Topfest

Ďalšie športy

Napriek nepriaznivému počasiu si bežkári prvý ročník podujatia užili. (L. Beleščák)

111 bežkárov na Svrbickej snežnej stope

Napriek mrazivému a hmlistému počasiu sa v sobotu 28. januára postupne zišlo až 111 účastníkov Svrbickej snežnej stopy. Prvý ročník tohto podujatia lyžiarskej turistiky na 10,6-kilometrovom okruhu okolo Svrbíc sa podľa organizátorov i účastníkov vydaril.

01. 02. 2017 14:26  |  Šport / Ďalšie športy
Lýdia Drahovská (vpravo) dosiahla ďalší výrazný úspech vo svojej krátkej kariére (archív L. Drahovskej)

Triatlonistka L. Drahovská bronzová na európskom šampionáte

Slovenská reprezentantka Lýdia Drahovská získala bronzovú medailu v kategórii junioriek na majstrovstvách Európy v zimnom triatlone v estónskom Otepää.

01. 02. 2017 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Piešťanka N. Kubová je členkou reprezentácie dievčat do 18 rokov. (archív N. K.)

Volejbalová reprezentantka N. Kubová: Chcela by som hrať v Taliansku

Slovenská volejbalová reprezentácia dievčat do 18 rokov v úvode roka 2017 neúspešne bojovala o postup na majstrovstvá Európy. V kádri bola aj Piešťanka Nicol Kubová, ktorá v súčasnosti pôsobí v extraligovom tíme COP Nitra. Mladá volejbalistka, ktorá je dcérou piešťanskej brankárskej hokejovej legendy Petra Kuba, sa s nami podelila o svoje dojmy z druhej fázy kvalifikácie o postup na šampionát, ktorá sa konala v talianskom Miláne.

26. 01. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Tento rok počasie prialo bežkárom, po stope sa dostali aj na Havran. (mf)

Bezovec - Piešťany po bielej stope

Štyridsať turistov a bežkárov vystúpilo v sobotu 21. januára z autobusa na Bezovci, aby sa pešo či po bielej stope vybrali v rozprávkovo nádhernom zimnom počasí do Piešťan.

25. 01. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Bežci na lyžiach si cez víkend prídu na svoje. (L. Beleščák)

Prvý ročník Svrbickej snežnej stopy už túto sobotu

Camping a caravaning club Mestskej telovýchovnej jednoty v Piešťanoch usporiada v spolupráci s Obcou Svrbice akciu v zimnej prírode. Trasa prvého ročníka Svrbickej snežnej stopy, určenej najmä pre lyžiarov na bežkách, povedie pohorím Považský Inovec. Tí prejdú desaťkilometrový okruh okolo Svrbíc. Akcia sa uskutoční už túto sobotu 28. januára, štart je naplánovaný v rozmedzí od 9.30 do 11.30 h.

25. 01. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Počas mrazivých dní, keď hrúbka ľadu dosahuje až 30 centimetrov,
nám niekedy na prevzdušnenie hladiny pomôže iba motorová píla. (pm)

Rybárstvo v našom regióne

Rybárov mnohí považujú za čudných ľudí. Nazývame ich aj tichí blázni. Je to z dôvodu, že nezainteresovaný človek má len obmedzené znalosti o ich živote. Faktom ale ostáva, že Slovenský rybársky zväz je najväčším občianskym združením na Slovensku a jeho členská základňa má vyše stotisíc členov. Je tvorená z menších jednotiek a jednou je aj MsO SRZ Piešťany. V okolí máme množstvo nádherných vôd, ktoré sú veľmi dobre zarybnené a poskytujú dokonalé vyžitie. Z dôvodu lepšieho poznania rybárskej komunity vám na stránkach našich novín budeme pravidelne prinášať informácie o ich činnosti.

20. 01. 2017 09:00  |  Šport / Ďalšie športy
Šachového turnaja vo Vrbovom sa zúčastnilo 97 hráčov. (P. Podjavorinský)

Vo Vrbovom si to rozdali šachisti

Na tradičnom šachovom turnaji Karola Slováka sa deň pred Silvestrom stretlo vo Vrbovom 97 šachistov. O desať cien v hlavných kategóriách a 22 vecných cien zápolili šachisti v partiách na 2x15 minút deväť kôl. Príjemnú a priateľskú atmosféru umocnil tiež výborný guláš. Turnaj bol dramatický až do posledného kola, o čom svedčí fakt, že prví piati hráči mali zhodne po 7 bodov.

19. 01. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Zľava: víťaz J. Mihalkovč st., tretí J. Peško, druhý B. Remiáš a tajomník TJ M. Slabý. (P. Chnapko)

Mihalkovič obhájil prvenstvo v stolnotenisovom turnaji

Na sklonku minulého roka sa v lančárskom kultúrnom dome uskutočnil štvrtý ročník Boruta Cupu - turnaja neregistrovaných stolných tenistov. Dvadsaťštyri účastníkov bolo rozdelených do šiestich základných skupín. Dvaja najlepší zo skupín postúpili do boja o prvenstvo a slabší dvaja do súbojov o cenu útechy.

19. 01. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Čech Jan Oppolzer zvíťazil na Slovakmanovi minulý rok. Uspeje aj teraz? (archív Slovakmana 226)

Triatlon Slovakman 226 opäť v Piešťanoch

Jediné preteky v dlhom triatlone na Slovensku - Slovakman 226 - zavítajú opäť do Piešťan. Už 15. ročník podujatia bude v sobotu 5. augusta hostiť Lodenica. Slovakman, ktorý si rok od roka získava v Piešťanoch väčšiu pozornosť, patrí k letu v kúpeľnom meste a opäť sa tu zídu tí najlepší triatlonisti zo Slovenska, Česka i ďalších krajín.

18. 01. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Zľava: Jozef Metelka, otec Petra Sagana a Patrik Tybor. (archív J. Metelku)

Zlatý pedál 2016 - Metelka na druhom mieste za Saganom

Rok 2016 bol pre slovenskú cyklistiku nesmierne úspešný. V prvom rade kvôli hviezde svetovej cyklistiky Petrovi Saganovi, no taktiež aj vďaka paracyklistovi Jozefovi Metelkovi. Práve rodák z kúpeľného mesta sa umiestnil v ankete Zlatý pedál 2016 na druhom mieste tesne za P. Saganom a stal sa aj najlepším paracyklistom za uplynulý rok.

11. 01. 2017 15:49  |  Šport / Ďalšie športy
Články 61 - 70 z 886

Anketa