Lodenica

Ďalšie športy

V Piešťanoch v nedeľu odštartovali ME v ragby chlapcov do 18 rokov. (slovakrugby.sk)

Tvrdí chlapi v Piešťanoch, európsky šampionát v ragby odštartoval

Počas Veľkej noci sa v Piešťanoch začal európsky šampionát v „pätnástkovom“ ragby hráčov do 18 rokov (Konferencia 2), ktorý po prvý raz hostí Slovenská rugbyová únia. Slovensko sa stalo dejiskom medzinárodného podujatia, na ktorom sa po druhý raz za sebou predstaví aj domáca reprezentácia.

18. 04. 2017 15:30  |  Šport / Ďalšie športy
V kategórii dospelých mala komisia ťažký výber, napokon vybrala D. Cibulkovú. (FB D. Cibulkovej)

D. Cibulková bude zrejme najúspešnejšou športovkyňou mesta

Komisia mestského zastupiteľstva pre šport a rekreáciu v Piešťanoch na svojom poslednom zasadnutí na začiatku marca zostavila návrh poradia v ankete Najúspešnejší športovec roka 2016. Slávnostné oceňovanie sa uskutoční na galavečere Osobnosť mesta Piešťany v sobotu 6. mája v Dome umenia. Navrhnuté poradie ešte musí schváliť primátor.

15. 04. 2017 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Cesta z Piešťan do Hlohovca je vhodná aj pre amatérskych cyklistov. (vd)

Cyklodámam cestou na Jašter mávali všetci vytrénovaní týpkovia

Až gýčovo krásne nedeľné počasie využilo viac ako päťdesiat milovníkov cyklistiky a z rôznych miest v okolí dorazili k obedu na Jašter, kde bol cieľ akcie Cyklo na Jašter. Vibramy za tenisky tentoraz vymenilo aj sedem členiek a sympatizantiek Klubu športovej turistiky TJ Bezovec.

13. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Mladí ragbisti z Piešťan na mládežníckom turnaji v Trnave. (archív (RUC))

Ragby sa teší obľube aj u malých detí

Pred derby zápasom Respect extraligy medzi 1. RC Slovanom Bratislava a RC Spartak Trnava v sobotu 25. marca sa uskutočnil turnaj detí, na ktorom sa zúčastnili hráči z Trnavy, Bratislavy a historicky prvýkrát aj Piešťanci. Na turnaji sa predstavili vekové kategórie U8 a U12. Mladí piešťanskí ragbisti sa zapojili do oboch kategórií.

09. 04. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (pixabay)

Cenné víťazstvo za zelenými stolmi

V predposlednom dvojkole prvej stolnotenisovej ligy si pripísali hráči MTJ Piešťany-Moravany na svoje konto cenné víťazstvo nad Hontianskymi Trsťanmi-Dudincami „B“. To im zabezpečilo lepšie postavenie v baráži o zotrvanie v druhej najvyššej slovenskej súťaži.

07. 04. 2017 14:38  |  Šport / Ďalšie športy
Noví majstri, družstvo Domossu. Stoja zľava: Jozef Dunajčík, Peter Augustovič,
Ladislav Bábik a Ladislav Oravec, v podrepe zľava: Jozef Mihálik a Patrik Nedorost. (Zuzana Košinárová)

Na listinu víťazov pribudlo jedenáste meno - Domoss

Z prvenstva v 33. ročníku mestskej kolkárskej ligy v Piešťanoch sa po prvý raz v jej bohatej histórii tešili hráči Domossu. Práve táto firma je už sedem rokov sponzorom tejto populárnej súťaže pre amatérov. Hráči Domossu sú však iba jedenástym kolektívom, ktorý sa radoval z majstrovského titulu. Najusilovnejším zberateľom v celej histórii ligy je Povodie Váhu s desiatimi a Dompek s deviatimi prvenstvami.

06. 04. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Piešťanským vodákom z TJ Sĺňava poslanci odsúhlasili 2000 eur. (ilustr. foto: archív VK Sĺňava)

Medzi športové kluby rozdelia 15-tisíc

Na aktivity v oblasti telovýchovy, športu a rekreácie žiadalo 23 subjektov dotácie v celkovej sume 30 499 eur, pričom v mestskom rozpočte je na tento účel vyčlenených 15-tisíc. O tom, ako piešťanská mestská komisia pre šport a rekreáciu navrhla prerozdeliť financie, nás informoval jej predseda a poslanec Jozef Drahovský.

06. 04. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pri uvítacom transparente sa fotili celé skupiny ľudí. (M. Fiala)

Turisti otvorili Sto jarných kilometrov

Prvý apríl tentoraz padol na sobotu, tá turistická sa niesla v znamení akcie Sto jarných kilometrov. Pobyt v prírode si vychutnalo rekordné množstvo dospelých aj detí. Na prezentáciu, ktorá sa konala hore na kopci na Ahoji, ich prišlo z celého okolia požehnane. Účasť 61. ročníka obľúbenej akcie s rodinnou atmosférou bola rekordná, organizátori zaznamenali až sto ľudí. Každý si vybral trasu podľa svojich predstáv a schopností.

05. 04. 2017 12:21  |  Šport / Ďalšie športy
Futbalový štadión PFK Piešťany sa už onedlho premení na centrum európskeho ragby. (archív RUC)

Juniorské majstrovstvá Európy v ragby budú v Piešťanoch

Počas tohtoročných veľkonočných sviatkov bude v kúpeľnom meste naozaj rušno. Zo športového hľadiska sa tu uskutoční jedna z najzaujímavejších akcií plánovaných v roku 2017. V období od 15. do 23. apríla budú totiž Piešťany hostiť juniorské majstrovstvá Európy v 15´s ragby, Konferencia 2.

01. 04. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ocenení stolnotenisti (zľava) Ladislav Rehák, Michal Nemček a Marek Lulovič. (L. Žitnanský)

Krakovany žili jubilejným stolným tenisom

V Kultúrnom dome v Krakovanoch sa počas víkendu 18.-19. marca konali už po dvadsiatykrát stolnotenisové turnaje - Jozefovský turnaj starostov a O pohár starostu obce Krakovany.

30. 03. 2017 14:30  |  Šport / Ďalšie športy
Články 61 - 70 z 914
Regal Burger

Anketa