Ďalšie športy

Jozef Metelka (vľavo) s víťazom Tour de France 2012, Bradley Wigginsom. (FB J. Metelku)

Metelka vyhral časovku v Belgicku

Piešťanský hendikepovaný športovec Jozef Metelka zvíťazil v piatkovej časovke na 500 metrov na exhibičných pretekoch dráhových cyklistov v belgickom Gente.

23. 11. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy

Vo Vrbovom sa hrá aj šach a stolný tenis

Popri futbale reprezentujú Vrbové v dlhodobých súťažiach aj družstvá šachistov a stolných tenistov. Športovci z obidvoch klubov hrajú v regionálnych súťažiach.

22. 11. 2016 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Hráči RUC Piešťany podľahli RC Bears Žilina 14:22. (archív RUC)

Piešťanskí ragbisti potrápili Žilinu

Hráči Rugby Union Clubu (RUC) Piešťany sa v nedeľu 6. novembra predstavili v „pätnástkovom“ ragby zápase v rámci Respect Development ligy proti RC Bears Žilina. Výsledok 22:14 pre domácich medveďov naznačuje jasný priebeh zápasu, ale opak je pravdou.

18. 11. 2016 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Blato možno niektorých turistov odrádza, ale zážitok z pobytu v lese stojí zato. (vd)

Neseďte doma, poďte v sobotu na Blatový pochod!

Už v sobotu 19. novembra si môžete dobrovoľne umazať svoje turistické či iné terénne topánky na Blatovom pochode. Ako vždy - organizujú ho piešťanskí turisti, tento rok už po tridsiaty ôsmy raz. Zraz je na železničnej stanici pri Vrabcovi, cieľ na Jašteri v Hlohovci. Nik z účastníkov sa však nemusí premáhať, ak si na tridsaťkilometrovú túru netrúfa. Pokojne sa môže vyviezť aj na Havran. Odtiaľ je to k Jašteru už len na skok - asi osemnásťkilometrový.

18. 11. 2016 08:51  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
A. Valová na najvyššom stupni víťazov. (archív R.V.)

A. Valová sa karate venuje iba tri roky a už je majsterkou Európy

Mladá piešťanská karatistka Annamária Valová dosiahla ešte v polovici septembra na majstrovstvách Európy v štýle Goyu Ryu skvelý úspech. Členka klubu Seigokan na súťaži v Rakúsku nenašla premožiteľku a stala sa európskou šampiónkou. Piešťanský týždeň sa spýtal trénera (senseia) Michala Babiara, ako sa na tento výrazný úspech slovenského karate díva s odstupom času.

17. 11. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy obsahuje video obsahuje fotogalériu
Piešťanská wakeskaterka sa stala po piatykrát svetovou šampiónkou. (FB Z. Vráblovej)

Z. Vráblová opäť majsterkou sveta!

Piešťanka Zuzana Vráblová sa v mexickom Morelose stala majsterkou sveta vo wakeskatingu v kategórii Open. Členka tímu Red Bull triumfovala bodovým ziskom 68,33. Druhá bola Ori Boujová z Izraela, na treťom mieste skončila Talianka Elisa Costanzová. Dvadsaťsedemročná Vráblová získala už piaty titul svetovej šampiónky.

16. 11. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Staronový vlek je posunutý a dlhší, meria 365 metrov. (archív LK Ahoj)

Vlek na Ahoji preložili a predĺžili o sto metrov

Len čo sa skončili Majstrovstvá Slovenska v lyžovaní na tráve, na svahu Ahoj nad obcou Banka začali piati nadšenci spolu s rodičmi detí, ktoré sa venujú lyžovaniu, vykonávať prekládku vleku. Nielenže ho umiestnili na výhodnejšie miesto, ale ho aj predĺžili približne o sto metrov.

13. 11. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ragbisti RUC Piešťany po víťazstve nad RK Bratislava.
 (archív RUC)

Piešťanskí ragbisti zdolali minuloročných ligových víťazov

Poslednú októbrovú nedeľu sa na futbalovom štadióne PFK uskutočnil ďalší domáci 15 s zápas Rugby Union Clubu Piešťany. V rámci Respect Development ligy si piešťanskí ragbisti zmerali sily s minuloročným víťazom RK Bratislava a dokázali ho poraziť 43:24.

09. 11. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Jozef Metelka sa na pretekoch v Glasgowe opäť zapísal do histórie. (FB J. Metelku)

J. Metelka medzi „zdravými“ dráharmi na 14. mieste

Piešťanec Jozef Metelka sa ako prvý paracyklista v histórii zúčastnil na pretekoch Svetového pohára cyklistov-dráharov medzi „zdravými“ v škótskom Glasgowe. V kvalifikácii stíhačky jednotlivcov skončil na 14. mieste. Tridsaťročný rodák z Piešťan, ktorý dlhodobo žije v Anglicku, dosiahol na dráhe v pretekoch na 4000 metrov výsledný čas 4:30,329 min.

08. 11. 2016 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Tomáš Vrábel (vpravo) so svojím navigátorom Marcelom Hrankom. (archív T. Vrábla)

T. Vrábel, majster Slovenska v rally, úspešný aj na motokárach

Motoristický pretekár Tomáš Vrábel z Piešťan má za sebou ďalší úspešný rok. V rámci Majstrovstiev Slovenska v rally sa vo svojej kategórii umiestnil na prvom mieste a získal majstrovský titul. Okrem automobilových pretekov si sezónu spestril jazdami na motokárach, kde v Slovenskom kartingovom pohári obsadil v premiérovej sezóne druhú priečku.

06. 11. 2016 14:37  |  Šport / Ďalšie športy
Články 61 - 70 z 859