Nadácia Adeli

Ďalšie športy

Piešťanskí ragbisti si uctili pamiatku nedávno zosnulého trénera Vladimíra Kubalu. (archív RUC)

Ragbisti na turnajoch v Čunove a Trnave

Domáce ihrisko 1. RC Slovana Bratislava v Čunove sa v sobotu 10. júna zaplnilo mladými nádejami slovenského, ale aj českého ragby, aby odohrali tretí turnaj detí v tomto roku. Samozrejme, miniragbisti z Rugby Union Clubu (RUC) Piešťany na podujatí nemohli chýbať.

22. 06. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Anton Javorka (archív CVČ)

Javorka čestným olympionikom

Slovenský olympijský výbor (SOV) má od 9. júna nového čestného člena, ikonu slovenskej atletiky, maratónca a reprezentanta ČSSR Antona Javorku, rodáka z Moravian nad Váhom.

22. 06. 2017 08:15  |  Šport / Ďalšie športy
Žiačky zo ZŠ Brezová patrili k najlepším. (archív ZŠ Brezová)

ZŠ Brezová opäť ovládla Piešťanské hry v atletike

Piešťanské hry v atletike základných škôl - Memoriál Štefana Estera - sa uskutočnili na futbalovom štadióne PFK v stredu 14. júna. V súťaži, ktorá napísala už 52 ročníkov, opäť kraľovala ZŠ Brezová, ktorá zvíťazila osemnástykrát po sebe a celkovo sa z prvenstva radovala 19-krát.

20. 06. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ondrej Kubo, víťaz medzi mužmi a Lýdia Drahovská ovládla kategóriu žien. (archív jd)

Triatlonistom Kubovi i sestrám Drahovským sa darilo

Piešťanskí triatlonisti zaznamenali ďalšie úspechy. Na sobotných pretekoch Slovenského pohára v triatlone Pressburg triathlon 2017 na Draždiaku v Petržalke dokázali vo svojich kategóriách zvíťaziť Ondrej Kubo i sestry Eliška a Lýdia Drahovské.

15. 06. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Matej Elbek Musaev sa stal majstrom Slovenska. (ilustr. foto: archív mem)

Šachisti uspeli na majstrovstvách SR

V Ružomberku sa počas posledného májového víkendu uskutočnili majstrovstvá Slovenska jednotlivcov i družstiev v rapid šachu. Piešťany mali na podujatí úspešné zastúpenie v kategórii chlapcov do 10 rokov a dievčat do 14 rokov.

14. 06. 2017 15:24  |  Šport / Ďalšie športy
Vanesa Drahovská skončila druhá v slalome aj obrovskom slalome. (lm)

Lyžiari začali sezónu

Lyžovanie na tráve a vodné lyžovanie má v Piešťanoch dlhoročnú tradíciu. Oba športy počas prvého júnového víkendu takmer súčasne odštartovali úvodné preteky. Piešťanci si na nich počínali výborne a podarilo sa im získať viacero pódiových umiestnení.

14. 06. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Milan Tupý na časovkárskom špeciáli. (archív mt)

Cyklistické preteky Masters v plnom prúde

Slovenský pohár v cestnej cyklistike pod názvom Merida Cup má za sebou už siedme kolo. Veľmi úspešne si zatiaľ vedú aj cyklisti z CK Piešťany, ktorí sa pravidelne umiestňujú na stupňoch víťazov. V prvom kole bola časovka dvojíc v Perneku. Vo svojej kategórii zvíťazil Milan Tupý s Milošom Gežom. Peter Rihay spolu s Františkom Ostrackým skončili druhí, podobne i Peter Polák.

14. 06. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Okolo Slovenska: Pelotón cyklistov prechádzal aj pod Čachtickým hradom. (Okolo Slovenska)

O prémie na Havrane i pod Čachtickým hradom

Cyklistické preteky Okolo Slovenska opäť prechádzali cez Piešťany i časť regiónu. Tretia etapa prestížnych pretekov z Nitry do Trnavy prechádzala okresom Piešťany a pretekári tu absolvovali aj dve prémie.

13. 06. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Triatlonový talent obsadil v celkovom poradí výborné 19. miesto. (archív O. Kuba)

Úspech triatlonistu Kuba na elitných pretekoch

Piešťanský triatlonista Ondrej Kubo dosiahol počas uplynulého víkendu mimoriadny úspech. Na elitných pretekoch The Championship 2017 v Šamoríne, ktoré sú neoficiálnymi majstrovstvami sveta, zvíťazil vo svojej kategórii a v celkovom poradí mužov skončil na vynikajúcom 19. mieste. Hoci sa mladý Piešťanec venuje tomuto nesmierne náročnému športu len pár rokov, je veľkou nádejou slovenského triatlonu.

13. 06. 2017 09:01  |  Šport / Ďalšie športy
Piešťanský rodák Andrej Kravárik prevzal národný tím po Miroslavovi Palgutovi. (archív SVF)

Kravárik je novým trénerom volejbalovej reprezentácie

Miroslav Palgut už nie je trénerom slovenskej mužskej volejbalovej reprezentácie. Vo funkcii ho nahradil jeho doterajší asistent Andrej Kravárik, pochádzajúci z Piešťan. K zmene prišlo po minulotýždňovom turnaji B-skupiny v Holandsku v rámci druhej fázy európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018, na ktorom Slováci vybojovali druhú priečku a účasť v júlovej tretej fáze eliminácie. Na prvé miesto a priamy postup na svetový šampionát tak nedosiahli.

08. 06. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Články 61 - 70 z 943