Ďalšie športy

Piešťanské ragby dosiahlo za poslednú dobu veľký progres. (ilustr. foto: M. Petlák)

Ragbistov RUC Piešťany čaká sezóna s viacerými novinkami

Po takmer dvoch rokoch od založenia klubu si piešťanskí ragbisti „odkrútia“ svoju prvú oficiálnu sezónu. Tento rok sa zvýšil počet súťaží, a teda aj zápasov, v ktorých sa predstavia či už v pätnástkovej verzii, alebo turnajovo v olympijských sedmičkách.

30. 09. 2016 09:00  |  Šport / Ďalšie športy
Desaťročná Sára Gavalierová dosiahla v závere sezóny pekné výsledky. (ľm)

Lyžiari ukončili sezónu

Posledné dva týždne mali lyžiari na tráve vyvrcholenie sezóny hneď na dvoch podujatiach. Najskôr sa slovenská žiacka reprezentácia zúčastnila finále rakúskeho pohára v Rettenbachu a počas uplynulého víkendu pretekali na medzinárodných majstrovstvách Slovenska na Ahoji nad obcou Banka.

29. 09. 2016 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Dvojgólový Michal Pazderka. (vpravo) (archív FBC Páv)

Prvá výhra FBC Páv

Florbalisti FBC Páv Piešťany dosiahli v druhom kole prvé víťazstvo v prvej florbalovej lige. Vo štvrtkovom domácom stretnutí v Diplomat aréne dokázali poraziť súpera z Novej Dubnice v pomere 7:3. Základ úspechu položili Piešťanci v prvých dvoch tretinách, ktoré vyhrali zhodne 3:1.

22. 09. 2016 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Štafeta Korec Foundation Slovak Elements skončila na celkovom 32. mieste. (archív jb)

Piešťanskí športovci na najťažších štafetových pretekoch sveta

Na majstrovstvách sveta extrémnych štafiet Dolomitenmann v rakúskom Lienzi mala opäť zastúpenie aj Slovenská republika. Polovicu tímu úspešnej štvorčlennej štafety tvorili Piešťanci. Niekoľkonásobný víťaz ultramaratónu Baba - Kamzík a majster Slovenska v behu na sto kilometrov Martin Vrábel a biker Branislav Sivák, tohtoročný víťaz dubnického aj karpatského bike maratónu vo svojej kategórii. Ďalší dvaja borci, skúsený inštruktor paraglidingu Aleš Hrebík a kajakár - juniorský majster sveta v K1 na divokej vode Ján Šajbidor, prišli z Liptovského Mikuláša.

22. 09. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Úspešní golfisti (zľava) Tobias Munk, Andrej Beňo a Jakub Chamraz. (Golf & Country Clubu)

Majstrovstvá Golf & Country Clubu Piešťany ovládol Beňo

Vyvrcholením golfovej turnajovej sezóny tradične bývajú majstrovstvá Golf & Country Clubu Piešťany. V golfovom areáli na Kúpeľnom ostrove sa uskutočnili počas víkendu 10.-11. septembra.

21. 09. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Florbalisti FBC Páv Piešťany podľahli Snipers Bratislava 3:7. (M. Petlák)

Florbalistom prvoligová premiéra nevyšla

Florbalisti FBC Páv odštartovali v sobotu prvoligovú sezónu, keď po prvý raz v Diplomat aréne privítali Snipers Bratislava. Piešťanci svojmu súperovi podľahli 3:7, ich góly zaznamenali Polák, dva presné zásahy, a Hetteš.

15. 09. 2016 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Milan Tupý (druhý zľava) a Miloš Gežo (vpravo) na stupňoch víťazov. (mt)

Cyklisti absolvovali štyri preteky za týždeň

V uplynulých týždňoch absolvovali cyklisti CK Piešťany poriadnu dávku súťažných kilometrov. Konali sa dokonca štyri preteky za týždeň a piešťanskí cyklisti si počínali ako tradične veľmi úspešne.

14. 09. 2016 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (archív J. M.)

Metelka si daroval zlato k narodeninám

Absolútne famózny výkon previedol v sobotu večer na velodróme v brazílskom Riu de Janeiro slovenský reprezentant Jozef Metelka. Na XV. paralympijských hrách pod otvorenou náručou Krista Spasiteľa v stíhacích pretekoch na 4 km v kategórii C4 bol bezkonkurenčný - v novom paralympijskom rekorde suverénne vyhral predpoludňajšiu kvalifikáciu a potom s prehľadom aj večerné finále s Austrálčanom Kylom Bridgwoodom, ktorého predstihol o pol kola už pred tretím kilometrom.

11. 09. 2016 20:38  |  Šport / Ďalšie športy
Filip Zeman sa na európskom šampionáte previedol vo veľmi dobrom svetle. (Lukáš Navrátil)

Piešťanský biker Zeman piaty na majstrovstvách Európy

CTM Racing Team spolu s dvomi Piešťancami Lukášom Učňom a Filipom Zemanom sa zúčastnil počas posledného augustového víkendu Majstrovstiev Európy v zjazde na horských bicykloch v poľskej Wisle. Najlepšie z tímu si počínal F. Zeman, ktorý skončil medzi juniormi na piatom mieste. Učeň bol v kategórii Elite na 28. mieste.

09. 09. 2016 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Pretekári na motorových člnoch z klubu H2O Motorsport Piešťany uspeli v Komárne. (archív H2O)

Baláž a Majerčík s výbornými výsledkami

V Komárne privítali organizátori v dňoch 27. a 28. augusta pretekárov v rámci piateho a šiesteho kola Majstrovstiev Slovenska rýchlostných člnov. Oboch kôl sa zúčastnili aj pretekári z klubu H2O Motorsport Piešťany v zastúpení Mariánom Majerčíkom a Petrom Balážom.

07. 09. 2016 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Články 61 - 70 z 840
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa