Ďalšie športy

Tomáš Vrábel (vpravo) so svojím navigátorom Marcelom Hrankom. (archív T. Vrábla)

T. Vrábel, majster Slovenska v rally, úspešný aj na motokárach

Motoristický pretekár Tomáš Vrábel z Piešťan má za sebou ďalší úspešný rok. V rámci Majstrovstiev Slovenska v rally sa vo svojej kategórii umiestnil na prvom mieste a získal majstrovský titul. Okrem automobilových pretekov si sezónu spestril jazdami na motokárach, kde v Slovenskom kartingovom pohári obsadil v premiérovej sezóne druhú priečku.

06. 11. 2016 14:37  |  Šport / Ďalšie športy
Strelkyňa V. Vadovičová získala v Riu dve zlaté a jednu striebornú medailu. (stc)

Úspešným medailistom motivácia nechýba

Na slávnostnom odkrývaní nových tabuliek na Chodníku slávy sa zúčastnilo aj niekoľko úspešných paralympionikov, medailistov zo zimnej paralympiády 2014 v Soči či nedávno skončenej letnej v Riu de Janeiro. Všetci tradične veľmi pozitívne naladení sa podelili aj o spomienky na úspešné paralympiády.

29. 10. 2016 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Úspešní boccisti si prezerajú tabuľku z Ria 2016. (stc)

Na Chodníku slávy pribudli nové mená paralympionikov

Chodník slávy slovenských paralympionikov na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch je bohatší o mená ďalších 12 športovcov. Úctyhodné výkony v Rio de Janeiro 2016 a Soči 2014 dostali podobu tabuliek, ktoré pripomenú chvíle, keď sa reprezentanti Slovenska stali najlepšími na svete.

29. 10. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
V Prašníku sa uskutočnil Memoriál generála Jozefa Brunovského v stolnom tenise a  streetbale. (Zuzana Šmachová)

Prašníčania si pripomenuli partizánskeho veliteľa športom

V Prašníku sa uskutočnil Memoriál generála Jozefa Brunovského v stolnom tenise a streetbale. Bol venovaný partizánskemu veliteľovi, ktorý časť svojho života prežil v Prašníku. Podujatie zorganizovalo Občianske združenie Deti z Prašníka aj vďaka podpore TTSK. Na príprave sa podieľala tiež Miestna organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Prašníku. Stolnotenisový turnaj prebiehal v kultúrnom dome a streetbal sa hral v telocvični bývalej ZŠ v Prašníku.

28. 10. 2016 09:52  |  Šport / Ďalšie športy
Ragbisti RUC Piešťany zorganizovali akciu pre verejnosť a fanúšikov. (archív RUC)

Rakúske tímy boli nad sily slovenských ragbistov

Na futbalovom štadióne PFK Piešťany sa v nedeľu 16. októbra uskutočnila medzinárodná ragby akcia určená najmä pre verejnosť. Na začiatku sa totiž uskutočnil výklad pravidiel a zápasy boli komentované. V prvom stretnutí sa predstavili juniori z Rugby Union Clubu (RUC) Piešťany proti rakúskym rovesníkom z RC Donau Viedeň U18 a po nich si zmerali sily muži RUC Piešťany, resp. Development team, ktorý spája viaceré slovenské mužstvá, s RC Krems v rámci druhej rakúskej ligy.

27. 10. 2016 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Piešťanec Jozef Metelka sa predstaví
na prestížnych dráhových pretekoch. (am)

Metelka bude bojovať aj proti Cavendishovi

Úspešný slovenský paracyklista Jozef Metelka dostal pozvánku na prestížne šesťdňové podujatie dvojčlenných tímov na dráhe v belgickom Gente.

25. 10. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Jaroslav Baláž mladší obsadil celkové prvé miesto v kategórii Formula S. (jb)

Jaroslav Baláž európskym šampiónom

Počas uplynulej sezóny európskeho šampionátu vznášadiel sa podarilo Piešťancovi Jaroslavovi Balážovi mladšiemu opäť po šiestich rokoch obsadiť celkové prvé miesto v kategórii Formula S.

21. 10. 2016 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Sobotný Night City Run Piešťany štartoval na Námestí slobody. (J.Š.B.)

Nočnými ulicami Piešťan bežalo 164 pretekárov

Ani sobotné chladné počasie neodradilo bežcov, aby sa zúčastnili behu nočnými ulicami kúpeľného mesta - Night City Run Piešťany. Tento rok sa na štarte objavilo 164 bežcov, ktorí si mohli vybrať z dvoch vzdialeností - päť a desať kilometrov.

11. 10. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Jozef Metelka rozdával na besede úsmevy a dobrú náladu. (am)

J. Metelka oslávil paralympijské zlato v uliciach Piešťan

Piešťanský paracyklista Jozef Metelka sa v posledných týždňoch stal jedným z najúspešnejších a najžiadanejších športovcov na Slovensku. Na paralympiáde v Riu de Janeiro vybojoval dve zlaté a jednu striebornú medailu a nielen svojimi výsledkami, ale aj bezprostredným vystupovaním si získal srdcia fanúšikov po celom svete. V sobotu zavítal aj medzi fanúšikov do Piešťan. Najskôr absolvoval besedu, kde porozprával zážitky z paralympiády, po nej cyklojazdu i grilovačku s autogramiádou v bufete Dino.

08. 10. 2016 09:00  |  Šport / Ďalšie športy
Piešťany Night City Run bude už túto sobotu. (M. Petlák)

Beh nočnými Piešťanmi aj so sprievodným programom

Bežecké podujatie Piešťany Night City Run prinesie v sobotu 8. októbra aj koncerty skupín Kmeťoband a Smola a Hrušky. Sprievodný program, v ktorom nebude chýbať ani tombola, je na Námestí slobody naplánovaný od 17.00 h.

05. 10. 2016 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Články 51 - 60 z 840
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa