Nadácia Adeli

Ďalšie športy

Zuzana Oravcová hviezdila v slalome, skokoch aj akrobatickej jazde. (ľm)

Víťazstvá Masára a Oravcovej

Na prvých tohtoročných pretekoch Slovenského pohára vo vodnom lyžovaní, ktoré sa za ideálneho počasia uskutočnili na piešťanskej Sĺňave, si najlepšie počínali domáci juniori Zuzana Oravcová a Adam Masár, keď ako jediní zvíťazili v slalome, skokoch i v akrobatickej jazde.

12. 07. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Motocyklového podujatia sa zúčastnilo vyše 130 pretekárov v 13 triedach. (th/PMK)

Neľútostné súboje dvíhali divákov zo sedadiel

Piešťanské letisko opäť motoristicky ožilo. Počas uplynulého víkendu sa na ňom preháňali motocykloví jazdci na Veľkej cene Piešťany, ktorú Piešťanský motocyklový klub zorganizoval druhý rok po sebe. Vyše 130 pretekárov rozdelených do 13 tried si v rámci pretekov započítavaných do Majstrovstiev a preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod hlavičkou Českomoravskej asociácie motocyklového športu, ktorých sledovalo množstvo divákov, rozhodne prišlo na svoje.

11. 07. 2017 09:20  |  Šport / Ďalšie športy obsahuje video
Žiacka nádej Sára Gavalierová skončila v slalome šiesta. (ľm)

Lyžiari na tráve v Rakúsku

V rakúskom Schwarzenbachu sa konalo tretie kolo Grasski FIS Children Cup žiakov do 16 rokov v lyžovaní na tráve. V šesťčlennej slovenskej výprave boli aj traja lyžiari z Piešťan. Najlepšie si počínal Alex Jánoška z Banky, ktorý v slalome zvíťazil a v obrovskom slalome zaostal za víťazom zo Švajčiarska len o tri stotiny. Vanesa Drahovská obsadila dvakrát štvrté miesto a Sára Gavalierová bola v „obráku“ desiata a v slalome sa posunula na šieste miesto.

05. 07. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Medzinárodné motocyklové podujatie sa na letisku uskutoční už tento víkend. (T. Horký)

Veľká cena Piešťany na veľkej obrazovke

Motoristický sviatok je tu! Od piatka do nedele sa na letisku uskutočnia motocyklové preteky Veľká cena Piešťany započítavané do Majstrovstiev a preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod hlavičkou Českomoravskej asociácie motocyklového športu. Hlavným programom budú preteky vyše 130 jazdcov rozdelených do 13 tried, no organizátori pre návštevníkov pripravili aj bohatý výber sprievodných aktivít.

04. 07. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Cyklisti CK Piešťany
na stupňoch víťazov. (mt)

Časovku v Sokolovciach poznačil silný vietor

Cyklistický klub Piešťany usporiadal v nedeľu 18. júna Majstrovstvá Slovenska v časovke jednotlivcov masters. Štart 20-kilometrovej časovky bol v Sokolovciach, trať viedla smerom na Hlohovec po otočku a späť. Počasie bolo slnečné a teplé, ale išlo sa za veľmi silného severného vetra, ktorý poznačil aj výsledné časy. Pretekov sa zúčastnilo 101 mužov i žien. Ako vždy, cyklisti z CK Piešťany sa nestratili.

28. 06. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Hokejbalisti Red Wings sa tešia z víťazstva v 24. ročníku PHbL. (J. Buranovský)

Red Wings ovládli Piešťanskú hokejbalovú ligu

Jedna z najstarších hokejbalových mestských líg na Slovensku - Piešťanská hokejbalová liga (PHbL), ktorá sa hrá od roku 1991, spoznala už svojho 24. víťaza. Majstrovský titul získali hráči Red Wings, ktorí vo finálovej sérii porazili celok HBC 2012 3:1 na zápasy.

28. 06. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Jozefovi Metelkovi časovka v Žiari nad Hronom príliš nevyšla. (FB J. Metelku)

Metelka si v časovke pohoršil, skončil na deviatom mieste

Aj piešťanský paracyklista Jozef Metelka sa predstavil na spoločných majstrovstvách Česka a Slovenska v časovke v Žiari nad Hronom a jeho okolí. Medzi elitnými slovenskými „zdravými“ cyklistami sa paralympionik jazdiaci za tím Mickey Cranks umiestnil na deviatej priečke.

27. 06. 2017 14:18  |  Šport / Ďalšie športy
Tomáš Líška vyhral kategóriu Mr. Swimwear. (archív T. Líšku)

Tomáš Líška uspel na fitnes súťaži v Dubaji

Piešťanec Tomáš Líška, ktorý sa v minulosti venoval horskej cyklistike, žije už jeden a pol roka v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. Popri práci sa začal aktívne venovať fitnes a nedávno sa predstavil aj na amatérskej súťaži Dubai Muscle Beach IFBB Amateur Championship, kde sa mu podarilo dvakrát umiestniť na stupňoch víťazov.

25. 06. 2017 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Družstvo CVČ Ahoj Piešťany - stoja zľava: tréner P. Bajnok, J. Wakil, M. Pavlíček, J. Cíbik, v podrepe zľava: F. Košinár, D. Kišš, D. Varačka, F. Gregorovič, A. Kišš, vpredu A. Kusý. (archív CVČ)

Historický úspech: Slovenský pohár v rukách florbalistov CVČ Ahoj

Družstvo CVČ Ahoj Piešťany v kategórii mladších žiakov dosiahlo na deviatom ročníku Slovenského pohára vo florbale historický úspech. Na silne obsadenom turnaji v konkurencii desiatich klubov z celého Slovenska a moravského FB Jablonkov obsadilo prvé miesto.

23. 06. 2017 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Alex Jánoška (vľavo) sa dostal dvakrát na striebornú priečku. (archív (ľm))

Lyžiari na tráve pretekali na Ahoji

V lyžiarskom stredisku Ahoj na Banke sa cez víkend stretla svetová žiacka špička v lyžovaní na tráve. Na druhom kole pretekov FIS Children Cup, ktoré organizoval LK Remas Piešťany, sa zúčastnili pretekári z Rakúska, Talianska, Švajčiarska, Nemecka, Česka a, samozrejme, aj slovenskí reprezentanti.

22. 06. 2017 15:40  |  Šport / Ďalšie športy
Články 51 - 60 z 943