Ďalšie športy

Barbora Baranovičová (archív red.)

Ako trávia sviatky známi športovci z piešťanského regiónu

Vianočné sviatky sú obdobím pokoja, pohody a ďalších krásnych chvíľ, ktoré trávime v kruhu príbuzných. Pre športovcov sú Vianoce o to krajšie, veď po roku plnom zápasov, pretekov, tréningov a náročného cestovania majú konečne niekoľko dní zaslúženého voľna, keď môžu vypnúť od náročného programu, odreagovať sa a načerpať ďalšie sily. O tom, že aj oni sú iba ľudia, ktorí dodržiavajú tradičné zvyky, nás presvedčilo niekoľko športovcov z regiónu.

22. 12. 2016 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (pixabay.com)

Piešťanskí šachisti zabodovali naplno

V piatom kole šachových súťaží sa darilo družstvám ŠK Kúpele Piešťany, ktoré vyhrali všetky tri zápasy. Aj vďaka nim sú v priebežnej tabuľke na popredných miestach svojich líg.

20. 12. 2016 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Olympijský víťaz Matej Tóth besedoval s piešťanskými gymnazistami. (gypy.sk)

Olympijský víťaz M. Tóth v Piešťanoch: Za úspechmi stojí tvrdá drina

Do Piešťan zavítal v pondelok 5. decembra jeden z najlepších slovenských športovcov súčasnosti. Na besedu medzi študentov Gymnázia Pierra de Coubertina prišiel čerstvý olympijský víťaz na 50 kilometrov v chôdzi Matej Tóth. Aktuálna hviezda svetovej atletiky sa so študentmi podelil o svoje dojmy z Ria de Janeiro, no priblížil im tiež, ako sa vyvíjala jeho kariéra a aké vyhliadky má do budúcnosti.

18. 12. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Chystáte sa aj vy zašportovať si pred sviatkami? (jb)

Roľničkový beh na Havran už túto nedeľu

Ak si chcete vyskúšať beh po lese, šesťkilometrová trať na vrch Havran je určená práve pre vás. Roľničkový beh na Havran je spojený s krásnymi výhľadmi na Piešťany, okolité kopce a vodnú nádrž Sĺňava.

16. 12. 2016 09:00  |  Šport / Ďalšie športy
Behu študentstva sa zúčastnili žiaci troch základných a dvoch stredných škôl. (pror)

Najrýchlejší boli žiaci z Moravian a gymnazisti z Piešťan

V Piešťanoch sa konal úvodný, zatiaľ nultý ročník Behu študentstva. Študenti a žiaci základných škôl sa v peknom slnečnom počasí vydali na trať dlhú desať kilometrov, aby si pripomenuli dramatické okamihy, za akých vznikol Medzinárodný deň študentstva. Podujatie sa konalo 15. novembra, zorganizovalo ho Centrum voľného času Ahoj.

09. 12. 2016 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
V jedinej slovenskej štafete štartoval aj Milan Tupý s dcérou Monikou. (archív M. Tupého)

Ani defekty neodradili M. Tupého dokončiť triatlon v Dubline

Cyklisti z CK Piešťany nedávno uzavreli svoju úspešnú sezónu. Jeden z najlepších veteránskych cyklistov v klube Milan Tupý si ešte zaspomínal na august, keď sa v írskom Dubline zúčastnil triatlonových pretekov svetového pohára Ironman 70.3. Štafeta, v ktorej súťažila aj jeho dcéra Monika, napokon skončila na celkovom desiatom mieste, no priebeh pretekov priniesol množstvo zaujímavých zážitkov.

03. 12. 2016 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Piešťanci Lýdia a Tadeáš Drahovskí so svojimi oceneniami. (archív jd)

Drahovskí hviezdami triatlonového galavečera

V Leviciach sa v sobotu 12. novembra už po druhýkrát uskutočnil galavečer s vyhlásením najúspešnejších triatlonových pretekárov v sezóne. Aj tento rok tam mali členovia klubu ŠBR Piešťany svoje zastúpenie, a to trojnásobné. Slávnosti sa totiž zúčastnili Katarína, Lýdia a Tadeáš Drahovskí.

30. 11. 2016 10:12  |  Šport / Ďalšie športy

Turistický výstup na Hradisko

Klub turistiky TJ Bezovec Piešťany pozýva priaznivcov prírody na svoju ďalšiu akciu. Je ňou Turistický výstup na archaické Hradisko. Prezentácia turistov bude v sobotu 3. decembra na odpočívadle pod Hradiskom (bývalý „muničák“) a oneskorencov odprezentujú priamo v cieli na Hradisku.

29. 11. 2016 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Cyklisti z CK Piešťany tradične obsadzovali pozície na stupňoch víťazov. (archív CK Piešťany)

Piešťanskí cyklisti bilancovali tohtoročnú sezónu

Cyklisti z CK Piešťany sa zišli na výročnej členskej schôdzi v penzióne v obci Banka, aby zhodnotili nedávno ukončenú cyklistickú sezónu 2016. Pretekári klubu sa zúčastňovali cestných pretekov v rámci Slovenského pohára Merida Road Cup a tiež na niektorých zahraničných podujatiach organizovaných UCI, medzi ktoré patrili aj paralympijské hry v Riu de Janeiro, kde mali tiež svojho zástupcu.

25. 11. 2016 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Po červenej značke z Havrana na Jašter sa vybrala partia s Michalom Fialom z Klubu slovenských turistov Piešťany - Bezovec. (M. Fiala)

Vďaka Blatovému pochodu zažil turista nahého bežca

Ani meteorológovia so svojou upršanou predpoveďou na sobotu 19. novembra neodradili päťdesiatich milovníkov turistiky od Blatového pochodu, hoci ženy, čo sa naň chystali, dali prednosť teplu domova. Do hôr vyrazili najmä otužilejší chlapi. Riskovali dážď a získali parádne počasie na turistiku. Pršať im začalo, až keď už boli pod strechou.

24. 11. 2016 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 51 - 60 z 859

Anketa