Lodenica

Ďalšie športy

Jana Úradníková z Piešťan obhájila prvenstvo z minulého roka. (ilustr. foto: BOCH)

Beh v Chtelnici ovládli Moravec a Úradníková

Hlavné preteky sobotňajšieho 32. ročníka Behu oslobodenia Chtelnice vyhrali obhajcovia minuloročného prvenstva, Myjavčan Filip Moravec a Piešťanka Jana Úradníková. Známa atletická dvojica s prehľadom triumfovala na členitej vyše desaťkilometrovej trati na asfaltových komunikáciách v kombinácii s okolitým malokarpatským terénom.

05. 05. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Bežecké podujatie napísalo v sobotu 29. apríla svoj štvrtý ročník. (doverun)

Jarný beh okolo Sĺňavy

Celkovo 101 bežcov v rôznych kategóriách si spríjemnilo poslednú aprílovú sobotu Jarným behom okolo Sĺňavy. Štvrtý ročník podujatia, ktoré tentoraz malo trať dlhú približne 9,5 kilometrov, nakoľko ju organizátori skrátili pre zvýšenú hladinu Váhu, najrýchlejšie zvládli Matúš Forgáč (32:20 min.) z Dubnice nad Váhom a medzi ženami Monika Kováčová (38:20) z Levíc.

04. 05. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Preteky seriálu majstrovstiev Európy vznášadiel zavítajú do Piešťan v auguste. (archív KVMVŠ)

Vznášadlá opäť na Lodenici

Po úspešne obnovenej tradícii organizovania vodno-motoristických športových podujatí na piešťanskej Sĺňave sa členovia Klubu vodného motorizmu a vodných športov (KVMVŠ) opäť rozhodli zorganizovať Majstrovstvá Európy vznášadiel o Veľkú cenu Slovenska 2017.

04. 05. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Mužstvo MTJ Piešťany-Moravany: (zľava) Martin Malast, Michal Stehlík, Martin Levčík,
Peter Behul a vedúci Jozef Miklovič. Na snímke chýbajú Lukáš Pažma a Tomáš Varga. (Ján Kaščák)

Stolní tenisti MTJ zostali prvoligoví

V základnej časti prvej stolnotenisovej ligy, skupina Západ, obsadili hráči MTJ Piešťany-Moravany desiate miesto spomedzi tucta účastníkov. Prvoligovú istotu však nemali, pretože ich čakala ešte baráž o udržanie sa v súťaži. V Bratislave v nej hrali posledné štyri mužstvá.

04. 05. 2017 12:30  |  Šport / Ďalšie športy
Ragby sa na Slovensku, ale i v Piešťanoch teší čoraz väčšej obľube. (archív SRÚ)

Ragbisti zožali za organizáciu európskeho šampionátu slová chvály

Slovensko vôbec prvýkrát v histórii malo pred vyše týždňom česť usporiadať európsky šampionát juniorov, Konferencia 2, v ragby, ktorý sa uskutočnil v Piešťanoch. Toto veľké podujatie na Slovensku netradičného, no rýchlo rozvíjajúceho sa športu sa vydarilo a športový riaditeľ Slovenskej ragbyovej únie (SRÚ) Vladimír Kubala nám prezradil svoje dojmy zo šampionátu.

03. 05. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Tomáš Vrábel (vľavo) pokračuje v spolupráci s navigátorom Marcelom Hrankom. (archív T. V.)

Pretekár Tomáš Vrábel: Opäť mám tie najvyššie ambície

Po úspešnej minulej sezóne odštartoval piešťanský pretekár Tomáš Vrábel nový ročník opäť na dvoch frontoch. V Majstrovstvách Slovenska v rally bude jazdiť na novom aute Peugeot 208 R2 a v pretekoch, ktoré plánuje absolvovať, má tie najvyššie ambície. Na motokárach sa zase pokúsi o víťazstvo v Slovenskom kartingovom pohári.

29. 04. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Majstrami Európy do 18 rokov, Konferencia 2, sa stali ragbisti Švajčiarska. (slovakrugby.sk)

Európsky šampionát v ragby vyhrali Švajčiari

Počas uplynulého týždňa sa v Piešťanoch konali majstrovstvá Európy hráčov do 18 rokov, Konferencia 2, v ragby za účasti ôsmich tímov vrátane Slovenska. Mladí Slováci obsadili napokon konečné šieste miesto, keď v zápase o umiestnenie podľahli Izraelu 0:45.

26. 04. 2017 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Šestnásťročný Vrbovčan (uprostred) hráva za RUC Piešťany. (slovakrugby.sk)

Kapitán reprezentácie J. Klčo: Pociťujem hrdosť a zodpovednosť

Kapitánom slovenskej ragbyovej reprezentácie do 18 rokov je Jakub Klčo, hráč Rugby Union Clubu Piešťany. Šestnásťročný študent Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom vedie národný tím na európskom šampionáte, ktorý sa v týchto dňoch koná v Piešťanoch, a patrí k oporám družstva.

20. 04. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Preteky v Kálnici sa zopakovali po 70 rokoch. (jbš)

Beh oslobodenia Kálnice prilákal 112 bežcov

V Kálnici sa v sobotu 8. apríla konal prvý ročník Behu oslobodenia obce. Za výbornej atmosféry sa postavilo na štart 112 bežcov. Preteky sa uskutočnili na počesť osloboditeľov Kálnice a zopakovali sa po 70 rokoch. Vtedy prvýkrát desiati bežci odbehli trasu z Kálnice do Rakoľúb k pomníku padlých rumunských vojakov a späť.

20. 04. 2017 11:57  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (pixabay)

Stolní tenisti MTJ do baráže

Záverečným dvojkolom dohrali základnú časť prvej stolnotenisovej ligy mužov. V skupine Západ hráči MTJ Piešťany-Moravany najskôr remizovali v Pezinku 7:7 a potom prehrali v Trnave s Elastikom 2:12.

19. 04. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Články 51 - 60 z 914
Regal Burger

Anketa