Ďalšie športy

Po červenej značke z Havrana na Jašter sa vybrala partia s Michalom Fialom z Klubu slovenských turistov Piešťany - Bezovec. (M. Fiala)

Vďaka Blatovému pochodu zažil turista nahého bežca

Ani meteorológovia so svojou upršanou predpoveďou na sobotu 19. novembra neodradili päťdesiatich milovníkov turistiky od Blatového pochodu, hoci ženy, čo sa naň chystali, dali prednosť teplu domova. Do hôr vyrazili najmä otužilejší chlapi. Riskovali dážď a získali parádne počasie na turistiku. Pršať im začalo, až keď už boli pod strechou.

24. 11. 2016 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Jozef Metelka (vľavo) s víťazom Tour de France 2012, Bradley Wigginsom. (FB J. Metelku)

Metelka vyhral časovku v Belgicku

Piešťanský hendikepovaný športovec Jozef Metelka zvíťazil v piatkovej časovke na 500 metrov na exhibičných pretekoch dráhových cyklistov v belgickom Gente.

23. 11. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy

Vo Vrbovom sa hrá aj šach a stolný tenis

Popri futbale reprezentujú Vrbové v dlhodobých súťažiach aj družstvá šachistov a stolných tenistov. Športovci z obidvoch klubov hrajú v regionálnych súťažiach.

22. 11. 2016 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Hráči RUC Piešťany podľahli RC Bears Žilina 14:22. (archív RUC)

Piešťanskí ragbisti potrápili Žilinu

Hráči Rugby Union Clubu (RUC) Piešťany sa v nedeľu 6. novembra predstavili v „pätnástkovom“ ragby zápase v rámci Respect Development ligy proti RC Bears Žilina. Výsledok 22:14 pre domácich medveďov naznačuje jasný priebeh zápasu, ale opak je pravdou.

18. 11. 2016 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Blato možno niektorých turistov odrádza, ale zážitok z pobytu v lese stojí zato. (vd)

Neseďte doma, poďte v sobotu na Blatový pochod!

Už v sobotu 19. novembra si môžete dobrovoľne umazať svoje turistické či iné terénne topánky na Blatovom pochode. Ako vždy - organizujú ho piešťanskí turisti, tento rok už po tridsiaty ôsmy raz. Zraz je na železničnej stanici pri Vrabcovi, cieľ na Jašteri v Hlohovci. Nik z účastníkov sa však nemusí premáhať, ak si na tridsaťkilometrovú túru netrúfa. Pokojne sa môže vyviezť aj na Havran. Odtiaľ je to k Jašteru už len na skok - asi osemnásťkilometrový.

18. 11. 2016 08:51  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
A. Valová na najvyššom stupni víťazov. (archív R.V.)

A. Valová sa karate venuje iba tri roky a už je majsterkou Európy

Mladá piešťanská karatistka Annamária Valová dosiahla ešte v polovici septembra na majstrovstvách Európy v štýle Goyu Ryu skvelý úspech. Členka klubu Seigokan na súťaži v Rakúsku nenašla premožiteľku a stala sa európskou šampiónkou. Piešťanský týždeň sa spýtal trénera (senseia) Michala Babiara, ako sa na tento výrazný úspech slovenského karate díva s odstupom času.

17. 11. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy obsahuje video obsahuje fotogalériu
Piešťanská wakeskaterka sa stala po piatykrát svetovou šampiónkou. (FB Z. Vráblovej)

Z. Vráblová opäť majsterkou sveta!

Piešťanka Zuzana Vráblová sa v mexickom Morelose stala majsterkou sveta vo wakeskatingu v kategórii Open. Členka tímu Red Bull triumfovala bodovým ziskom 68,33. Druhá bola Ori Boujová z Izraela, na treťom mieste skončila Talianka Elisa Costanzová. Dvadsaťsedemročná Vráblová získala už piaty titul svetovej šampiónky.

16. 11. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Staronový vlek je posunutý a dlhší, meria 365 metrov. (archív LK Ahoj)

Vlek na Ahoji preložili a predĺžili o sto metrov

Len čo sa skončili Majstrovstvá Slovenska v lyžovaní na tráve, na svahu Ahoj nad obcou Banka začali piati nadšenci spolu s rodičmi detí, ktoré sa venujú lyžovaniu, vykonávať prekládku vleku. Nielenže ho umiestnili na výhodnejšie miesto, ale ho aj predĺžili približne o sto metrov.

13. 11. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ragbisti RUC Piešťany po víťazstve nad RK Bratislava.
 (archív RUC)

Piešťanskí ragbisti zdolali minuloročných ligových víťazov

Poslednú októbrovú nedeľu sa na futbalovom štadióne PFK uskutočnil ďalší domáci 15 s zápas Rugby Union Clubu Piešťany. V rámci Respect Development ligy si piešťanskí ragbisti zmerali sily s minuloročným víťazom RK Bratislava a dokázali ho poraziť 43:24.

09. 11. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Jozef Metelka sa na pretekoch v Glasgowe opäť zapísal do histórie. (FB J. Metelku)

J. Metelka medzi „zdravými“ dráharmi na 14. mieste

Piešťanec Jozef Metelka sa ako prvý paracyklista v histórii zúčastnil na pretekoch Svetového pohára cyklistov-dráharov medzi „zdravými“ v škótskom Glasgowe. V kvalifikácii stíhačky jednotlivcov skončil na 14. mieste. Tridsaťročný rodák z Piešťan, ktorý dlhodobo žije v Anglicku, dosiahol na dráhe v pretekoch na 4000 metrov výsledný čas 4:30,329 min.

08. 11. 2016 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Články 41 - 50 z 840
Lekáreň Regia

Anketa