Lodenica

Ďalšie športy

Triatlonový talent obsadil v celkovom poradí výborné 19. miesto. (archív O. Kuba)

Úspech triatlonistu Kuba na elitných pretekoch

Piešťanský triatlonista Ondrej Kubo dosiahol počas uplynulého víkendu mimoriadny úspech. Na elitných pretekoch The Championship 2017 v Šamoríne, ktoré sú neoficiálnymi majstrovstvami sveta, zvíťazil vo svojej kategórii a v celkovom poradí mužov skončil na vynikajúcom 19. mieste. Hoci sa mladý Piešťanec venuje tomuto nesmierne náročnému športu len pár rokov, je veľkou nádejou slovenského triatlonu.

13. 06. 2017 09:01  |  Šport / Ďalšie športy
Piešťanský rodák Andrej Kravárik prevzal národný tím po Miroslavovi Palgutovi. (archív SVF)

Kravárik je novým trénerom volejbalovej reprezentácie

Miroslav Palgut už nie je trénerom slovenskej mužskej volejbalovej reprezentácie. Vo funkcii ho nahradil jeho doterajší asistent Andrej Kravárik, pochádzajúci z Piešťan. K zmene prišlo po minulotýždňovom turnaji B-skupiny v Holandsku v rámci druhej fázy európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018, na ktorom Slováci vybojovali druhú priečku a účasť v júlovej tretej fáze eliminácie. Na prvé miesto a priamy postup na svetový šampionát tak nedosiahli.

08. 06. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Chtelničan Patrik Holec (vpravo) skončil v kategórii do 80 kilogramov tretí. (archív P. Holeca)

Kulturista Holec bronzový na majstrovstvách SR

V Liptovskom Hrádku sa 20. mája uskutočnili majstrovstvá Slovenska dorastu v kulturistike, na ktorých reprezentoval klub Fuel Fitness Centrum Piešťany v kategórii do 80 kilogramov Patrik Holec z obce Chtelnica. Z desiatich zúčastnených športovcov sa umiestnil na treťom mieste. Súťažil taktiež v novovytvorenej kategórii „naturálna kulturistika“, kde z 12 účastníkov obsadil štvrtú priečku.

02. 06. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Cestu do Diplomat arény si našlo takmer 150 nadšencov jogy. (L. Duračka)

Kongres jogy tento rok vo väčšom štýle

Takmer 150 nadšencov jogy si v sobotu našlo cestu do Diplomat arény, kde sa konal 10. ročník Kongres jogy. Organizátorkou bola známa piešťanská lektorka Michaela Hluchová, ktorá nám prezradila svoje dojmy z celého podujatia.

26. 05. 2017 10:42  |  Šport / Ďalšie športy

Veľká cena Piešťany začiatkom prázdnin aj s novinkami

Piešťanské letisko bude opäť burácať motocyklami. Počas druhého júlového víkendu (7.-9. 7.) sa totiž uskutočnia motocyklové preteky Veľká cena Piešťany započítavané do Majstrovstiev a preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod hlavičkou Českomoravskej asociácie motocyklového športu. Prípravy na preteky sú už v plnom prúde a aké novinky majú organizátori z Piešťanského motocyklového klubu (PMK), nám prezradil jeho predseda Miloš Kluc.

26. 05. 2017 09:00  |  Šport / Ďalšie športy
Vo veku 38 rokov odišiel na večnosť v utorok 23. mája Vladimír "Vladky" Kubala (slovakrugby.sk)

RAGBY: Zomrel Vladimír Kubala

Vo veku 38 rokov odišiel na večnosť v utorok 23. mája Vladimír "Vladky" Kubala (nar. 14. októbra 1978). Slovenská ragbyová únia prišla o jedného zo svojich zakladateľov a športového riaditeľa. Vladimír Kubala bol aj jedným zo spoluzakladateľov 1. RC Slovan Bratislava, jeho dlhoročný hráč a reprezentant Slovenska. V poslednom období sa ako tréner venoval rozvoju tohto športu v Ragby Union Clube Piešťany a s týmto mladým tímom uplynulú nedeľu získal premiérový titul v druhej najvyššej slovenskej súťaži v "pätnástkovom" ragby.

25. 05. 2017 12:03  |  Šport / Ďalšie športy
Dve kolá majstrovstiev Slovenska absolvovali pretekári na letisku v Trenčíne. (archív KVMVŠ)

„Vznášadlári“ odštartovali sezónu

Piešťanským „vznášadlárom“ sa počas prvého májového víkendu začala sezóna 2017. Dve kolá majstrovstiev Slovenska absolvovali na letisku v Trenčíne. Podujatie zorganizoval Klub vodného motorizmu a vodných športov (KVMVŠ) Piešťany. Počasie bolo perfektné, a tak sa na štarte zišli všetci aktívni jazdci, nováčikovia, seniori, ale aj naše reprezentačné esá.

25. 05. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Úspešní veteránski atléti z Piešťan na svetových hrách v Aucklande. (archív E. Kučkovského)

Matúšová hviezdila na Novom Zélande

Na deviatych svetových veteránskych hrách v novozélandskom Aucklande získali slovenskí atléti a atlétky 18 cenných kovov, o štyri viac ako na predošlej „olympiáde“ pred štyrmi rokmi v Turíne. Až osem z nich je zlatých, pričom štyri doviezla „univerzálna“ Anna Matúšová z Piešťan. Strieborné medaily získali aj ďalší Piešťanci Annamária Halmová a Eduard Kučkovský.

18. 05. 2017 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Úspešná šachistka Andrea Slabá. (Jozef Slabý)

Slabá majsterkou SR, Musaev bronzový

V Liptovskom Mikuláši sa v dňoch 22.–28. apríla konali šachové majstrovstvá Slovenska mládeže. Veľmi dobre si na nich počínali aj piešťanskí šachisti Andrea Slabá, Petra Jančovičová a Matej Elbek Musaev.

17. 05. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy