Nadácia Adeli

Ďalšie športy

Róbert Erban (vľavo) prijíma účastnícky dekrét od predsedu SOV Antona Siekela. (olympic.sk)

Olympijského festivalu mládeže sa zúčastní Valová i Erban

Z Bratislavy v sobotu 22. júla odcestovala slovenská výprava na 14. letný Európsky olympijský festival mládeže (EYOF) do maďarského Győru. Slovenský olympijský výbor na toto multišportové podujatie pre mládež vo veku 14-17 rokov nominoval 79-člennú výpravu s 54 športovcami (29 chlapcov a 25 dievčat), ktorú dopĺňa jedna gymnastická rozhodkyňa.

28. 07. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Vrbovská pätnástka sa beží na počesť Štefana Kalužu ako jeho memoriál. (P. Plecner)

Vyše sto bežcov pod šikmou vežou

Už 27. ročník Vrbovskej pätnástky sa bežal v sobotu vo Vrbovom ako Memoriál Štefana Kalužu. Na štart hlavných pretekov na 15-kilometrovej trati sa postavilo 53 pretekárov v štyroch mužských a dvoch ženských kategóriách. V sprievodnom Behu zdravia Vrbovčanov si to na päťkilometrovej trati rozdalo 63 bežcov v kategórii mužov a žien bez rozdielu veku.

28. 07. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Na podujatie by mal zavítať aj Jozef Metelka.

Športové dni už tento víkend

V priestoroch futbalového štadióna a mestského parku v Piešťanoch sa v sobotu 29. júla uskutoční športovo-rodinná integračná akcia Ruka v ruke spolu so Športovými dňami. Účasť prisľúbilo viacero reprezentantov i paralympionikov. Cieľom je vzbudiť povedomie o hendikepovaných ľuďoch prostredníctvom športových aktivít pre všetkých zúčastnených, hlavne medzi najmenšími.

25. 07. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Zuzana Oravcová a Adam Masár na pretekoch Austrian Open. (ľm)

Vodní lyžiari úspešní v Rakúsku

Na jazere Fischlham v Rakúsku neďaleko mesta Linz sa uskutočnili IWWF rankingové preteky Austrian Open za účasti vodných lyžiarov z Nemecka, Rakúska, Švajčiarska, Španielska, Bieloruska, Českej republiky a Ruska. Slovensko na týchto pretekoch úspešne reprezentovali Zuzana Oravcová a Adam Masár, členovia KVL Piešťany.

19. 07. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Takmer 250 bežcov sa zúčastnilo sobotného Night City Run Piešťany. (jbš)

V sobotu sa opäť bežalo nočnými Piešťanmi

Takmer 250 bežcov si spríjemnilo sobotný večer športovaním a postavilo sa na štart Night City Run Piešťany. Vydarenú športovú akciu doplnili aj kultúrne vložky a športovcov po výkonoch zabavili skupiny Gladiátor, Double Trouble či Coverage.

18. 07. 2017 12:18  |  Šport / Ďalšie športy
Pretekov Formula Future sa zúčastnilo 19 detí. (B. Janošíková)

Mladí vodní motoristi súťažili na Sĺňave

Na Sĺňave v Klube vodného motorizmu a vodných športov (KVMVŠ) Piešťany sa počas poslednej júnovej soboty konalo ďalšie kolo Formuly Future, teda súťaže mladých vodných motoristov. Deti boli rozdelené do troch kategórií podľa veku. Na štart sa postavilo 19 detí z rôznych klubov: OVM Malacky, KMV MA-JAK Malacky, ŠK Viking Medveďov, H2O Motosport Piešťany, SJ Sport Malacky a, samozrejme, nechýbali ani zástupcovia domácich, teda KVMVŠ. Deti súťažili vo viazaní uzlov a v slalome na vytýčenej trati na Sĺňave, samozrejme, na motorovom člne.

14. 07. 2017 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
V sobotu sa bude opäť bežať nočnými Piešťanmi. (archív jbš)

Lákadlom Night City Run bude Gladiátor

Štvrtý ročník úspešného behu Piešťany Night City Run sa uskutoční v sobotu 15. júla. Organizátori ho oživia live koncertmi známych hudobných skupín. Lákadlom bude kapela Gladiátor, ktorá na Námestí slobody vystúpi tesne po skončení behu o 21.30 h.

13. 07. 2017 09:28  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (Tomáš Horký)

Mladí v Piešťanoch prevažne športujú

12. 07. 2017 13:53  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (FB J. Metelku)

Definitívny odchod Metelku do Veľkej Británie naberá na realite

Majstrovstvá sveta v cyklistike hendikepovaných športovcov na prelome augusta a septembra v juhoafrickom Pietermaritzburgu môžu byť posledné, na ktorých bude Slovensko reprezentovať dvojnásobný paralympijský víťaz Jozef Metelka. Možnosť, že v budúcnosti sa na súťažiach predstaví vo farbách Veľkej Británie, naznačil už skôr.

12. 07. 2017 13:03  |  Šport / Ďalšie športy
Zuzana Oravcová hviezdila v slalome, skokoch aj akrobatickej jazde. (ľm)

Víťazstvá Masára a Oravcovej

Na prvých tohtoročných pretekoch Slovenského pohára vo vodnom lyžovaní, ktoré sa za ideálneho počasia uskutočnili na piešťanskej Sĺňave, si najlepšie počínali domáci juniori Zuzana Oravcová a Adam Masár, keď ako jediní zvíťazili v slalome, skokoch i v akrobatickej jazde.

12. 07. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Články 41 - 50 z 942
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa