Topfest

Ďalšie športy

V podobnom koči sa od jesene bude dať povoziť po Piešťanoch celoročne. Ilustr. foto. (vd)

Od jesene aj v šľachtickom konskom záprahu?

Luxusný koč ťahaný párom koní sa stane bežnou súčasťou ulíc v Piešťanoch. Profesionálny kočiš v dobovom kostýme povozí po meste záujemcov o tento takmer zabudnutý spôsob prepravy. Atrakciu pripravuje spoločnosť Horezza, ktorá už má vybavené potrebné povolenia na prepravu kočom s konským záprahom po meste.

11. 06. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (th)

Cyklisti obmedzia premávku

Najvýznamnejšie cyklistické preteky na Slovensku majú vytýčenú trasu aj v okrese Piešťany. V sobotu 13. júna vyvrcholí 59. ročník prestížnych etapových cyklistických pretekov Okolo Slovenska záverečnou piatou etapou. O úspech zabojuje 138 cyklistov zo sedemnástich kontinentálnych, troch reprezentačných a troch klubových tímov. Družstvá, pochádzajúce z pätnástich krajín sveta, vyštartujú o 10.00 h z Nového Mesta nad Váhom a prejdú 125 kilometrov do Bratislavy.

11. 06. 2015 09:00  |  Šport / Ďalšie športy
Na atletických pretekoch súťažili žiaci 1.-5. ročníkov základných škôl. (archív školy)

Atletické preteky O Moraviansku Venušu ovládli Moravanci

dopoludňajších hodinách uskutočnil piaty ročník atletickej súťaže pre žiakov 1.-5. ročníkov základných škôl pod názvom O Moraviansku Venušu. Víťazom pretekov sa stali atléti z hostiteľskej školy a putovný pohár získali už po tretíkrát.

10. 06. 2015 15:00  |  Šport / Ďalšie športy

V sobotu začiatok Slovenského pohára strongman

Už túto sobotu 13. júna sa po niekoľkýkrát začne Slovenský pohár silných mužov ako súčasť známej Piešťanskej akcie Truck aréna. Čiže už v sobotu sa stretnú najsilnejší amatérsky borci z celého Slovenska a zmerajú si sily v piatich náročných disciplínach.

10. 06. 2015 09:51  |  Šport / Ďalšie športy
Cyklista Milan Tupý opäť víťazný. (archív CK Piešťany)

Medailová žatva cyklistov

Počas víkendu 23.-24. mája sa uskutočnili tri kolá Slovenského pohára v cyklistike Masters Merida Cup. Veľmi dobre sa prezentovali zástupcovia CK Piešťany, ktorí vo svojich kategóriách opäť zvíťazili.

04. 06. 2015 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Paulína Pomajbová ovládla beh na 100 metrov, na dvestovke skončila druhá. (archív Družby)

Atlétom družby sa darilo v Trnave

V Trnave sa v sobotu 23. mája uskutočnili majstrovstvá západoslovenskej oblasti v atletike. Atléti Družby Piešťany patrili k najlepším a získali až 10 medailí.

04. 06. 2015 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Na pretekoch Saigon 4x4 neďaleko Trenčína mali jazdci náročné podmienky. (4x4life.sk)

Offroadoví pretekári z Piešťan opäť uspeli

Na offroadovom podujatí Saigon 4x4 neďaleko Trenčína sa v sobotu 23. mája konalo druhé kolo seriálu Offroad Cup Slovakia. Piešťanské posádky sa v silnej konkurencii nestratili.

02. 06. 2015 15:30  |  Šport / Ďalšie športy
Vrbovčan B. Puvák a Pieš ťanec L. Noskovič na Zlatej tretre v Ostrave. (archív L. Noskoviča)

Noskovič exceloval na Zlatej tretre

Na významnom atletickom podujatí v susednej Českej republike - Zlatá tretra 2015 v Ostrave - sa v predprograme pred hlavným podujatím darilo aj veteránskym atlétom z piešťanského regiónu. Ladislav Noskovič ovládol v slovenskom rekorde beh na 100 metrov, Branislav Puvák bol v tej istej disciplíne tretí.

02. 06. 2015 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Žiaci základných škôl súťažili na futbalovom štadióne. (archív ZŠ Brezová)

50. Piešťanské hry ovládla opäť ZŠ Brezová

Jubilejný 50. ročník Piešťanských hier, ktoré organizuje CVČ Ahoj, sa tentoraz konal v posledný májový piatok. Na počesť zakladateľa Štefana Estera súťažili na štadióne PFK školáci zo všetkých piešťanských základných škôl (ZŠ). Prvenstvo z minulých rokov obhájili žiaci a žiačky ZŠ Brezová, ktorí získali celkovo 150 bodov a hry vyhrali 16-krát po sebe.

02. 06. 2015 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Taichi Kobata je programátor, no všetok voľný čas venuje triatlonu. (slovakman.sk)

V Piešťanoch bude štartovať japonský triatlonista

História triatlonu Slovakman 226, ktorý sa koná v Piešťanoch, poskytuje výpočet rôznych národností, ktoré mali možnosť okúsiť podujatia, ale doteraz bol na štartovacej listine iba jeden zástupca z ázijského kontinentu, ten však preteky nedokončil. Tento fakt sa na tohtoročnej „226-tke“ bude snažiť zmeniť Taichi Kobata z Japonska.

30. 05. 2015 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Články 351 - 360 z 872