GEFCO

Ďalšie športy

Výprava československých olympionikov na sovietskej lodi Gruzia. Ladislav Bačík je vpravo dole. (Karel Novák)

Strastiplná plavba Laca Bačíka domov

Ladislav Bačík, bývalý vynikajúci československý reprezentant v plávaní, v januári minulého roka zomrel. Málokto dnes vie, že tento Piešťanec sa zúčastnil Letných olympijských hier v Melbourne 1956.

18. 02. 2018 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Piešťanec skončil v Kapskom meste na 42. mieste.  (archív O.K.)

Triatlonista Ondrej Kubo v Kapskom meste premiérovo medzi profesionálmi

Piešťanský triatlonista Ondrej Kubo si v nedeľu odbil premiéru medzi profesionálmi v mužských pretekoch 1. kola Svetového pohára v juhoafrickom Kapskom Meste.

12. 02. 2018 08:29  |  Šport / Ďalšie športy
Piešťanská triatlonistka skončila na MS v zimnom triatlone štvrtá. (ald)

Lýdia Drahovská: Bol to môj asi najťažší zimný triatlon

Ako sme v minulom čísle informovali, triatlonistka Lýdia Drahovská skončila na majstrovstvách sveta v zimnom triatlone, ktoré sa uskutočnili v rumunskom Cheille-Gradistei, tesne pod stupňami víťazov. Talentovaná Piešťanka tak neobhájila bronzovú medailu. Po návrate domov sa s nami nádejná triatlonistka podelila o svoje dojmy zo šampionátu.

07. 02. 2018 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Pavol Domin skončil v Trenčíne deviaty. (šg)

Extraligoví mariášisti nezačali sezónu najlepšie

Veľkou cenou Považia sa v predposlednú januárovú sobotu začal v Trenčíne jubilejný 20. ročník extraligy v mariáši. Na rozdiel od vlaňajška sa do úvodného turnaja zapojilo menej družstiev i hráčov. Tých prišlo pod Matúšov hrad 387 z 19 slovenských klubov. Vlani sa tu prezentovalo rekordných 411 kartárov z 20 klubov.

03. 02. 2018 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Piešťanka skončila na svetovom šampionáte v Rumunsku štvrtá. (archív ld)

Lýdii Drahovskej unikol svetový stupeň víťazov

Piešťanská triatlonistka Lýdia Drahovská sa počas uplynulých dní zúčastnila na Majstrovstvách sveta v zimnom triatlone, ktoré sa uskutočnili v rumunskom Cheille-Gradistei. Talentovanej Piešťanke len tesne ušli stupne víťazov, keď sa umiestnila na nepopulárnej „zemiakovej“ priečke.

31. 01. 2018 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Bežkári sa zišli na slávnostnom štarte. (vd)

Svrbická snežná stopa aj s dopingovou kontrolou a štamperlíkmi

Napriek vysokým teplotám a rozmočenému snehu sa na druhom ročníku Svrbickej snežnej stopy zišlo 74 milovníkov lyžiarskej turistiky. Okrem hlavného okruhu si pochvaľovali i zriadenie dva a pol kilometra dlhej trasy s prešľapanou dvojstopou, vybudovanie rekvizít na štadióniku so štartom a cieľom i slávnostný štart.

30. 01. 2018 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Svrbická snežná stopa (Viera Dusíková)

Svrbice kŕmili bežkárov zážitkami aj omasteným chlebom

Svrbická snežná stopa: Vynikajúcu atmosféru, namazané bežky , dve stopy v snehu strácajúce sa v diaľke, dopingovú kontrolu aj so štamperlíkmi pri lyžiarovi Lojzovi, ktorého lyže pamätajú aj tatička Masaryka. To všetko a ešte kopec zážitkov a fajnovú spoločnosť pri omastenom chlebe s cibuľou zažilo na druhom ročníku Svrbickej snežnej stopy 74 milovníkov bežkovania v malebnej dedinke Svrbice.

28. 01. 2018 15:25  |  Región / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Víťazné florbalistky Gymnázia Pierra de Coubertina. (archív CVČ Ahoj)

Zo života CVČ Ahoj

Prinášame športové voľnočasové aktivity školákov.

27. 01. 2018 06:00  |  Šport / Ďalšie športy
Slovenský olympijský výbor opäť ocenil športové osobnosti, medzi nimi i Š. Domonkosa (druhý zľava). (archív CVČ)

Ocenili prácu Štefana Domonkosa

Slovenský olympijský výbor (SOV) na slávnostnom decembrovom stretnutí v Bratislave udelil ocenenia v mnohých kategóriách. Okrem SOV na akcii participovali pridružené organizácie - Klub fair play SOV a Nadácia SOV. Medzi ocenenými bol i Štefan Domonkos, bývalý pedagóg piešťanského gymnázia.

24. 01. 2018 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Bežkári si v okolí Svrbíc opäť prídu na svoje. (ao)

Svrbická snežná stopa opäť pozýva

Napriek tomu, že tohtoročná zima zatiaľ nepriniesla do piešťanského regiónu veľa snehovej nádielky, veríme, že koncom januára sa to zlepší, a tak po minuloročnom vydarenom prvom ročníku Svrbickej snežnej stopy so 111 účastníkmi je tu opäť ponuka pre širokú verejnosť na druhý ročník podujatia lyžiarskej turistiky, ktorú pripravujeme v pohorí Považského Inovca na sobotu 27. januára s viacerými novinkami.

22. 01. 2018 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Články 21 - 30 z 1000
GARGO
Regal Burger

Anketa