Ďalšie športy

Šachového turnaja vo Vrbovom sa zúčastnilo 97 hráčov. (P. Podjavorinský)

Vo Vrbovom si to rozdali šachisti

Na tradičnom šachovom turnaji Karola Slováka sa deň pred Silvestrom stretlo vo Vrbovom 97 šachistov. O desať cien v hlavných kategóriách a 22 vecných cien zápolili šachisti v partiách na 2x15 minút deväť kôl. Príjemnú a priateľskú atmosféru umocnil tiež výborný guláš. Turnaj bol dramatický až do posledného kola, o čom svedčí fakt, že prví piati hráči mali zhodne po 7 bodov.

19. 01. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Zľava: víťaz J. Mihalkovč st., tretí J. Peško, druhý B. Remiáš a tajomník TJ M. Slabý. (P. Chnapko)

Mihalkovič obhájil prvenstvo v stolnotenisovom turnaji

Na sklonku minulého roka sa v lančárskom kultúrnom dome uskutočnil štvrtý ročník Boruta Cupu - turnaja neregistrovaných stolných tenistov. Dvadsaťštyri účastníkov bolo rozdelených do šiestich základných skupín. Dvaja najlepší zo skupín postúpili do boja o prvenstvo a slabší dvaja do súbojov o cenu útechy.

19. 01. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Čech Jan Oppolzer zvíťazil na Slovakmanovi minulý rok. Uspeje aj teraz? (archív Slovakmana 226)

Triatlon Slovakman 226 opäť v Piešťanoch

Jediné preteky v dlhom triatlone na Slovensku - Slovakman 226 - zavítajú opäť do Piešťan. Už 15. ročník podujatia bude v sobotu 5. augusta hostiť Lodenica. Slovakman, ktorý si rok od roka získava v Piešťanoch väčšiu pozornosť, patrí k letu v kúpeľnom meste a opäť sa tu zídu tí najlepší triatlonisti zo Slovenska, Česka i ďalších krajín.

18. 01. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Zľava: Jozef Metelka, otec Petra Sagana a Patrik Tybor. (archív J. Metelku)

Zlatý pedál 2016 - Metelka na druhom mieste za Saganom

Rok 2016 bol pre slovenskú cyklistiku nesmierne úspešný. V prvom rade kvôli hviezde svetovej cyklistiky Petrovi Saganovi, no taktiež aj vďaka paracyklistovi Jozefovi Metelkovi. Práve rodák z kúpeľného mesta sa umiestnil v ankete Zlatý pedál 2016 na druhom mieste tesne za P. Saganom a stal sa aj najlepším paracyklistom za uplynulý rok.

11. 01. 2017 15:49  |  Šport / Ďalšie športy
Bývalý hádzanár a tréner Jozef Macejka je aj otužilcom. (K. Pribulová)

80-ročný J. Macejka plával s otužilcami vo Váhu

80-ročný J. Macejka plával s otužilcami vo Váhu Na druhý sviatok vianočný prekonal 80-ročný Jozef Macejka ďalšiu métu. Dlhoročný reprezentant a tréner piešťanskej hádzanej sa pridal k otužilcom a ako najstarší účastník akcie si zaplával v studenom Váhu.

11. 01. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Silvestrovský beh medzi mostami je známy hojným počtom účastníkov.
 (jb)

Silvestrovský beh opäť 30. decembra

Záver roka bude patriť v Piešťanoch tradičnému športovému podujatiu - Silvestrovskému behu medzi mostami. Vlani sa na štarte najstaršieho behu v kúpeľnom meste predstavilo takmer 300 pretekárov. Tento rok sa beh okolo Kolonádového a Krajinského mosta uskutoční v piatok 30. decembra, trasu 51. ročníka si bude možné vybrať.

29. 12. 2016 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Jozef Metelka preberá cenu od predsedu TTSK Tibora Mikuša. (I. Krajčovič)

Metelka najlepším športovcom kraja, ocenili aj ďalších Piešťancov

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) ocenil v utorok 13. decembra najlepších športovcov za rok 2016. Medzi športovcami bolo v Divadle Jána Palárika v Trnave aj niekoľko Piešťancov, pre ktorých bol tento rok výnimočný. Najvyšší honor, najlepší športovec TTSK, získali hneď dvaja športovci - piešťanský paracyklista Jozef Metelka a hendikepovaná strelkyňa Veronika Vadovičová. Najlepším kolektívom kraja boli basketbalistky Piešťanských Čajok.

27. 12. 2016 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Tomáš Vrábel (archív red.)

Ako trávia sviatky známi športovci z piešťanského regiónu

Vianočné sviatky sú obdobím pokoja, pohody a ďalších krásnych chvíľ, ktoré trávime v kruhu príbuzných. Pre športovcov sú Vianoce o to krajšie, veď po roku plnom zápasov, pretekov, tréningov a náročného cestovania majú konečne niekoľko dní zaslúženého voľna, keď môžu vypnúť od náročného programu, odreagovať sa a načerpať ďalšie sily. O tom, že aj oni sú iba ľudia, ktorí dodržiavajú tradičné zvyky, nás presvedčilo niekoľko športovcov z regiónu.

25. 12. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (Erik Ďuriš)

Otužilci si na Štefana zaplávajú vo Váhu

Otužilci sa ľadovej vody nevzdajú ani počas vianočných sviatkov. V Piešťanoch budú v pondelok 26. decembra o 14:00 plávať vo Váhu pri hoteli Magnólia. Podľa organizátora Martina Vala je otužovanie v kúpeľnom meste čoraz populárnejšie, venujú sa mu prevažne športovci, a to súčasní i bývalí.

25. 12. 2016 07:44  |  Piešťany / Aktuálne
Ondrej Kubo (archív red)

Ako trávia sviatky známi športovci z piešťanského regiónu

Vianočné sviatky sú obdobím pokoja, pohody a ďalších krásnych chvíľ, ktoré trávime v kruhu príbuzných. Pre športovcov sú Vianoce o to krajšie, veď po roku plnom zápasov, pretekov, tréningov a náročného cestovania majú konečne niekoľko dní zaslúženého voľna, keď môžu vypnúť od náročného programu, odreagovať sa a načerpať ďalšie sily. O tom, že aj oni sú iba ľudia, ktorí dodržiavajú tradičné zvyky, nás presvedčilo niekoľko športovcov z regiónu.

24. 12. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Články 21 - 30 z 840
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa