Topfest

Ďalšie športy

Cestu do Diplomat arény si našlo takmer 150 nadšencov jogy. (L. Duračka)

Kongres jogy tento rok vo väčšom štýle

Takmer 150 nadšencov jogy si v sobotu našlo cestu do Diplomat arény, kde sa konal 10. ročník Kongres jogy. Organizátorkou bola známa piešťanská lektorka Michaela Hluchová, ktorá nám prezradila svoje dojmy z celého podujatia.

26. 05. 2017 10:42  |  Šport / Ďalšie športy

Veľká cena Piešťany začiatkom prázdnin aj s novinkami

Piešťanské letisko bude opäť burácať motocyklami. Počas druhého júlového víkendu (7.-9. 7.) sa totiž uskutočnia motocyklové preteky Veľká cena Piešťany započítavané do Majstrovstiev a preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod hlavičkou Českomoravskej asociácie motocyklového športu. Prípravy na preteky sú už v plnom prúde a aké novinky majú organizátori z Piešťanského motocyklového klubu (PMK), nám prezradil jeho predseda Miloš Kluc.

26. 05. 2017 09:00  |  Šport / Ďalšie športy
Vo veku 38 rokov odišiel na večnosť v utorok 23. mája Vladimír "Vladky" Kubala (slovakrugby.sk)

RAGBY: Zomrel Vladimír Kubala

Vo veku 38 rokov odišiel na večnosť v utorok 23. mája Vladimír "Vladky" Kubala (nar. 14. októbra 1978). Slovenská ragbyová únia prišla o jedného zo svojich zakladateľov a športového riaditeľa. Vladimír Kubala bol aj jedným zo spoluzakladateľov 1. RC Slovan Bratislava, jeho dlhoročný hráč a reprezentant Slovenska. V poslednom období sa ako tréner venoval rozvoju tohto športu v Ragby Union Clube Piešťany a s týmto mladým tímom uplynulú nedeľu získal premiérový titul v druhej najvyššej slovenskej súťaži v "pätnástkovom" ragby.

25. 05. 2017 12:03  |  Šport / Ďalšie športy
Dve kolá majstrovstiev Slovenska absolvovali pretekári na letisku v Trenčíne. (archív KVMVŠ)

„Vznášadlári“ odštartovali sezónu

Piešťanským „vznášadlárom“ sa počas prvého májového víkendu začala sezóna 2017. Dve kolá majstrovstiev Slovenska absolvovali na letisku v Trenčíne. Podujatie zorganizoval Klub vodného motorizmu a vodných športov (KVMVŠ) Piešťany. Počasie bolo perfektné, a tak sa na štarte zišli všetci aktívni jazdci, nováčikovia, seniori, ale aj naše reprezentačné esá.

25. 05. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Úspešní veteránski atléti z Piešťan na svetových hrách v Aucklande. (archív E. Kučkovského)

Matúšová hviezdila na Novom Zélande

Na deviatych svetových veteránskych hrách v novozélandskom Aucklande získali slovenskí atléti a atlétky 18 cenných kovov, o štyri viac ako na predošlej „olympiáde“ pred štyrmi rokmi v Turíne. Až osem z nich je zlatých, pričom štyri doviezla „univerzálna“ Anna Matúšová z Piešťan. Strieborné medaily získali aj ďalší Piešťanci Annamária Halmová a Eduard Kučkovský.

18. 05. 2017 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Úspešná šachistka Andrea Slabá. (Jozef Slabý)

Slabá majsterkou SR, Musaev bronzový

V Liptovskom Mikuláši sa v dňoch 22.–28. apríla konali šachové majstrovstvá Slovenska mládeže. Veľmi dobre si na nich počínali aj piešťanskí šachisti Andrea Slabá, Petra Jančovičová a Matej Elbek Musaev.

17. 05. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Úspešný paralympionik V. Janovjak,
žiaľ, už nie je medzi nami. (jk)

Zomrel paralympionik Vladislav Janovjak

Slovenská paralympijská rodina smúti, v piatok 5. mája vo veku 47 rokov odišiel na večnosť reprezentant v cyklistike Vladislav Janovjak. Smutnú informáciu potvrdil web Slovenského paralympijského výboru.

09. 05. 2017 15:49  |  Šport / Ďalšie športy
V rámci galavečera v Dome umenia ocenili aj najlepších športovcov v kúpeľnom meste. (am)

Kraľujú Cibulková, Drahovská i Čajky

Počas sobotňajšieho slávnostného galavečera Osobnosť mesta Piešťany, ktorý sa uskutočnil v Dome umenia, boli ocenení aj najúspešnejší športovci mesta vo viacerých kategóriách. Medzi dorastencami zvíťazila triatlonistka Lýdia Drahovská, v kategórii dospelých tenistka Dominika Navara-Cibulková, Piešťanské Čajky sa stali opäť najlepším kolektívom, zaslúžilým pracovníkom v športe je Ján Ballay z ŠPK Kúpele Piešťany a veslára Lukáša Babača vybrala verejnosť hlasovaním na internete ako najobľúbenejšieho športovca.

09. 05. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Jana Úradníková z Piešťan obhájila prvenstvo z minulého roka. (ilustr. foto: BOCH)

Beh v Chtelnici ovládli Moravec a Úradníková

Hlavné preteky sobotňajšieho 32. ročníka Behu oslobodenia Chtelnice vyhrali obhajcovia minuloročného prvenstva, Myjavčan Filip Moravec a Piešťanka Jana Úradníková. Známa atletická dvojica s prehľadom triumfovala na členitej vyše desaťkilometrovej trati na asfaltových komunikáciách v kombinácii s okolitým malokarpatským terénom.

05. 05. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Bežecké podujatie napísalo v sobotu 29. apríla svoj štvrtý ročník. (doverun)

Jarný beh okolo Sĺňavy

Celkovo 101 bežcov v rôznych kategóriách si spríjemnilo poslednú aprílovú sobotu Jarným behom okolo Sĺňavy. Štvrtý ročník podujatia, ktoré tentoraz malo trať dlhú približne 9,5 kilometrov, nakoľko ju organizátori skrátili pre zvýšenú hladinu Váhu, najrýchlejšie zvládli Matúš Forgáč (32:20 min.) z Dubnice nad Váhom a medzi ženami Monika Kováčová (38:20) z Levíc.

04. 05. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Články 1 - 10 z 872
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa