„Výkon v druhom polčase bol hazard s menom Piešťanské Čajky,“ vraví R. Kucsa

• 12. februára 2017, 11:54
  • Autor:ts

Nadstavbovú časť ženskej extraligy zahájili Piešťanské Čajky v sobotu zápasom v Šamoríne. Hoci Čajky svoje súperky porazili 75:58, ich výkon mal od optimálnosti ďaleko. Najmä v druhom polčase piešťanské hráčky zlyhali a dovolili Šamorínu znížiť stav na konečných 17 bodov.

Čajky mali zápas veľmi dobre rozbehnutý, na palubovke v Šamoríne dominovali a po prvej štvrtine viedli 25:11 a po prvom polčase mali dokonca náskok tridsiatich bodov 48:18 a všetko nasvedčovalo tomu, že Piešťanky budú mať zápas pevne vo svojich rukách. Po prestávke piešťanské basketbalistky vypadli z koncentrácie i z nasadenia, čo Šamorín využil vo svoj prospech a začal sťahovať manko. Aktívna hra domácich spolu s bojovnosťou a presnou streľbou začala na Čajky platiť a priniesla Šamorínu ovocie v podobe vyhratého druhého polčasu 40:27, čím znížili celkový stav na konečných 58:75.

V tábore Čajok po stretnutí rozhodne nepanovala spokojnosť najmä s druhým polčasom a prirátajúc stredajšiu prehru vo Viedni, tak majú v ďalších zápasoch rozhodne čo napravovať.  „Zápas sme kontrolovali v priebehu prvého polčasu. Naopak druhé dejstvo patrilo družstvu Šamorína nielen výsledkovo, ale aj nasadením. Náš výkon v druhom polčase bol veľký hazard s menom Piešťanské Čajky, čo sa už nesmie zopakovať,“ povedal po zápase asistent trénera Čajok Richard Kucsa a v podobnom duchu hovorila aj najmladšia z Čajok na palubovke Michaela Balážová: „Prvý polčas sme hrali koncentrovane, vyvíjali sme tlak na hráčky Šamorína v obrane a plnili sme pokyny v útoku. Druhý polčas bol z našej strany katastrofálny, v ďalších zápasoch musíme hrať diametrálne odlišne.“

ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 58:75 (11:25, 18:48, 40:65)

ŠBK Šamorín: Theiner 17 (3 trojky), Nagyová 12 (4 trojky), Slezáriková 10, Lelkes 7, Vyňuchalová 3 (Hašková 9, Lukáčiková, Mišovičová, Slimáková). Tréner: T. Kačmárik.

Piešťanské Čajky: Oliverová 28 (18 doskokov), Slamová 16, Páleníková 13, Brown 7, Handy 3 (Dudášová 4, Oroszová 2, Balážová 2). Tréner: M. Pospíšil.

TH: 14/11 – 14/10
Fauly: 17 – 16
Trojky: 9 – 5
Rozhodovali: Lamoš, Margala, Kurpaš
Štvrtiny: 11:25, 7:23, 22:17, 18:10