So Šamorínom nečakaná dráma, ale predsa víťazná

• 18. decembra 2016, 14:05
  • Autor:ts

Posledný domáci zápas Piešťanských Čajok v roku 2016 bol nečakanou drámou. V sobotnom súboji vôbec nešlo o jednoznačnú záležitosť domácich a Šamorín sa bil o senzačný výsledok do posledných sekúnd. Čajky však v závere aj s dávkou šťastia svoj náskok ubránili a napokon sa mohli tešiť z tesného víťazstva 63:59.

Šamorín mal lepší vstup do zápasu, keď viedol 4:0, no Čajky po piatich minútach otočili na 9:6 a od tohto momentu hosťujúci tím nepustili do vedenia. Šamorín však nedovolil Čajkám odskočiť na nedostihnuteľný bodový rozdieľ. Najväčší náskok mali Čajky tesne po polčase v 21. min, kedy viedli o 14 bodov, no potom sa hostkám podarilo skóre znižovať. Ešte päť minút pred koncom Čajky viedli 59:47, čo sa zdalo ako pohodlný náskok. Šamorín sa však nevzdal, využíval chyby v obrane domácich a pár sekúnd pred koncom sa dotiahol na dva body – 59:61. V závere minula dvojbodovú strelu Vyňuchalová a na druhej strane po falue Slezárikovej premenila dva trestné hody Slamová a spečatila tak víťazstvo Piešťanských Čajok na 63:59.

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 63:59 (15:11, 38:27, 54:43)

Piešťanské Čajky: Slamová 15, Oroszová 12, Handy 10, Brown 9, Oliver 4 (Mikulášiková 8, Dudášová 5, Horvátová). Tréner: M. Pospíšil.

ŠBK Šamorín: Vyňuchalová 22, Beronja 16, Hašková 10, Theiner 2, Slezáriková 2 (Lelkes 2, Nagyová 5, Slimáková). Tréner: T. Kačmárik.

Štvrtiny: 15:11, 23:16, 16:16, 9:16

Sobotný zápas bol spojený aj s dobročinnou predvianočnou akciou S Plyšákom na Čajky. Po záverečnom klaksóne fanúšikovia na palubovku nahádzali ozaj veĺký počet, plyšových hračiek, ktoré ešte pre Vianocemi poputujú medzi deti, ktorým to pomôže spraviť krajšie vianočné sviatky.