„Pumy“ prestrieľali o 40 bodov

• 24. októbra 2016, 20:22

Piešťanské Čajky si bez problémov poradili aj v sobotnom zápase v Banskej Bystrici, keď na Štiavničkách porazili domáce „pumy“ vysoko o 40 bodov 91:51. Piešťanky tak doposiaľ vyhrali všetkých päť extraligových zápasov a stále sú na čele tabuľky.

Hráčky Banskej Bystrice mali lepší vstup do zápasu a rýchlo viedli 3:0, Čajky však rýchlo otočili stav na 3:8 a neskôr aj na 5:13. Piešťanky ešte do konca prvej časti odskočili na 8:19. V druhej štvrtine Piešťanky rýchlo odskočili na 25:8 po sérii bodov Oliver, Oroszovej a Handy. Pod košom potvrdzovala svoju kvalitu najmä Oliver, ktorý prispela k polčasovému vedeniu 43:22.

Po prestávke Čajky pokračovali v nastolenom tempe, výraznejšie sa začali presadzovať aj Slamová s Dudášovou a a po tretej štvrtine viedli 70:32. V poslednej časti sa zlepšili aj domáce hráčky a zaznamenali 19 bodov, aj vďaka Števulovej, ktorý trafila tri trojky. Čajky však boli produktívne tiež a napokon sa mohli radovať z víťazstva 91:51.

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: „Myslím si, že sme potvrdili rolu favorita. Pre nás je podstatné, aby sme potvrdzovali kvalitu aj výkonnostne, nielen výsledkovo. V určitých fázach zápasu to bolo podľa našich predstáv, ale s niektorými momentmi nie som spokojný. Je to aj vec koncentrácie. Pre niektoré dievčatá je ťažké koncentrovať sa za už rozhodnutého stavu, ale je pred nami úloha, aby sme boli sústredené celých 40 minút.“

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 51:91
(8:19, 14:24, 10:27, 19:21)

trestné hody: 12/9 – 20/17

trojky: 8 – 6

fauly: 17 – 14

rozhodcovia: Margala, Bartoš, Bara

Zostavy/body – Banská Bystrica: Števulová 16 – 4 trojky, Verlíková 3, Ozdincová 5, Jelenčíková 6, Todorovič 1 (van Dalen 8, Piperková 0, Matejčíková 7, Horecká 2, Dolniaková 3)

Piešťanské Čajky: Dudášová 17 – 3 trojky, Slamová 13, Mikulášiková
9, Brownová 6, Oroszová 5 (Oliverová 22, Handy 8, Balážová 7, Horvátová 4, Košarišťanová)