Prvý zápas finálovej série Čajky v Košiciach prehrali o 10 bodov

• 13. apríla 2017, 12:52
  • Autor:ts

Basketbalistky Piešťanských Čajok vstúpili do finálovej série play-off extraligy žien 2016/2017 prehrou o 10 bodov, keď na palubovke Good Angels Košice neuspeli v pomere 61:71. Druhý finálový duel série, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, je na programe v nedeľu 16. apríla o 18.00 h v piešťanskej Diplomat aréne.

Úvodná štvrtina finálovej série mala jednoznačný priebeh, keď v nej domáce basketbalistky viedli už 23:6. V prvej polovici druhej štvrtiny však Čajky dokázali sériou štrnástich bodov v rade znížiť už priepastný náskok a do polčasovej prestávky išli družstvá za stavu 38:31 pre „žlto-modré“.

V druhom polčase si udržiavali domáce dvojciferný odstup až do poslednej štvrtiny, v ktorej závere nastúpili aj mladé hráčky. Piešťanské basketbalistky sa potom dokázali priblížiť, no len na rozdiel desiatich bodov.

Výsledok stredajšieho prvého stretnutia finále play-off extraligy basketbalistiek 2016/2017 (hrá sa na tri víťazstvá):

Good Angels Košice – Piešťanské Čajky 71:61
(23:6, 15:25, 15:10, 18:20) – stav série 1:0

Good Angels Košice: Oblaková 13, Baughová a Žirková po 12, Jurčenková 9, Kupčíková 0 (Stehlíková 15/3 trojky, D. Baburová a Bálintová po 4, Janoščíková 2, Bilíková a Majorošová po 0)

Piešťanské Čajky: Slamová 18 (3 trojky), Oroszová 9, Brownová a Handyová po 8, Oliverová 2 (T. Páleníková 8, Dudášová a Mikulášiková po 4, Baletičová 0)

Ďalší známy program finále:

Druhý zápas – nedeľa 16. apríla: Piešťanské Čajky – Good Angels Košice (Diplomat aréna, 18.00)

Tretí zápas – streda 19. apríla: Good Angels Košice – Piešťanské Čajky (Angels aréna, 18.00)