Postup do Final Four Východoeurópskej ligy sa Čajkám výrazne vzdialil

• 23. februára 2018, 07:05
  • Autor:M. Duchovič

V čisto slovenskom súboji v rámci štvrťfinále Východoeurópskej ligy (EEWBL) zvíťazili hráčky Good Angels Košice nad Piešťanskými Čajkami 82:61. Odveta je na programe v stredu 28. februára.

V úvodných minútach stretnutia strelecky excelovala Žirková, preto museli zverenkyne trénera Martina Pospíšila neustále doťahovať manko na súpera. Sily sa však na palubovke postupne vyrovnávali, v šiestej minúte bol stav stretnutia vyrovnaný 11:11. Vo vyrovnanej bitke mali o čosi lepšiu streľbu Košičanky, prvú štvrtinu napokon vyhrali tesne 21:19. V druhej štvrtine sa dostali hosťujúce hráčky do trháku, dobrá obrana im vyniesla v piatej minúte vedenie 33:23. Piešťany zareagovali v správnom momente oddychovým časom, po ktorom svoju hru viditeľne zlepšili. Štyri sekundy pred koncom prvého polčasu sa dočkali zaslúženej odmeny, Slamová vyrovnávala po trestnom hode na 39:39. Lenže druhý polčas sa pre domáce basketbalistky vôbec nezačal dobre, Košice totiž vstúpili do tejto časti šnúrou desiatich bodov za sebou. Piešťany nevedeli adekvátne zareagovať, čo malo za príčinu strelecký uragán hosťujúcich hráčok. Ten sa odzrkadlil aj na skóre po tretej štvrtine, Čajky totiž prehrávali 49:70. Posledná 10-minútovka tak už priniesla len kozmetickú zmenu skóre. Úvodné štvrťfinálové stretnutie patrilo basketbalistkám Košíc, ktoré zvíťazili na palubovke Piešťan 82:61.

Piešťanské Čajky – Good Angels Košice 61:82 (19:21, 20:18, 10:31, 12:12)

Piešťany: Mikulášiková 17, T. Páleníková 15, Smithová 14, Slamová 7, Bartáková 0 (Dudášová 6, Zohnová 2, Gajdošová, Jakubcová a Kašpárková 0)

Košice: Morrisová 18, Žirková 14, Jurčenková 13, M. Páleniková a Petersová po 8, M. Páleníková 6 (Bálintová 8, Stehlíková 7, Deptová 4, A. Theiner 2, Blanárová 0)

TH: 18/16 – 18/14, Fauly: 19 – 21, Trojky: 3 – 6, Rozhodovali: Tomašovič, Kúkelčík, Mekelová

Povedali po zápase:

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: „My sme úplne vypadli z herného konceptu. Myslím si, že to nebolo ani o hernom koncepte, ale my stratili individuálnu zodpovednosť. Presne tam, kde sme mali v útoku získavať výhody, tak sme boli úplne pasívni a neboli sme dostatočne odvážni. Na druhej strane, v obrane sme úplne jednoducho strácali situácie. Boli to veci, ktoré nevychádzajú iba z nášho konceptu, ale vychádzajú z individuálneho zanietenia hráčok v obrane. Tam sme veľkým spôsobom chybovali, čoho dôsledkom bol výsledok 31:10 v tretej štvrtine. To nás úplne položilo v zápase.“

Rebeka Mikulášiková, hráčka Piešťan: „Myslím si, že sme začali dobre, aj celý prvý polčas bol vyrovnaný. Tretia štvrtina bola dosť prelomová, dostali sme veľa košov a potom sa už hralo ťažko.“