Po vysokom víťazstve pochvala nebola

• 17. decembra 2017, 14:56

Piešťanské Čajky vyhrali v stredajšom zápase 11. kola extraligy nad ŠBK Šamorín 83:39. V predposlednom stretnutí v roku 2017 a poslednom domácom Čajky nad Šamorínom dominovali, o čom svedčí víťazstvo o 44 bodov.

Jednoznačný výsledok je reálnym obrazom kvality oboch družstiev a Čajky si so Šamorínom bez väčších problémov poradili. Tréner Piešťan Martin Pospíšil však napriek vysokému víťazstvu nebol s herným prejavom príliš spokojný. „Od spokojnosti je ďaleko, znovu sa nám vyskytli chyby, na ktoré upozorňujeme. Musíme byť na ihrisku zodpovednejší a dôslednejší. Pokiaľ to tak nebude, náš herný koncept bude stagnovať. Musíme sa počas celých 40 minút koncentrovať a nemôžeme mať výpadky. Proti silnejším súperom sme sa presvedčili, že to vedia využiť a potrestať nás.“
Z hráčok sa proti Šamorínu najvýraznejšie presadila mladá pivotka Rebeka Mikulášiková, ktorá nastrieľala 18 bodov. Jedna z najtalentovanejších basketbalistiek Slovenska sa po zranení kolena pomaličky vracia späť do minuloročnej formy a jej návrat na palubovky je pre Čajky výrazným posilnením.
„Do zápasu sme nastúpili koncentrovane, no v druhej časti sme sa troška utlmili. Dali sme sa však opäť dokopy a pokračovali v tom, ako sme nastúpili,“ uviedla po stretnutí R. Mikulášiková.
Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 83:39 (23:8, 39:22, 60:30)
Piešťanské Čajky: Páleníková 7, Jakubcová 6, Bartáková 6, Slamová 5, Podrug (Mikulášiková 18, Zohnová 14, Dudášová 10 /7 asistencií/, Kašpárková 6, Gajdošová 6, Smith 3). Tréner: M. Pospíšil.
ŠBK Šamorín: Slezáriková 12, Marcová 10, Hašková 8, Sujová 3, Theiner (J. Lelkes 6, B. Lelkes, Andrassy, Krajčovičová). Tréner: A. Diósi.
TH: 5/2 – 6/5. Trojky: 7 – 2. Fauly: 16 – 14. Rozhodovali: Turčin, Mekelová, Sirocký. Divákov: 245. Štvrtiny: 23:8, 16:14, 21:8, 23:9.