Magickú stovku prekonali hneď v prvom zápase

• 5. októbra 2016, 09:11

Piešťanské basketbalistky privítali v prvom stretnutí sezóny nováčika extraligy – BKM Junior UKF Nitra. Čajky svoje protivníčky na domácej palubovke Diplomat arény nešetrili a hneď na úvod ročníka prekonali stobodovú hranicu, keď Nitru zdolali 103:44.

Piešťanské basketbalistky od začiatku potvrdzovali svoju dominanciu, po prvej štvrtine viedli 31:10. V druhej časti si hru rovnako užívali a svoje mladé protivníčky prevyšovali. Na prestávku sa šlo za stavu 60:22.

Po zmene strán prišlo od Piešťaniek mierne poľavenie a, naopak, dravé hostky dokázali s Čajkami miestami držať krok, tretiu časť prehrali len 13:19. V záverečnej štvrtine piešťanské basketbalistky stretnutie už len dohrávali a bolo na nich vidieť, že si hru pred domácimi fanúšikmi užívajú. Magickú stovku trafila
dve minúty pred koncom Laura Horvátová a v závere Čajky upravili na konečných 103:44.

Piešťanský tím najbližšie čaká prvé kvalifikačné stretnutie Európskeho pohára, v stredu sa predstavia v Maďarsku na palubovke PEAC Pécs.

■ Piešťanské Čajky – BKM Junior UKF Nitra 103:44
(31:10, 27:12, 19:13, 26:9)

trestné hody: 17/14 – 15/11, trojky: 9 – 3, fauly: 18 – 20, diváci: 300,

rozhodcovia: Turčin, Margala, Hudec

Zostavy/body – Piešťanské Čajky: Mikulášiková 13, Brown 15 (3 trojky), Handy 6, Slamová 7, Páleníková 12 (Dudášová 12, Oroszová 7, Horvátová 8, Balážová 5, Oliver 18), BKM Junior UKF Nitra: Martišková 8, Lin. Dubeňová 4, Kováčiková 15, Kubušová, Svetlíková 1 (Lau. Dubeňová 8, Škublová 2, Sailerová 2, Fehérová 4, Ivanická)

Mikulášiková proti bývalým spoluhráčkam s 13 bodmi

S hrou svojich zverenkýň bol po zápase spokojný aj tréner Piešťanských Čajok Martin Pospíšil, no mrzel ho mierny herný výpadok z konceptu v tretej štvrtine: „Nástup do zápasu sme mali taký, ako sme si predstavovali. Aj v celom prvom polčase sme mali určitý štandard, ktorý potrebujeme mať aj v ďalších zápasoch. Na druhej strane nám nevyšla tretia štvrtina, keď sme stratili koncentráciu a bolo to vidieť aj na skóre. V tomto stretnutí sme sa však na výšku skóre nezameriavali, dbali sme hlavne na koncept hry. Teraz nás čaká kvalifikačný súboj s Pécsom, na ktorý všetko koncentrujeme.“

Špecifický náboj mal zápas s Nitrou pre Rebeku Mikulášikovú. Mladá piešťanská pivotka ešte v minulej sezóne pôsobila v rodnej Nitre a pomohla jej k postupu do extraligy. Teraz však strieľa koše za Čajky a proti bývalým spoluhráčkam nazbierala 13 bodov. „Myslím si, že ako tím sa stále zlepšujeme a pracujeme na tom v každom tréningu. Čo sa týka mňa, som rada, že som nazbierala 13 bodov, no pevne dúfam, že takéto výkony budem podávať aj naďalej,“ povedala po zápase R. Mikulášiková.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 40, ktoré je v predaji od 4. októbra.