K. Zohnová: To sa už nesmie opakovať

Streda 31. 01. 2018 15:00  | Šport / Basketbal  | Autor: th

Piešťanské basketbalistky sa s Ružomberkom stretli na týždeň presne. Tentoraz však s opačným výsledkom. Čajky v Diplomat aréne opäť ukázali charakter, keď v poslednej štvrtine dokázali vyrovnať, v predĺžení im však chýbal kúsok šťastia.

Česká legionárka Kateřina Zohnová hovorila o chybách tímu.

Česká legionárka Kateřina Zohnová hovorila o chybách tímu. (Autor: L. Duračka)

V tíme Čajok zavládlo tesne po stretnutí sklamanie. Vzhľadom na vývoj v jeho troch štvrtinách ich však môže tešiť aspoň to, že sa za nepriaznivého stavu po tretej časti nevzdali a dokázali dostať zápas do predĺženia.

K najlepším hráčkam Piešťan v zápase patrila česká legionárka Kateřina Zohnová, ktorá priebeh zhodnotila nasledovne: „Vedeli sme, že do toho pôjdu od začiatku. Úvod stretnutia nám ušiel, nehrali sme dostatočne agresívne. Potom sme doháňali stratu, čo nás stálo veľa síl. So šťastím v závere sme dokázali zápas dostať do predĺženia. Tam sme opäť porobili zbytočné chyby, čo Ružomberok využil a nás to stálo víťazstvo.“

Piešťanky si pred stretnutím boli dobre vedomé aktuálnej sily ružomberského tímu a chceli produktívne individuality Ellenbergovú a Walkerovú eliminovať. To sa im však vôbec nepodarilo. „Vedeli sme, že Ružomberok sa opiera o výkony dvoch Američaniek. Na palubovke sme si s nimi nevedeli rady a dali nám zbytočne veľa bodov. To sa už v ďalších zápasoch nesmie opakovať. Takisto nám v závere chýbal trošku pokoj vo vypätých situáciách. To sa nám v poslednej dobe príliš nedarí,“ skonštatovala K. Zohnová.

V nadstavbovej časti sa Čajky stretnú s Ružomberkom ešte raz. Dá sa však predpokladať, že na seba narazia aj v semifinále play-off extraligy, ktoré bude tento rok enormne vyrovnané a veľmi zaujímavé. „Myslím si, že v ďalších zápasoch už to nebude o špeciálnej príprave na súpera. Bude to o eliminovaní chýb a úspešnejší bude ten tím, ktorý ich urobí menej,“ zakončila K. Zohnová.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa