Felixovú a Krč-Turbovú nominovali do reprezentácie

Štvrtok 08. 05. 2014 16:00  | Šport / Basketbal  | Autor: sita

Výkonný výbor Slovenskej basketbalovej asociácie schválil 14-člennú nomináciu ženskej reprezentácie na kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy 2015, ktorú navrhol tréner Maroš Kováčik. Vo výbere majú výraznú prevahu basketbalistky z domácej extraligy, medzi ktorými nechýbajú ani Piešťanské Čajky Mária Felixová a Lucia Krč-Turbová.

Ilustračné foto.

Ilustračné foto. (Autor: M. Sarvaš)

Basketbalistky Slovenska nastúpia v kvalifikácii v základnej A-skupine proti Poľkám, Slovinkám a Luxemburčankám. V poradí 35. kontinentálny šampionát sa uskutoční v Maďarsku a Rumunsku a predstaví sa na ňom až 20 krajín. Deväť účastníkov je známych: okrem usporiadateľov Grécko, Španielsko, Francúzsko, Turecko, Srbsko, Bielorusko a Česko. V hre je ešte 11 miesteniek, o ktoré zabojuje 22 krajín. Družstvá sa stretnú systémom každý s každým doma - vonku, postup na ME si zabezpečia šiesti víťazi skupín a päť krajín na druhom mieste s najlepšou bilanciou.
Nominácia ženskej reprezentácie na kvalifikáciu o postup na ME 2015 - rozohrávačky: Barbora Bálintová, Zuzana Žirková, Timea Sujová, Zuzana Brezániová, krídelníčky: Dominika Baburová, Katarína Pindrochová, Martina Kiššová, Katarína Tetemondová, Sabína Oroszová, pivotky: Žofia Hruščáková, Eva Kmeťová, Anna Jurčenková, Mária Felixová, Lucia Krč-Turbová

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa