Čajočky na domácich majstrovstvách SR bronzové

• 31. mája 2017, 08:48

Piešťanská Diplomat aréna hostila počas uplynulého víkendu finálový turnaj majstrovstiev Slovenska v kategórii starších minibasketbalistiek. Hostiteľský tím Piešťanské Čajočky – BKM Piešťany sa umiestnil na treťom mieste za Popradom a víťaznými Ťahanovcami.

Podujatie sa stalo jednoznačnou záležitosťou pre košické CBK Ťahanovce, ktoré vyhrali vo všetkých piatich stretnutiach a stali sa majsterkami Slovenska. O konečnom druhom mieste sa rozhodovalo až v poslednom stretnutí na turnaji, ktoré medzi sebou odohrali Čajočky s Popradom. Družstvo spod Tatier však ukázalo väčšiu kvalitu a zvíťazilo 44:28, čím si zaistilo strieborné medaily a Piešťankám ostal bronz. Napriek prvotnému sklamaniu je aj tretie miesto pekným výsledkom. „Na majstrovstvách Slovenska sme sa konfrontovali s realitou. V tejto vekovej kategórii je kvalita na východe republiky a preto je aj tretie miesto úspechom,“ povedal predseda organizátorského klubu BKM Piešťany, Miloš Drgoň.

Majstrovstvá starších minibasketbalistiek boli ďalšou akciou, ktorá sa konala v Piešťanoch. „Myslím si, že po organizačnej stránke sme to zvládli na výbornú, o čom svedčili aj ohlasy družstiev a ich fanúšikov. Vďaka dobrovoľníckej práci rodičov našich Čajočiek a ostatných priateľov basketbalu všetko fungovalo ako hodinky,“ zakončil donedávna výkonný riaditeľ Čajok M. Drgoň.