Čajky v semifinále prvý mečbal nevyužili

• 24. marca 2015, 09:27
  • Autor:md/th

Basketbalistky Piešťanských Čajok odohrali v uplynulom týždni dva zápasy semifinálovej série proti MBK Ružomberok. Najskôr v stredu dokázali Ružomberčanky na ich palubovke
poraziť 58:50, no v sobotnom domácom stretnutí nevyužili svoj prvý mečbal a prehrali po predĺžení 74:78. Štvrtý zápas série sa odohrá v stredu v Ružomberku.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 50:58 (9:16, 20:9, 6:14, 15:19) – stav série 0:2
V druhom štvrťfinálovom stretnutí sa Čajky predstavili na palubovke Ružomberka. Od začiatku mali prevahu a rýchlo si vytvorili šesťbodový náskok. Domáce hráčky sa potom dostali naspäť do hry, no Piešťanky napokon vyhrali prvú štvrtinu 16:9. Druhá časť však Čajkám vôbec nevyšla. Nedokázali sa bodovo presadzovať a protivníčkam ponúkli príležitosť k obratu. Tie sa jej chopili a po prvom polčase viedli 29:25. Piešťanky sa však cez prestávku skonsolidovali a začali predvádzať opäť svoju hru. V tretej štvrtine dokázali preklopiť skóre na svoju stranu a ujali sa vedenia 39:35. V záverečnej štvrtine prišli o vyfaulované Martu Páleníkovú a Tamaru Tatham, no napriek tomu si náskok dokázali ustrážiť a po víťazstve 58:50 sa ujali vedenia 2:0 v sérii.
Zostava/body Čajok: Bartánusová, Tatham 15, Stehlíková 9, Bartoňová 8, Krč-Turbová 4, M. Páleníková 11, Felixová, T. Páleníková 1, Zentková, Dudášová 10

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 74:78
(22:18, 14:18, 16:22, 14:8, 8:12) – stav série 2:1
Ružomberok viedol v úvode 4:0, potom Čajky šnúrou 10 bodov upravili stav na 10:4. Hostky sa stále trpezlivo držali svojho herného konceptu a boli počas celého zápasu úspešné najmä prienikmi pod kôš domácich. Po prvej štvrtine boli Čajky v miernom vedení, no druhá časť priniesla vývoj skóre ako na hojdačke a žiadne z družstiev nezískalo výraznejší náskok. Po druhej štvrtine sa odchádzalo do šatní za stavu 36:36. Keď v úvode tretej štvrtiny išli domáce hráčky do vedenia 43:38, vyzeralo to pre Čajky dobre. Po time-oute však hostky zdvihli hlavy a do poslednej štvrtiny išla „Ruža“ so šesťbodovým náskokom. Poslednú časť začali domáce trojkou Marty Páleníkovej (55:58), na ktorú hostky odpovedali piatimi bodmi v rade. Potom Čajky dvomi trojkami Bartoňovej a M. Páleníkovej znížili na dva body (61:63), následnú výhodu štyroch trestných hodov však využili len na 25 percent a ponúkli hostkám veľkú šancu doviesť zápas do víťazného konca. V závere bola proti tomu M. Páleníková, ktorá trojkou tri sekundy pred koncom zariadila predĺženie. V ňom tentoraz umnejšie zahrali Ružomberčanky a zaslúžene vyhrali 78:74.
Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 11, Stehlíková 10, Bartoňová 10, Tatham 22, Bartánusová 3 (Felixová 4, Dudášová 3, M. Páleníková 11)

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 13, ktoré je v predaji od 24. marca.