Čajky s ďalším extraligovým víťazstvom, Poprad ich však potrápil

• 26. novembra 2017, 11:41

Basketbalistky Popradu v deviatom kole ženskej basketbalovej extraligy Piešťanské Čajky celkom potrápili. Piešťanské basketbalistky dokonca prehrali prvý polčas 38:39, v druhom dejstve však zabrali, ukázali svoju kvalitu a zvíťazili o 11 bodov.

Piešťanské Čajky boli proti aktuálne štvrtému celku extraligy favoritom, Popradčanky však nechceli predať kožu lacno. Piešťanky síce začali výborne a vyhrávali po piatich minútach 14:6, do konca prvej časti laxnou hrou dovolili Popradu znížiť na 23:17. Druhá časť bola zo strany Piešťan ešte horšia, prehrali ju 15:22 a Poprad sa dostal do polčasového vedenia 39:38. Po prestávke sa však Piešťanky vzchopili a nedovolili prekvapenie v podobe víťazstva Popradu. O svojom víťazstve rozhodli vo vydarenej tretej časti, ktorú vyhrali 18:6. V poslednej štvrtine sa síce hralo bodovo vyrovnane, ale nič to už nezmenilo na ďalšom extraligovom víťazstve Piešťan.
V drese Piešťanských Čajok sa po dlhšej prestávke kvôli zranenému kolenu predstavila opäť talentovaná pivotka Rebeka Mikulášiková, ktorá hneď zaznamenala 6 bodov.
Piešťanské Čajky – BAM Poprad 71:60 (23:17, 38:39, 56:45)
Piešťanské Čajky: Slamová 18, Kašpárková 15, Smith 6, Páleníková 6, Bartáková 4 (Podrug 9, Mikulášiková 6, Dudášová 5, Gajdošová 2, Letková). Tréner: M. Pospíšil.

BAM Poprad: Ivančáková 16, Kudličková 10, Hadačová 10, Filičková 8 (11 doskokov), Drobná 6 (Grígerová 4, Sojáková 4, Tetemondová 2, Hamaliarová). Tréner: M. Černický.

TH: 11/10 – 17/9. Trojky: 3 – 5. Fauly: 16 – 17. Divákov: 280. Rozhodovali: Lamoš, Macura, Izák. Štvrtiny: 23:17, 15:22, 18:6, 15:15.