Čajky postúpili do finále! V nedeľu sa o pohár pobijú s Good Angels

• Šport / Basketbal
  • 14. januára 2017, 20:50
  • Autor:ts

Piešťanské Čajky potvrdili úlohu favoritiek v sobotnom semifinále Slovenského pohára žien a na domácej palubovke Diplomat arény zdolali ŠBK Šamorín suverénne 95:51. Čajky si tak nedeľnom finále zmerajú sily so svojimi rivalkami – Good Angels Košice.

Čajky od začiatku zápasu diktovali tempo hry a Šamorínu ukázali, kto je „pánom“ na palubovke. Po prvej štvrtine viedli 23:12 a do polčasu ešte zvýšili svoje vedenie na 48:34. Po zmene strán síce prišlo k miernemu poľaveniu, čo Šamorín využil na zisk tretej štvrtiny v pomere 17:12. V poslednej časti však Čajky ukázali svoju dominanciu a 35 bodmi v záverečnej časti zvýšili na konečných 95:51 a zaslúžene dokráčali do finále. Tam sa stretnú s košickými Good Angels, ktoré v druhom semifinále zdolali MBK Ružomberok rozdielom triedy 84:57. Do zostavy Piešťanských Čajok sa po ročnej prestávke zavinenou zranením vrátila Lucia Krč-Turbová, ktorá odohrala takmer deväť minút.

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 95:51 (23:12, 25:9, 12:17, 35:13)

Piešťanské Čajky: Oliverová 19, Handyová 13, Brownová, Oroszová po 12, Dudášová 8 (Mikulášiková 8, Krč-Turbová, Horvátová 4, Balážová 2, Slamová 10, T. Páleníková 7).Tréner: M. Pospíšil.

ŠBK Šamorín: Nagyová 13, Vyňuchalová, Beronjová po 9, Hašková 7, Slezáriková 8 (Ováriová, Cséfalvayová, Lelkes 3, Theiner, Slimáková 2). Tréner: T. Kačmárik

TH: 11/9 – 11/8. Fauly: 15 – 16. Trojky: 10 – 5. Divákov: 450. Rozhodovali: P. Fuska, L. Bartoš, M. Donovalová.