Čajky pokračujú vo víťaznej vlne, zdolali aj Šamorín

• 7. novembra 2015, 20:14

Hoci sa basketbalistky Piešťanských Čajok len v piatok vrátili z Istanbulu, už v sobotu ich čakal extraligový zápas so Šamorínom. Čajky však potvrdili svoju formu a svojho súpera zdolali 77:43.

Prvá štvrtina pola spočiatku trošku ospalá, najmä zo strany domácich hráčok. Hostky držali vyrovnaný stav takmer po celý čas, domáce Čajky sa však pred koncom rozohrali a odskočili na 22:14. Čajky potrebovali prvú štvrtinu na rozohratie a v tej druhej už potvrdzovali úlohu favorita. Svoje súperky vo všetkom prevýšili a zvýšili svoje vedenie na polčasových 44:23.

Po prestávke sa hra mierne spomalila a aj vyrovnala. Žiadne bodové hody sa však nekonali a domáce hráčky vyhrali tretiu časť 13:11. V poslednej štvrtine domáce hráčky s prehľadom kontrolovali hru a svoj náskok ešte navýšili na konečných 77:43.

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 77:43 (22:14, 44:23, 57:34)
Piešťanské Čajky: Dudášová 6, Krč-Turbová 7, Felixová 12, Bartoňová 6, M. Páleníková 2(Oroszová 13, Pilátová, Engelman 11, T. Páleníková 11, Parker 9). Tréner: M. Pospíšil

ŠBK Šamorín: Vyňuchalová 9, Mračnová 15, Feketeová 3, Riecka 5, Slamová 2 (Hašková 7, Lelkes , Šústová, Theiner 2). Tréner: S. Onuška
TH: 21/17 – 7/3. FAULY: 18 – 18, 5 faulov: 45. Parker. TROJKY: 4 – 4. DIVÁCI: 250. ROZHODCOVIA: Kurpaš, Macura, Hudec. ŠTVRTINY: 22:14, 22:9, 13:11, 20:9.
Martin Pospíšil, tréner Piešťanských Čajok: Pre nás to vôbec nebol jednoduchý zápas. Svoje zohrala aj únava a predovšetkým fakt, že Šamorín disponuje kvalitnou základnou osou hráčok. Samozrejme nás teší, že sme priebeh zápasu kontrolovali. Momentálne je ale priorita dobre sa pripraviť na stredajší zápas so Spartakom Moskva.