Čajky hostia turnaj Východoeurópskej ligy

Štvrtok 05. 10. 2017 11:00  | Šport / Basketbal  | Autor: th

Nabitý program Piešťanských Čajok pokračuje naďalej. Už tento týždeň sa v Diplomat aréne uskutoční prvý turnaj B-skupiny Východoeurópskej ligy EEWBL, kde sa okrem domácich basketbalistiek predstavia tímy Astana Tigers, Tsmoki Minsk a Hoptrans Sirenos. Piešťanky si tak odbijú premiéru v tejto súťaži na domácej palubovke.

Uspejú v medzinárodnej konkurencii?

Uspejú v medzinárodnej konkurencii? (Autor: L. Duračka)

Druhý ročník EEWBL je už aj s účasťou Čajok, pre ktoré je účinkovanie v tejto rýchlo rozvíjajúcej sa súťaži vítanou medzinárodnou konfrontáciou. V B-skupine si zmerajú sily turnajovým spôsobom s TTT Riga (Lotyšsko), Dinamo Moskva (Rusko), Astana Tigers (Kazachstan), Tsmoki Minsk (Bielorusko), Hoptrans Sirenos (Litva), Udominate Basket (Švédsko) a Samsun Canik (Turecko). Systém súťaže pozostáva z troch turnajov a následného play-off.

„Nebude to vôbec jednoduchá súťaž a sme radi, že môžeme byť jej súčasťou. Prihlásili sa do nej viaceré kvalitné tímy, súťaž nabrala na atraktivite a bude to zaujímavá previerka. Silu súperov zatiaľ nepoznáme, v tomto je to úplne otázne. Prvý turnaj máme doma a možno už ten naznačí, kde môžeme smerovať,“ vyjadril sa tréner Piešťaniek Martin Pospíšil.

Čajky ako nováčik súťaže majú navyše možnosť organizovať prvý turnaj v domácej Diplomat aréne. Od štvrtka do soboty sa v kúpeľnom meste predstaví kazašský celok Astana Tigers, bieloruský Tsmoki Minsk a tím z litovského Kaunasu Hoptrans Sirenos.

V predaji budú denné vstupenky na dva zápasy v hodnote 4 eurá, ktoré sa budú predávať vždy hodinu pred ich začiatkom.

Rozpis zápasov prvého turnaja EEWBL v Diplomat aréne:

5. 10. (štvrtok)

16:00 Tsmoki Minsk - Hoptrans Sirenos

18:30 Čajky - Astana Tigers

6. 10. (piatok)

14:00 Tsmoki Minsk - Astana Tigers

16:30 Hoptrans Sirenos - Čajky

7. 10. (sobota)

10:00 Astana Tigers - Hoptrans Sirenos

12:30 Čajky - Tsmoki Minsk

GARGO
Regal Burger

Anketa