Topfest

Basketbal

Zverenkyne Dobroslava Luptáka s bronzovými medailami. (archív BKM)

Mladšie žiačky z Piešťan získali na majstrovstvách Slovenska bronz

Basketbalové mladšie žiačky Piešťanských Čajočiek-BKM Piešťany sa počas uplynulého víkendu predstavili na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska, ktorý sa uskutočnil v Košiciach. Hoci sa pre Piešťanky nezačal dobre a úvodné dva zápasy prehrali, dokázali sa zomknúť a napokon vybojovali bronzové medaily. Majstrom Slovenska sa stali basketbalistky Young Angels „2004“ Košice.

26. 05. 2017 13:00  |  Šport / Basketbal
Piešťanské Čajočky-BKM Piešťany v základnej časti nepocítili ani jednu prehru a suverénne ovládli západnú časť súťaže. Podarí sa im uspieť na domácej palubovke aj na finálovom turnaji? (slovakrugby.sk)

Uspejú staršie minibasketalistky na domácich majstrovstvách SR?

Už počas nasledujúceho víkendu privíta basketbalová Diplomat aréna majstrovstvá Slovenska v kategórii starších minibasketbalistiek (U12). Piešťanské Čajočky-BKM Piešťany v základnej časti nepocítili ani jednu prehru a suverénne ovládli západnú časť súťaže. Podarí sa im uspieť na domácej palubovke aj na finálovom turnaji?

25. 05. 2017 09:26  |  Šport / Basketbal
Hráčka Piešťanských Čajok by mala patriť k oporám slovenských basketbalistiek. (L. Duračka)

T. Páleníková pred ME: Určite nepôjdeme odohrať len zápasy v skupine

Až päť basketbalistiek Piešťanských Čajok si nedávno skončenú klubovú sezónu predĺži o reprezentačnú. Jednou z nich je opora klubu Terézia Páleníková, ktorá napriek tomu, že má 21 rokov, bude patriť k základným kameňom výberu trénera Mariána Svobodu pred júnovými majstrovstvami Európy v Českej republike.

24. 05. 2017 13:00  |  Šport / Basketbal
V kategórii staršie minibasketbalistky 2005 (U12)“ napodobnili Čajočky výsledok z minulej sezóny. V lige nepocítili od súpera ani jednu prehru.  (archív Čajočiek)

Piešťanské Čajočky sa chystajú na majstrovstvá Slovenska

Mladé nádejné basketbalistky z Piešťan pod názvom Piešťanské Čajočky ukončili v dvoch kategóriách tohtoročnú sezónu v západoslovenskom kraji. Ako mladšie žiačky, tak aj staršie minibasketbalistky čakajú počas nasledujúcich dvoch víkendov finálové turnaje Majstrovstiev Slovenska, kde sa budú snažiť uspieť.

17. 05. 2017 13:49  |  Šport / Basketbal
Angelika Slamová by mala patriť k oporám ženskej reprezentácie. (L. Duračka)

V nominácii reprezentácie pätica z piešťanského klubu

Nový reprezentačný tréner slovenských basketbalistiek Marian Svoboda oznámil minulý týždeň širšiu nomináciu na prvú fázu prípravy smerom k júnovým majstrovstvám Európy (16.-25. júna) v Českej republike. V 15-mennom zozname figuruje až päť hráčok z kádra Piešťanských Čajok - Angelika Slamová, Terézia Páleníková, Nikola Dudášová, Sabína Oroszová a Rebeka Mikulášiková. Asistentom nového reprezentačného trénera navyše bude Richard Kucsa, ktorý je v Čajkách asistentom trénera Martina Pospíšila.

11. 05. 2017 10:54  |  Šport / Basketbal
Generálna manažérka B. Borovičková má za sebou prvý rok vo svojej funkcii. (L. Duračka)

Hrejivý najmä pohárový triumf basketbalistiek

Tretí raz za sebou skončili Piešťanské Čajky v extralige na druhom mieste. Nad ich sily boli opäť basketbalistky Good Angels Košice. „Po poslednom finálovom zápase sa smeje iba víťaz. Mňa mrzí, že sme košické družstvo v bojoch o zlato nepotrápili viac,“ vyjadrila sa generálna manažérka piešťanského klubu Bronislava Borovičková po výsledkoch 71:61, 79:59 a 69:55 v prospech obhajkýň titulu.

04. 05. 2017 12:00  |  Šport / Basketbal
Vo finálovom zápase PBL zvíťazila ZŠ Holubyho nad ZŠ M. R. Štefánika 17:15. (L. Duračka)

Finálový deň Piešťanskej basketbalovej ligy dopísal 11. ročník súťaže

Po dlhodobej časti súťaže sa v pondelok 24. apríla uskutočnili tri zápasy finálového dňa, ktoré určili konečné poradie 11. ročníka. Celkovým víťazom Piešťanskej basketbalovej ligy (PBL) sa spomedzi šiestich družstiev stali žiaci a žiačky ZŠ Holubyho pred ZŠ M. R. Štefánika a Gymnáziom Pierra de Coubertina.

04. 05. 2017 07:46  |  Šport / Basketbal
Čajky sa v piatok rozlúčili s fanúšikmi autogramiádou.  (L. Duračka)

Strieborný hetrik piešťanských basketbalistiek

Opäť „iba“ strieborné medaily. Piešťanské Čajky po tretí raz po sebe ostali tesne pod vrcholom ženskej basketbalovej extraligy, keď znova nestačili na dnes už štrnásťnásobné majsterky Good Angels Košice. Treba však podotknúť, že napriek enormnej snahe Piešťaniek je titul v správnych rukách.

25. 04. 2017 14:00  |  Šport / Basketbal
Slovenskí reprezentanti narazia na Francúzsko, Lotyšsko a Bosnu a Hercegovinu. (archív SBA)

Piešťany privítajú v lete budúce hviezdy

Bratislava a Piešťany presne o 107 dní privítajú súčasnú európsku špičku v basketbale chlapcov do 18 rokov. Šestnásť najlepších výberov zo „starého kontinentu“ vrátane hostiteľského zabojuje o medaily od 29. júla do 6. augusta. Pre všetkých slovenských fanúšikov to bude skvelá šanca na vlastné oči vidieť budúce hviezdy svetových paluboviek.

21. 04. 2017 15:00  |  Šport / Basketbal
Čajky sa v piatok spoločne s fanúšikmi rozlúčia so sezónou (L. Duračka)

Čajky sa v piatok spoločne s fanúšikmi rozlúčia so sezónou

Sezóna 2016/2017 je už pre Piešťanské Čajky minulosťou. Basketbalistky z kúpeľného mesta sa stali po tretí raz vicemajsterkami slovenskej basketbalovej extraligy žien a uplynulý ročník okorenili doposiaľ najväčším úspechom klubu - víťazstvom v Slovenskom pohári 2017. Okrem toho Čajky pridali aj druhé miesto v Central Europe Women League.

20. 04. 2017 09:57  |  Šport / Basketbal
Články 1 - 10 z 396
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa