GEFCO

Basketbal

Čajky prvý zápas prehrali, nič však nie je stratené.  (L. Duračka)

Čajky prehrávajú 0:1 v semifinálovej sérii s Ružomberkom

Basketbalistky NBK Ružomberok vyhrali v prvom zápase semifinále play off extraligy na palubovke Piešťanských Čajok 70:62 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas série je na programe v sobotu 24. marca o 17:00 v Ružomberku.

22. 03. 2018 07:51  |  Šport / Basketbal
Angelika Slamová (vľavo) burcuje pred semifinále s Ružomberkom. (ld)

A. Slamová: Musíme dať do toho srdce

Po postupe do semifinále zobralo vedenie Piešťanských Čajok hráčky na teambuilding do Bojníc, aby pred sériou s Ružomberkom prišli na iné myšlienky. V play-off spravidla rozhoduje tímový výkon a aj tento krok mal dopomôcť k dobrému vnútornému rozpoloženiu v družstve.

21. 03. 2018 07:00  |  Šport / Basketbal
Čajky túžia po štvrtom postupe do finále v rade.  (FIBA)

Čajky sa chcú v semifinále s Ružomberkom vybičovať k maximálnym výkonom

Piešťanské Čajky podľa očakávania v štvrťfinále extraligového play-off vyradili Banskú Bystricu 2:0 na zápasy. Hoci v prvom stretnutí, ktoré vyhrali 67:50 nepodali úplne presvedčivý výkon, v odvete to rozbalili v prvej paráde a po víťazstve 100:44 dokonali svoj postup do semifinálovej série. Tam bude ich súperom podobne, ako v minulých sezónach MBK Ružomberok a boje o postup do finále ponúknu divácky veľmi atraktívne súboje.

20. 03. 2018 09:59  |  Šport / Basketbal
Čajky potvrdili postup nastrieľanou stovkou, v semifinále ich čaká Ružomberok.  (L. Duračka)

Čajky potvrdili postup nastrieľanou stovkou, v semifinále ich čaká Ružomberok

Basketbalistky Piešťanských Čajok v stredu dokonali svoj postup do semifinále vo veľkom štýle. Piešťanky na Štiavničkách nastrieľali Banskej Bystrici sto bodov a po víťazstve 100:44 vyhrali štvrťfinálovú sériu 2:0 na zápasy. Ich súperom v boji o postup do finále bude MBK Ružomberok a atraktívna séria, ktorá sa bude hrať na tri víťazné zápasy odštartuje v stredu 21. marca v Diplomat aréne.

15. 03. 2018 09:32  |  Šport / Basketbal
Tréner piešťanských basketbalistiek Martin Pospíšil vo svojom hodnotení nešetril kritikou. (basket.sk)

M. Pospíšil: Treba sa vrátiť k poctivému basketbalu

Piešťanské Čajky v sobotu vstúpili do play-off prvým štvrťfinálovým zápasom proti Banskej Bystrici. Basketbalistky z kúpeľného mesta sa v posledných týždňoch nenachádzali v ideálnej forme, v nadstavbovej časti sa im nedarilo a ich výkonnosť nebola optimálna.

14. 03. 2018 12:00  |  Šport / Basketbal
Čajky sa ujali vedenia 1:0 v sérii.  (L. Duračka)

Čajky v prvom štvrťfinálovom zápase play-off zdolali Banskú Bystricu

Basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu odštartovali play-off prvým štvrťfinálovým zápasom proti Banskej Bystrici. Basketbalistky z kúpeľného mesta potvrdili úlohu favoritiek a v Diplomat aréne sa ujali vedenia v sérii hranej na dva víťazné zápasy, keď Bystričanky zdolali 67:50. Druhý zápas série sa odohrá v stredu 14. marca v Banskej Bystrici a Čajky tam budú mať príležitosť dokonať svoj postup do semifinále.

11. 03. 2018 08:14  |  Šport / Basketbal
Predseda BKM Miloš Drgoň sa tento rok opäť vrátil aj k trénovaniu. (archív BKM)

Miloš Drgoň: V BKM Piešťany robíme basketbal so srdcom

Basketbal v kúpeľnom meste má okrem Čajok dlhoročné zastúpenie v mládežníckom klube BKM Piešťany. Predsedom klubu a aktuálne opäť aj trénerom je Miloš Drgoň, ktorý v roku 2012 stál pri zrode Piešťanských Čajok.

10. 03. 2018 14:00  |  Šport / Basketbal
Tréner Piešťan Martin Pospíšil.  (L. Duračka)

M. Pospíšil: Pokles formy sme si zaslúžili, treba sa vrátiť k poctivému basketbalu

Piešťanské Čajky vstúpia už zajtra do play-off prvým štvrťfinálovým zápasom proti Banskej Bystrici. Basketbalistky z kúpeľného mesta sa v posledných týždňoch nenachádzali v ideálnej forme, v nadstavbovej časti sa im nedarilo a ich výkonnosť nebola optimálna. O aktuálnej situácii v tíme Čajok sme sa pozhovárali s trénerom Martinom Pospíšilom.

09. 03. 2018 15:23  |  Šport / Basketbal
Čajky vo Východoeurópskej lige dolietali. (ld)

M. Pospíšil o konci Čajok v EEWBL: Zlyhali sme!

Basketbalistky Piešťanských Čajok narazili vo štvrťfinále Východoeurópskej ligy na najťažšieho možného súpera, v slovenskom derby vyzvali Good Angels Košice.

08. 03. 2018 14:00  |  Šport / Basketbal
Ilustr. foto (L. Duračka)

Čajky zakončili nadstavbu prehrou v Ružomberku, play-off začína už v sobotu

V poslednom nadstavbovom kole slovenskej Extraligy žien cestovali Piešťanské Čajky na palubovku MBK Ružomberok. Tento duel už nemohol zmeniť situáciu z hľadiska tabuľkového postavenia oboch družstiev, mohol však napovedať, do akej miery budú oba tímy schopné dostať sa v play-off až do vytúženého finále. Čajky, ktoré nastúpili oslabené bez pivotiek Mikulášikovej a Podrug nemali svoj deň a na Liptove prehrali 50:69.

08. 03. 2018 13:03  |  Šport / Basketbal
Články 1 - 10 z 523
GARGO
Regal Burger

Anketa