Tím Piešťanských Čajok sa rozrástol o ďalšiu slovenskú hráčku. Novou posilou extraligového družstva sa stala Martina Matejčíková, ktorá naposledy nastupovala v nemeckej bundeslige za tím TK Hannover. V Čajkách bude aj v nasledujúcej sezóne pôsobiť pivotka Ivana Jakubcová, ktorá s klubom uzavrela novú ročnú zmluvu.

25. 05. 2018 10:51  |  Šport / Basketbal
Dlhoročná opora Čajok mieri do poľskej ligy.  (L. Duračka)

Páleníková v Čajkách končí, bude hrať za Vroclav

Po štyroch rokoch končí v Piešťanských Čajkách jedna z hlavných opôr tímu Terézia Páleníková. Dvadsaťdvaročná krídelníčka si premiérovo vyskúša zahraničný angažmán v drese poľského tímu 1KS Šleza Vroclav, ktorý v minulom ročníku obsadil tretie miesto v poľskej najvyššej súťaži.

22. 05. 2018 14:45  |  Šport / Basketbal
Bývalé basketbalistky si na turnaji v Diplomat aréne nič nedarovali. (th)

Biele labute skončili druhé

Pri príležitosti prvých narodenín basketbalového družstva White Swans, teda Bielych labutí z Piešťan, sa v sobotu v Diplomat aréne uskutočnil turnaj bývalých basketbalistiek. Celkovo sa odohralo desať zápasov za účasti dvoch družstiev z Piešťan, Šamorína, Serede a dvoch tímov zo Starej Turej.

20. 05. 2018 13:00  |  Šport / Basketbal
M. Pospíšil viedol Čajky od ich začiatku a stál pri všetkých klubových úspechoch. (Laco Duračka)

Martin Pospíšil: Bolo to skvelé obdobie

Slovenský pohár im prekĺzol medzi prstami doslova v záverečných sekundách, na ligovej scéne sa napokon museli uspokojiť „len“ s bronzom.

12. 05. 2018 16:00  |  Šport / Basketbal
Pre mladého trénera je viesť Piešťanské Čajky veľká výzva. (apt)

Richard Kucsa: Ambície Čajok sa s výmenou trénera nemenia, ostávajú vysoké

„Iba“ tretie miesto obsadili Piešťanské Čajky v uplynulej sezóne v najvyššej domácej súťaži. Vedenie basketbalového klubu opäť túžilo aspoň po finále. Aj preto sa rozhodlo rozlúčiť s hlavným trénerom Martinom Pospíšilom.

06. 05. 2018 12:00  |  Šport / Basketbal
Základná škola na Holubyho ulici obsadila na finálovom turnaji v Poprade poslednú priečku. (SBA)

ZŠ Holubyho na Minibasketshow šiesta

Je dobojované. Vo štvrtok 19. apríla sa uskutočnilo v Poprade veľké finále minibasketbalovej súťaže základných škôl pre deti na prvom stupni - ZŠ Minibasketshow 2017/2018. Spomedzi najlepšej šestky škôl z celého Slovenska uspela seredská ZŠ Juraja Fándlyho. Piešťany reprezentovala ZŠ Holubyho, ktorá skončila na šiestom mieste.

29. 04. 2018 09:00  |  Šport / Basketbal
Medziškolská súťaž v basketbale má za sebou dvanásty ročník. (Laco Duračka)

Piešťanskú basketbalovú ligu vyhrali školáci z Holubyho

Dvanásty ročník Piešťanskej basketbalovej ligy je za nami. Na finálovom dni, ktorý sa uskutočnil v pondelok 16. apríla, určili konečné poradie súťaže zápasy o umiestnenie. Víťazom sa po roku stala opäť ZŠ Holubyho pred Gymnáziom Pierra de Coubertina a ZŠ Mojmírova.

28. 04. 2018 09:00  |  Šport / Basketbal
Novým trénerom Piešťanských Čajok sa stal doterajší asistent Richard Kucsa.  (L. Duračka)

Novým trénerom Piešťanských Čajok sa stal doterajší asistent Richard Kucsa

Novým hlavným trénerom Piešťanských Čajok sa stal Richard Kucsa, ktorý v posledných troch sezónach pôsobil ako asistent Martina Pospíšila. S klubom podpísal zmluvu na sezónu 2018/2019 s následnou opciou. Kto bude asistentom nového hlavného trénera ešte nie je známe.

17. 04. 2018 09:07  |  Šport / Basketbal
Martin Pospíšil viedol Čajky od začiatku ich existencie. (L. Duračka)

Piešťanské Čajky už nepovedie tréner Martin Pospíšil

Po šiestich sezónach príde na poste hlavného trénera Piešťanských Čajok ku zmene. Správna rada klubu sa rozhodla ukončiť spoluprácu s koučom Martinom Pospíšilom, ktorý stál na lavičke tímu z kúpeľného mesta od jeho vzniku v roku 2012 a bol pri všetkých klubových úspechoch na domácom, či medzinárodnom poli.

12. 04. 2018 21:06  |  Šport / Basketbal
Čajky pridali do svojej zbierky bronzové medaily.  (L. Duračka)

Piešťanské Čajky získali extraligový bronz!

Basketbalistky Piešťanských Čajok zvíťazili v stredajšom treťom zápase série o extraligový bronz a v domácej Diplomat aréne porazili ŠBK Šamorín 67:46. Čajky tak v ženskej basketbalovej extralige obsadili konečné tretie miesto.

12. 04. 2018 11:08  |  Šport / Basketbal
Články 1 - 10 z 539