GEFCO

Vendel Sedláčik oslávi 85 rokov

Nedeľa 24. 09. 2017 11:00  | Región / Spoločenská rubrika  | Autor: vd

Neuveriteľných 85 rokov slávi v Drahovciach najstarší kosec, jeden z prvých dopisovateľov Piešťanského týždňa, dlhoročný darca krvi aj šéf miestnych záhradkárov, aktívny poľovník - Vendel Sedláčik.

Najstarší drahovský kosec oslávi v pondelok 25. septembra 85 rokov.

Najstarší drahovský kosec oslávi v pondelok 25. septembra 85 rokov. (Autor: vd)

V. Sedláčik sa narodil v roku 1932 a zábery kosou robil ako dvadsaťročný. „Ja som sa učil kosiť od môjho otca,“ povedal najstarší kosec, ktorý sa pravidelne zúčastňuje medzinárodných majstrovstiev kosenia ručnou kosou. „Chodili sme kosiť po sedliakoch a dávali nám za to každý deviaty snop. Otec kosil, ja so sestrou sme hŕstkovali.“

Už s prvými vydaniami Piešťanského týždňa sa v tlači objavovalo meno tohto dopisovateľa, ktorý pravidelne prispieval do našich novín svojimi postrehmi a názormi. Ide o veľmi aktívneho človeka s dobrým zdravím a sviežou mysľou. Celých 26 rokov bol darcom krvi, od roku 1976 až do roku 2011 pôsobil vo vedúcej funkcii miestnych záhradkárov.

Bol poľovníkom, funkcionárom, robil poľovnú stráž aj kultúrneho referenta. „Opravil som aj 180-ročnú faru a zabezpečil osadenie pamätných tabúľ kňazovi Augustínovi Zuzákovi, ktorý pôsobil v našej obci tridsať rokov. Zhotovil som aj ohradu a sochu sv. Anny. Teraz ešte dopisujem do Drahovských novín,“ uviedol oslávenec. Želáme mu pevné zdravie a veľa radosti zo života!

GARGO
Regal Burger

Anketa