GEFCO

Stretli sa so zemeguľou

Piatok 06. 05. 2016 14:00  | Región / Spoločenská rubrika  | Autor: ma/pe/am

Na oslavu Dňa Zeme nezabudli ani žiaci Základnej školy s Materskou školou v Hornej Strede. V piatok 22. apríla sa oboznámili so spôsobmi ochrany životného prostredia, overovali si vedomosti určovaním listnatých a ihličnatých stromov či nerastov. Celý deň sa niesol v duchu hesla Chráňme našu Zem.

Deň školákov v Hornej Strede sa niesol v znamení ochrany zeme.

Deň školákov v Hornej Strede sa niesol v znamení ochrany zeme. (Autor: archív ZŠ)

Žiaci si preverili svoje fyzické zdatnosti hodom šiškou do odpadkového koša aj skákaním v EKO vreciach. Stretli sa dokonca so „Zemou“ a zaželali jej len to najlepšie pre životné prostredie.

Neoddeliteľnou súčasťou EKO dňa bolo separovanie odpadu, ktoré úspešne zvládli najmä najmenší školáci. Program vyvrcholil dlho očakávanou EKO módnou prehliadkou, keď ôsmačky spojili svoje kreatívne zručnosti a fantáziu pri využívaní odpadových materiálov. V rámci výstavky mládežníci tiež odprezentovali eko moria, záhradky, eko nábytok.

Hornostredčania nezabudli ani na zvieratká, siedmaci vlastnoručne vyrobeným plagátom s motívom Slobody zvierat podporili ich kampaň. Čerešnička na torte, prechádzka s capkom Browniem, vyčarila všetkým deťom úsmev na perách.

 

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 18, ktoré je v predaji od 3. mája.

GARGO
Regal Burger

Anketa