Ratnovce: Hodovali pod novou vlajkou s erbom patrónky

Streda 03. 08. 2016 15:00  | Región / Spoločenská rubrika  | Autor: Milan Boďo/vd

V Ratnovciach mali hody. Slávnosť pripadla na nedeľu 24. júla. Nechýbal vyzdobený kostol, slávnostná svätá omša, posvätenie i vztýčenie novej vlajky s erbom, ale tiež kolotoče, tancovačka a hostina. Deň predtým na miestnom futbalovom ihrisku usporiadali priateľský nohejbalový turnaj.

Vlajku pri obecnom úrade neskôr vztýčil starosta Peter Gogol (vľavo) s poslancami.

Vlajku pri obecnom úrade neskôr vztýčil starosta Peter Gogol (vľavo) s poslancami. (Autor: Jaroslav Heler)

Hodová slávnosť sa začala ako každý rok nedeľnou omšou, kde krojovaná skupina odovzdala farárovi Romanovi Šurdovi obetné dary. Práve on na žiadosť starostu obce Petra Gogola i poslaneckého zboru požehnal novú vlajku Ratnoviec. Je na nej vyobrazený erb svätej Margity Antiochijskej, patrónky kostola i Ratnovčanov. Popoludní sa pred obecným úradom zišli hodovníci, o dobrú náladu sa postarala kapela Inovčanka a Ratnovské spievanky. Nechýbal vyzdobený dobový voz s náradím z roku 1937. Pri pohľade naň si skôr narodení Ratnovčania zaspomínali na históriu i staré časy.

Obec však mladne, vidno to z demografického vývinu. Miestna škôlka má menšiu kapacitu, a aby vyhoveli požiadavkám mladých rodičov, chcú Ratnovčania vo svojej obci postaviť nové predškolské zariadenie. Starosta spolu s poslancami upevnili a vztýčili nielen novú vlajku pri obecnom úrade, ale poklepali aj symbolický kameň s dátumom začiatku výstavby materskej školy.

Po oficialitách už ľudia iba hodovali, spievali, tancovali a popíjali dobré vínko. Pekné letné popoludnie sa vydarilo, tak ako si ho Ratnovčania naplánovali.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 31, ktoré je v predaji od 2. augusta.

 

 

 

GARGO
Regal Burger

Anketa