Priskoro dotĺklo srdce pokladníčky hasičov z Prašníka

Piatok 10. 03. 2017 13:00  | Región / Spoločenská rubrika  | Autor: Elena Rubaninská

Prišla zlá správa. Dňa 20. februára opustila pozemský svet vo veku 39 rokov rodáčka z Prašníka, pokladníčka miestneho zboru dobrovoľných hasičov, Adriana Boorová, rodená Mosná. Žila v Bratislave s manželom Petrom a dvomi synmi, dvanásťročným Timkom a sedemročným Maťkom. Prehrala dvaapolročný statočný boj so zákernou chorobou.

A. Boorová pri otváraní zrekonštruovanej hasičskej zbrojnice v Prašníku v roku 2012.

A. Boorová pri otváraní zrekonštruovanej hasičskej zbrojnice v Prašníku v roku 2012. (Autor: Elena Rubaninská)

Bola vzorná dcéra, manželka, mamička, sestra, príbuzná, priateľka, známa, hasička. Skrátka, bola dobrý a vzácny človek. Pre svoju rodinu znamenala stelesnenie bezpečia, pohodlia, lásky a nehy. Vytvárala im útulný domov po emocionálnej aj estetickej stránke. Svojich synov viedla k rozumnému využívaniu voľného času, organizovaním rodinných výletov v nich pestovala cit ku krásam Slovenska, k poznávaniu prírody, rastlín a húb. Milovala prácu upravovania záhrad zeleňou u svojich rodičov aj u svokrovcov. Jej veľkým snom bolo mať chalupu na kopaniciach s vlastnou záhradkou, kde by s rodinou trávili voľný čas. Tento sen si nestihla splniť. Život si vážila. Každý deň žila naplno, akoby bol jej posledný. Ten posledný napokon prišiel. Ale prišiel priskoro.

Bola tiež členkou a pokladníčkou Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) Prašník. K 80. výročiu založenia zboru zostavila a nechala vydať brožúrku. Stála pri organizovaní najdôležitejších hasičských akcií v Prašníku - odovzdávanie novej hasičskej Tatry, rekonštrukcia a otvorenie hasičskej zbrojnice, hasičské súťaže a majálesy v obci... Bola spoluzakladateľkou súťaže Inovecko-Karpatská hasičská liga (IKHL), veľkou mierou sa podieľala na príprave jej finálových kôl v Prašníku. Okrem iného na nich vyhlasovala konečné výsledky. Veľmi rada a do posledného detailu dokázala vypracovať projekty akéhokoľvek druhu. Jej manžel, prezident IKHL, sa vyjadril: „ Hovorí sa, že každý človek je nahraditeľný. Adrianka je nenahraditeľná.“
Adriana Boorová zomrela ako 39-ročná.Adriana Boorová zomrela ako 39-ročná. (Autor: Elena Rubaninská)
Naraz päť sirén hasičských áut DHZ Prašník, Vrbové, Veľké Kostoľany, Pobedim, Veľké Orvište sa pre ňu rozozvučalo v sobotu 25. februára na cintoríne v Prašníku. Na poslednej ceste do zeme ju niesli členovia domáceho zboru. Prišlo sa s ňou rozlúčiť aj vyše 150 hasičov z DHZ Drahovce, Krakovany, Vrbové, Babulicov Vrch, Rudník, Drgoňova Dolina, Topolecká, Bašovce, Senica a mnohých iných.

Jasný oheň jej života vyhasol priskoro a premenil sa na malé plamienky sviečok. Tie budú na nebo písať tiché spomienky. Nech odpočíva v pokoji!

GARGO
Regal Burger

Anketa