Na boj s rakovinou žiaci z Podolia vyzbierali 1700 eur

Streda 12. 04. 2017 15:00  | Región / Spoločenská rubrika  | Autor: Jozef Vojčiniak

Zbierku na Deň narcisov v prospech Ligy proti rakovine si nenechali ujsť ani deviataci zo Základnej školy v Podolí. Dvadsaťtri z nich sa vybralo do uličiek v obci, kde ich škola sídli, ale i do neďalekých Častkoviec, Očkova či podolských kopaníc.

Zľava: Michal, Matúš a Jakub, medzi nimi Katarína Macháčová.

Zľava: Michal, Matúš a Jakub, medzi nimi Katarína Macháčová. (Autor: Jozef Vojčiniak)

Trojicu Michala, Jakuba a Matúša sme spolu so zamestnankyňou základnej školy Katarínou Macháčovou zastihli na ich obchôdzke v Očkove. „Chceme touto zbierkou pomôcť chorým. Nik nás do toho nenútil. Práve naopak, teší nás takto pomáhať. Ľudia, ktorých sme oslovili, sú ústretoví a každý prispel. Dokonca niektorí zastavili ak auto, keď nás zbadali, a hodili drobné do kasičky,“ vysvetlil nám deviatak Základnej školy v Podolí, Jakub Círa. Po obchôdzke v Očkove ich čakali ešte podolské kopanice. Na cestu sa vybrali ráno pred ôsmou hodinou a usilovne zbierali peniaze pre Ligu proti rakovine až do pol jednej.

Rovnaké skupinky ako v Očkove sa pohybovali aj v Častkovciach a Podolí. Tu deviatakov sprevádzali učitelia Zuzana Vinerová a Ľubomír Kiko. Spoločnými silami sa im podarilo vyzbierať 1700 eur.

GARGO
Regal Burger

Anketa