GEFCO

Katarínka: Sprístupnili 30-metrovú vežu

Utorok 11. 07. 2017 14:00  | Región / Spoločenská rubrika  | Autor: ts/am

Na Katarínku v Dechticiach prilákal v stredu 5. júla pútavý program počas Dňa otvorených dverí viac ako tisíc návštevníkov z rôznych kútov Slovenska. Pozornosť organizátorov sa sústredila najviac na vežu, ktorú dobrovoľníci od 6. júla sprístupnili širokej verejnosti.

Najväčšie podujatie na Katarínke
si vychutnala tisícka návštevníkov.

Najväčšie podujatie na Katarínke si vychutnala tisícka návštevníkov. (Autor: OZ Katarínka)

Prví ľudia si prišli vychutnať pokoj a prírodnú scenériu ešte pred oficiálnym začiatkom. Hlavný program sa začal svätou omšou medzi múrmi kostola, ktorú celebrovali františkán Felix Mária (ThLic. Zdenko Žiška) z Bratislavy a Miroslav Kováč z Dechtíc. Nasledovalo divadelné predstavenie, ktoré opisovalo zaujímavosti a historické znalosti o kostole a kláštore sv. Kataríny Alexandrijskej. Návštevníci si ďalej mohli pochutiť na občerstvení, ktoré pripravili dobrovoľníci z Katarínky. Program pokračoval obľúbeným turistickým sprevádzaním a pre najmenších boli pripravené tvorivé cechy a dielne.

Bohatý program priniesol ďalšiu zaujímavosť. Po rokoch aktívnej dobrovoľníckej činnosti, predovšetkým v letných mesiacoch, ohlásili organizátori otvorenie veže pre širokú verejnosť s platnosťou od 6. júla. Veža bola počas podujatia a za účasti pozvaných hostí slávnostne požehnaná. Vstup do nej je možný počas priaznivého počasia, naraz maximálne pre 16 návštevníkov a len za účasti prítomných sprievodcov. Záujemcovia si nemusia dopredu pýtať povolenie, veža bude až na pár výnimiek prístupná počas celého leta, a to v čase od 8.00 do 17.00 h.

„Veľmi nás teší, že sa môžeme podeliť o ďalší náš úspech aj s ostatnými. Po rokoch tvrdej driny, keď sa tu vystriedali stovky dobrovoľníkov, môžeme otvoriť vežu pre verejnosť. Návštevníci sa budú môcť dostať až na vrchol 30-metrovej veže a pokochať sa výhľadom na okolie Malých Karpát. Prosíme však o strpenie, pretože netušíme, aký veľký bude záujem verejnosti. Môže nastať situácia, že pri vyššom počte návštevníkov sa neujde na každého. Tieto obmedzenia súvisia najmä s prísnymi bezpečnostnými opatreniami. Taktiež avizujeme už vopred, aby boli návštevníci opatrní pri výstupe aj zostupe, nakoľko schody sú dosť strmé. Každopádne, tešíme sa na všetkých a veríme, že výhľad bude stáť zato,“ uviedol zakladateľ projektu Peter Herceg.


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 27, ktoré je v predaji od 11. júla.

GARGO
Regal Burger

Anketa