Spoločenská rubrika

Koncert proti násiliu – Spomienka na Mareka Kalužu

11. septembra uplynie rok od brutálnej vraždy Mareka Kalužu z Vrbového. Pri miestnom gymnáziu ho na smrť dobili dvaja extrémisti. Dôvod bol ten, že sa niekoho zastal. Aj na tejto udalosti je vidieť, že nárast extrémizmu a jeho akceptácia v spoločnosti môže viesť k tragédii, ktorá si nevyberá miesto a obeťou môže byť ktokoľvek. Koncert proti násiliu bude komornou spomienkou na jednu tragédiu, za ktorou sa skrýva hlbší spoločenský problém.

08. 09. 2016 09:29  |  Región / Aktuálne
Na Drahovskej kvapke krvi odovzdala najvzácnejšiu tekutinu aj Patrícia Hlavenková. (vd)

Ďakujú všetkým darcom krvi

Krv je tekutina, ktorá sa nedá vyrobiť ani plnohodnotne nahradiť. Uvedomujú si to i organizátori Drahovskej kvapky krvi. Na sklonku augusta, keď sa akcia konáva, sa do odberovej miestnosti, ktorú si pre tento účel vždy aktuálne zriadia na obecnom úrade, dostavia nielen domáci darcovia, ale aj ľudia z okolia. Členky Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža (Ms SČK) im aj tento rok pripravili občerstvenie a o dva dni nato mali zdravotný dohľad nad Drahovskými vrtochmi.

02. 09. 2016 15:00  |  Región / Aktuálne
Dvojica sprievodcov predávala lístky pred vlakom na druhom nástupišti. (vd)

Vláčik motoráčik mal tento rok o vozeň naviac

Pri príležitosti 110. výročia vzniku železničnej trate Piešťany – Vrbové prichystali členovia občianskeho zduženia Čango nielen jazdy vláčikom motoráčikom, ale aj originálne lepenkové lístky so starým logom železníc s označením 1906-2016 a údajom 110 rokov trate. Za symbolické euro ich v sobotu 27. augusta získali všetci dospelí cestujúci.

30. 08. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Členovia jednoty dôchodcov sa vedia i zabaviť s Modrovankami-Krojovankami. (archív ZO JDS Modrová)

Dôchodcovia z Modrovej oslavujú desaťročnicu jednoty

Obyvatelia Modrovej, združení v miestnej Jednote dôchodcov Slovenska (JDS), oslávili desaťročnicu založenia svojej organizácie. Pri jej vzniku stáli Mária Lovásová, Jozef Šimko a bývalý starosta Marian Lacko.

04. 08. 2016 12:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Vlajku pri obecnom úrade neskôr vztýčil starosta Peter Gogol (vľavo) s poslancami. (Jaroslav Heler)

Ratnovce: Hodovali pod novou vlajkou s erbom patrónky

V Ratnovciach mali hody. Slávnosť pripadla na nedeľu 24. júla. Nechýbal vyzdobený kostol, slávnostná svätá omša, posvätenie i vztýčenie novej vlajky s erbom, ale tiež kolotoče, tancovačka a hostina. Deň predtým na miestnom futbalovom ihrisku usporiadali priateľský nohejbalový turnaj.

03. 08. 2016 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Seniori z Modrovej si užili pekný deň so svojimi príbuznými. (archív Senior Modrová)

Modrová: Seniori vítali hostí koláčmi aj muzikou

V zariadení Senior Modrová si obyčajnú sobotu 4. júna spríjemnili celodenným programom pri príležitosti Dňa otvorených dverí. Pod horami, kde sa domov dôchodcov nachádza, si aj zatancovali.

17. 06. 2016 15:00  |  Región / Aktuálne
Sladučké jahody chutia najmä deťom. (vd)

V Borovciach začali so zberom jahôd

S príchodom teplejších dní začali dozrievať v záhradách i na poliach súkromných podnikateľov jahody. Tým nepríjemné mrazy neuškodili. Presvedčili sa o tom aj ľudia, ktorí si prišli pekné sladké jahody naoberať do Boroviec, kde ponúka možnosť samozberu spoločnosť Plantex. Sadenice boli obsypané plodmi tak ako po iné roky. Obyvatelia, ktorí bývajú bližšie k Bučanom, zašli s košíkmi tam. Cena za kilo sa tento rok vyšplhala na dve eurá. Jahody dozrievali postupne, a tak hoci v utorok a v stredu si bolo možné ovocie natrhať, vo štvrtok sa zber pre verejnosť nekonal, aby mali možnosť dozrieť.

09. 06. 2016 12:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Deti z materskej školy sa predstavili pásmom o kvetinkách. (archív školy)

Dubovany: Maminky, ľúbime vás!

Na vystúpenie detí zo Základnej a materskej školy v Dubovanoch prišla v nedeľu 8. mája takmer celá dedina. Podujatie sa konalo vo dvore obecného úradu pri príležitosti Dňa matiek.

19. 05. 2016 12:30  |  Región / Spoločenská rubrika
Na pódiu sa prezentovali tancom i spevom najmenší Vrbovčania. (Eva Janáková)

Vo Vrbovom si uctili matky

Druhú májovú nedeľu Vrbovčania oslavovali Deň matiek. Podujatie v dome kultúry pripravila Únia žien Slovenska v spolupráci s obecným úradom. Účinkujúcich bolo neúrekom, svojím vystúpením popoludnie osviežili aj najmenšie deti.

19. 05. 2016 10:30  |  Región / Spoločenská rubrika
Deti zo Šípkového s kňazom Danielom Lukačovičom. (Eva Janáková)

V Šípkovom po rokoch prvé sväté prijímanie

Po niekoľkých rokov sa opäť v Šípkovom konalo prvé sväté prijímanie. Uskutočnilo sa v nedeľu 8. mája počas omše v krásne vyzdobenom kostole.

13. 05. 2016 13:30  |  Región / Spoločenská rubrika
Články 41 - 50 z 59
GARGO
Regal Burger

Anketa