Spoločenská rubrika

Prvýkrát v histórii vrbovského gymnázia mali stužkovú slávnosť maturanti bilingválneho štúdia, stužkovala ich triedna J. Kériová. (archív študentov)

Prvýkrát ostužkovali vrbovských bilingvistov

V nádherne vyzdobených priestoroch piešťanskej reštaurácie Semafor mali v sobotu 29. októbra svoju stužkovú slávnosť gymnazisti z Vrbového. Stužky nádeje dostalo od svojej triednej učiteľky Jaroslavy Kériovej dvadsaťpäť maturantov 5. BA Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom. O atmosféru, pocity i predstavenie programu sa podelila jedna z maturantiek Veronika Madunická, ktorej to nielen dobre hovorí, ale aj píše. Posúďte sami:

10. 11. 2016 13:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Oslávenec si so synom zahral ako za starých čias. (Jaroslav Kuběna)

Heligonkárovi z Banky vinšovala k 95. narodeninám celá rodina

U 95-ročného Michala Klampára z Banky bolo v nedeľu 2. októbra veselo. Staručký, už ako prútik tenký, no stále usmiaty heligonkár, ktorý kedysi zabával plné sály na silvestrovských či iných zábavách po okolí, si vzal svoju ošúchanú harmoniku a spolu so synom to roztočili aj na veľkej narodeninovej oslave, ktorú nevynechala ani starostka obce Tatiana Julinyová. Nechýbala obrovská torta, zástupy vinšovníkov – potomkov energického starčeka. Mnohí z nich sú folkloristami!

14. 10. 2016 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Jeden z autorov knihy, Patrik Kýška, napísal záujemcom aj venovanie. (vd)

Beňovský zomrel ako 40-ročný, ale zažil viac, ako iní za celý život

To je náš Beňovský - je názov novej reprezentačnej farebnej publikácie na kriedovom papieri, ktorú pri príležitosti osláv Dňa mesta Vrbové slávnostne uviedli v Dome kultúry. Jej tvorcovia - historici Ľubomír Bosák a Patrik Kýška - napísali a zostavili dielo odvíjajúce životné osudy i rodinné zázemie Mórica Beňovského, ktorý sa narodil v mestečku pod šikmou vežou. A nielen o tom je kniha, ktorej náklad je päťsto výtlačkov.

14. 10. 2016 14:00  |  Región / Spoločenská rubrika

Koncert proti násiliu – Spomienka na Mareka Kalužu

11. septembra uplynie rok od brutálnej vraždy Mareka Kalužu z Vrbového. Pri miestnom gymnáziu ho na smrť dobili dvaja extrémisti. Dôvod bol ten, že sa niekoho zastal. Aj na tejto udalosti je vidieť, že nárast extrémizmu a jeho akceptácia v spoločnosti môže viesť k tragédii, ktorá si nevyberá miesto a obeťou môže byť ktokoľvek. Koncert proti násiliu bude komornou spomienkou na jednu tragédiu, za ktorou sa skrýva hlbší spoločenský problém.

08. 09. 2016 09:29  |  Región / Aktuálne
Na Drahovskej kvapke krvi odovzdala najvzácnejšiu tekutinu aj Patrícia Hlavenková. (vd)

Ďakujú všetkým darcom krvi

Krv je tekutina, ktorá sa nedá vyrobiť ani plnohodnotne nahradiť. Uvedomujú si to i organizátori Drahovskej kvapky krvi. Na sklonku augusta, keď sa akcia konáva, sa do odberovej miestnosti, ktorú si pre tento účel vždy aktuálne zriadia na obecnom úrade, dostavia nielen domáci darcovia, ale aj ľudia z okolia. Členky Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža (Ms SČK) im aj tento rok pripravili občerstvenie a o dva dni nato mali zdravotný dohľad nad Drahovskými vrtochmi.

02. 09. 2016 15:00  |  Región / Aktuálne
Dvojica sprievodcov predávala lístky pred vlakom na druhom nástupišti. (vd)

Vláčik motoráčik mal tento rok o vozeň naviac

Pri príležitosti 110. výročia vzniku železničnej trate Piešťany – Vrbové prichystali členovia občianskeho zduženia Čango nielen jazdy vláčikom motoráčikom, ale aj originálne lepenkové lístky so starým logom železníc s označením 1906-2016 a údajom 110 rokov trate. Za symbolické euro ich v sobotu 27. augusta získali všetci dospelí cestujúci.

30. 08. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Členovia jednoty dôchodcov sa vedia i zabaviť s Modrovankami-Krojovankami. (archív ZO JDS Modrová)

Dôchodcovia z Modrovej oslavujú desaťročnicu jednoty

Obyvatelia Modrovej, združení v miestnej Jednote dôchodcov Slovenska (JDS), oslávili desaťročnicu založenia svojej organizácie. Pri jej vzniku stáli Mária Lovásová, Jozef Šimko a bývalý starosta Marian Lacko.

04. 08. 2016 12:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Vlajku pri obecnom úrade neskôr vztýčil starosta Peter Gogol (vľavo) s poslancami. (Jaroslav Heler)

Ratnovce: Hodovali pod novou vlajkou s erbom patrónky

V Ratnovciach mali hody. Slávnosť pripadla na nedeľu 24. júla. Nechýbal vyzdobený kostol, slávnostná svätá omša, posvätenie i vztýčenie novej vlajky s erbom, ale tiež kolotoče, tancovačka a hostina. Deň predtým na miestnom futbalovom ihrisku usporiadali priateľský nohejbalový turnaj.

03. 08. 2016 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Seniori z Modrovej si užili pekný deň so svojimi príbuznými. (archív Senior Modrová)

Modrová: Seniori vítali hostí koláčmi aj muzikou

V zariadení Senior Modrová si obyčajnú sobotu 4. júna spríjemnili celodenným programom pri príležitosti Dňa otvorených dverí. Pod horami, kde sa domov dôchodcov nachádza, si aj zatancovali.

17. 06. 2016 15:00  |  Región / Aktuálne
Sladučké jahody chutia najmä deťom. (vd)

V Borovciach začali so zberom jahôd

S príchodom teplejších dní začali dozrievať v záhradách i na poliach súkromných podnikateľov jahody. Tým nepríjemné mrazy neuškodili. Presvedčili sa o tom aj ľudia, ktorí si prišli pekné sladké jahody naoberať do Boroviec, kde ponúka možnosť samozberu spoločnosť Plantex. Sadenice boli obsypané plodmi tak ako po iné roky. Obyvatelia, ktorí bývajú bližšie k Bučanom, zašli s košíkmi tam. Cena za kilo sa tento rok vyšplhala na dve eurá. Jahody dozrievali postupne, a tak hoci v utorok a v stredu si bolo možné ovocie natrhať, vo štvrtok sa zber pre verejnosť nekonal, aby mali možnosť dozrieť.

09. 06. 2016 12:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Články 41 - 50 z 62
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa