Spoločenská rubrika

Stanislav Chrena bol v Pezinku najlepším hráčom D. Lopašova. (Štefan Gregorička)

Mariášisti z Dolného Lopašova vedú extraligu

Veľmi dobrý vstup do nového ročníka extraligy v mariáši majú kartári z Dolného Lopašova, reprezentujú ho hráči z celého piešťanského regiónu. Na prvom z tucta tohtoročných extraligových turnajov obsadili v Trenčíne výborné druhé miesto a ďalší turnaj v Pezinku dokonca vyhrali. V priebežnej tabuľke im patrí spomedzi 20 družstiev prvá priečka.

03. 03. 2017 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Pochovávanie basy vo Veľkom Orvišti nemalo chybu. (Pavol Paulovič)

Vo Veľkom Orvišti oprášili staré dobré zvyky

Poslednú fašiangovú sobotu sa aj vo Veľkom Orvišti lúčili s časom zábav, tancovačiek či svadieb. Basu, ktorá symbolizuje veselie, uložili do hrobu na celých štyridsať dní. Pár nadšencov v obci pripravilo program s jej pochovaním, aby sa znovu vrátili do obce všetky staré zvyky.

02. 03. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Psík Džuna vyčkával na svojho pána aj po smrti. (Viera Dusíková)

Záchranca bankomatu Toréz zomrel - napil sa nemrznúcej zmesi!

Zachránil bankomat, zrazilo ho auto, niekoľkokrát vyhorel, vypil chladiacu zmes. Tá sa mu stala osudnou. Azda najznámejší bezdomovec v okolí, Anton Bielka z Vrbového, alias Toréz, zomrel v piešťanskej nemocnici v utorok 17. januára. Lekári sa ho pokúšali zachrániť, no proti rozvratu vnútorného prostredia boli bezmocní. Toréz, ktorý vytrpel najväčšie mrazy na ulici a možno dve-tri noci v nocľahárni, odkiaľ ušiel za svojím psíkom, nezomrel na podchladenie. Zrejme našiel v kontajneri fľašku s tekutinou, ktorá sa dala vypiť aj pri mínus pätnástich stupňoch. Nevšimol si, čo pije? Alebo to nebola fľaška z kontajnera? Odpoveď si vzal so sebou.

25. 01. 2017 13:00  |  Región / Spoločenská rubrika obsahuje video
Krv v Krakovanoch daroval aj tento rok Vrbovčan Slavomír Keller. (vh)

Darcom v Krakovanoch varili guláš, spievali koledy

Už po štrnástykrát sa do Krakovian zišli bezpríspevkoví darcovia krvi, aby odovzdali najvzácnejšiu tekutinu na akcii s názvom Vianočná kvapka krvi. Vo štvrtok 15. decembra stál pred kultúrnym domom zaparkovaný automobil Národnej transfúznej jednotky. Vo vnútri kulturáku domáci členovia Slovenského Červeného kríža (SČK) vítali kolegov z Vrbového, Drahoviec, Piešťan a okolitých obcí. Krv v ten deň darovalo 51 ľudí.

27. 12. 2016 11:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Prvýkrát v histórii vrbovského gymnázia mali stužkovú slávnosť maturanti bilingválneho štúdia, stužkovala ich triedna J. Kériová. (archív študentov)

Prvýkrát ostužkovali vrbovských bilingvistov

V nádherne vyzdobených priestoroch piešťanskej reštaurácie Semafor mali v sobotu 29. októbra svoju stužkovú slávnosť gymnazisti z Vrbového. Stužky nádeje dostalo od svojej triednej učiteľky Jaroslavy Kériovej dvadsaťpäť maturantov 5. BA Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom. O atmosféru, pocity i predstavenie programu sa podelila jedna z maturantiek Veronika Madunická, ktorej to nielen dobre hovorí, ale aj píše. Posúďte sami:

10. 11. 2016 13:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Oslávenec si so synom zahral ako za starých čias. (Jaroslav Kuběna)

Heligonkárovi z Banky vinšovala k 95. narodeninám celá rodina

U 95-ročného Michala Klampára z Banky bolo v nedeľu 2. októbra veselo. Staručký, už ako prútik tenký, no stále usmiaty heligonkár, ktorý kedysi zabával plné sály na silvestrovských či iných zábavách po okolí, si vzal svoju ošúchanú harmoniku a spolu so synom to roztočili aj na veľkej narodeninovej oslave, ktorú nevynechala ani starostka obce Tatiana Julinyová. Nechýbala obrovská torta, zástupy vinšovníkov – potomkov energického starčeka. Mnohí z nich sú folkloristami!

14. 10. 2016 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Jeden z autorov knihy, Patrik Kýška, napísal záujemcom aj venovanie. (vd)

Beňovský zomrel ako 40-ročný, ale zažil viac, ako iní za celý život

To je náš Beňovský - je názov novej reprezentačnej farebnej publikácie na kriedovom papieri, ktorú pri príležitosti osláv Dňa mesta Vrbové slávnostne uviedli v Dome kultúry. Jej tvorcovia - historici Ľubomír Bosák a Patrik Kýška - napísali a zostavili dielo odvíjajúce životné osudy i rodinné zázemie Mórica Beňovského, ktorý sa narodil v mestečku pod šikmou vežou. A nielen o tom je kniha, ktorej náklad je päťsto výtlačkov.

14. 10. 2016 14:00  |  Región / Spoločenská rubrika

Koncert proti násiliu – Spomienka na Mareka Kalužu

11. septembra uplynie rok od brutálnej vraždy Mareka Kalužu z Vrbového. Pri miestnom gymnáziu ho na smrť dobili dvaja extrémisti. Dôvod bol ten, že sa niekoho zastal. Aj na tejto udalosti je vidieť, že nárast extrémizmu a jeho akceptácia v spoločnosti môže viesť k tragédii, ktorá si nevyberá miesto a obeťou môže byť ktokoľvek. Koncert proti násiliu bude komornou spomienkou na jednu tragédiu, za ktorou sa skrýva hlbší spoločenský problém.

08. 09. 2016 09:29  |  Región / Aktuálne
Na Drahovskej kvapke krvi odovzdala najvzácnejšiu tekutinu aj Patrícia Hlavenková. (vd)

Ďakujú všetkým darcom krvi

Krv je tekutina, ktorá sa nedá vyrobiť ani plnohodnotne nahradiť. Uvedomujú si to i organizátori Drahovskej kvapky krvi. Na sklonku augusta, keď sa akcia konáva, sa do odberovej miestnosti, ktorú si pre tento účel vždy aktuálne zriadia na obecnom úrade, dostavia nielen domáci darcovia, ale aj ľudia z okolia. Členky Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža (Ms SČK) im aj tento rok pripravili občerstvenie a o dva dni nato mali zdravotný dohľad nad Drahovskými vrtochmi.

02. 09. 2016 15:00  |  Región / Aktuálne
Dvojica sprievodcov predávala lístky pred vlakom na druhom nástupišti. (vd)

Vláčik motoráčik mal tento rok o vozeň naviac

Pri príležitosti 110. výročia vzniku železničnej trate Piešťany – Vrbové prichystali členovia občianskeho zduženia Čango nielen jazdy vláčikom motoráčikom, ale aj originálne lepenkové lístky so starým logom železníc s označením 1906-2016 a údajom 110 rokov trate. Za symbolické euro ich v sobotu 27. augusta získali všetci dospelí cestujúci.

30. 08. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Články 21 - 30 z 46
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa