Spoločenská rubrika

Vavrinci vyhrávali, klienti a ošetrovateľky Domova dôchodcov Klas tancovali. (autor)

Starčekovia spievali s Vavrineckou trojkou

Na Annu bolo ešte zrána jasno a vo Vrbovom sa mal konať na dvore Domova dôchodcov Klas veselý Anna bál. No potom sa obloha zatiahla a múdrejšie bolo skryť sa vo vnútri.

02. 08. 2017 16:29  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (pixabay.com)

Najviac sobášov za posledných dvadsať rokov

V minulom roku sa roztrhlo vrece so sobášmi. V Trnavskom kraji vstúpilo do manželstva 2946 párov, čo bolo najviac za posledných dvadsať rokov. V Piešťanoch si však v roku 2016 osudové „áno“ povedalo o sedem párov menej ako v roku predchádzajúcom, teda len 327 zaľúbených dvojíc.

16. 07. 2017 17:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Dvadsať žiakov z Ostrova a Šterús sa po 47 rokoch stretlo so štyrmi učiteľmi. (E. Janáková)

Vrbové: Stretávka školákov po 47 rokoch

Bývalí žiaci z „dolnej školy“ vo Vrbovom sa po prvýkrát stretli, až keď im už odrástli nielen deti, ale i vnúčence. S veľkým očakávaním a s tlčúcim srdcom, ktoré prebilo zvuk hodín na šikmej veži, sa zišli v sobotu 1. júla, aby zažili „Stretávku cez veľkú prestávku“. Trvala dlhých 47 rokov. Nie však stretávka, ale prestávka! Zažilo ju dvadsať žiakov a štyria učitelia - Emília Mosná, Ján Karkuš, Ľubica Gažová a Ľubomír Szőke.

16. 07. 2017 07:41  |  Región / Spoločenská rubrika
Spoločná fotografia krojovaných obyvateľov Ducového, kňazov, starostky i hostí. (vd)

Cyrila a Metoda si uctili i krojovanou omšou

Aj tento rok sa do obce Ducové zišli národne a kresťansky cítiaci ľudia, aby si tradičnou púťou uctili pamiatku vierozvestcov - svätého Cyrila a Metoda.

11. 07. 2017 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Najväčšie podujatie na Katarínke
si vychutnala tisícka návštevníkov. (OZ Katarínka)

Katarínka: Sprístupnili 30-metrovú vežu

Na Katarínku v Dechticiach prilákal v stredu 5. júla pútavý program počas Dňa otvorených dverí viac ako tisíc návštevníkov z rôznych kútov Slovenska. Pozornosť organizátorov sa sústredila najviac na vežu, ktorú dobrovoľníci od 6. júla sprístupnili širokej verejnosti.

11. 07. 2017 14:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Vrbovčan K. Hanus, žijúci v Belgicku, si vzal na darovanie krvi pár dní voľna. (archív K. Hanusa)

Vrbovčan Konštantín Hanus daroval krv po 116. raz!

Na piešťanskej hematológii mali minulú stredu unikátny odber. Svoju krv prišiel darovať už po 116-krát Vrbovčan Konštantín Hanus. Pracuje v Belgicku, a tak si opravár i predajca bicyklov, a zároveň vášnivý cyklista, vzal pár dní voľna.

07. 07. 2017 13:30  |  Región / Spoločenská rubrika
Slávnosti sú plné atrakcií pre deti i dospelých. (Laco Novák)

Tereziánske slávnosti na Holíčskom zámku

Neskorobarokový zámok v Holíči patrí k dominantám Záhoria i Trnavského samosprávneho kraja. Je jednou z mála zachovaných pamiatok na cisársky rod Habsburgovcov a je priamo prepojený na jednu z najväčších panovníčok európskych i svetových dejín - Máriu Teréziu.

08. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Seniori si zaspievali spolu s Vavrineckou trojkou. (Ľudovít Ďuriš)

V Kočíne-Lančári po Dni matiek oslávia aj Deň otcov

Jednota dôchodcov Slovenska (JDS) v obci Kočín-Lančár usporiadala pri príležitosti Dňa matiek spoločenské posedenie s kultúrnym programom. Uskutočnilo sa v stredu 17. mája za účasti členov i pozvaných hostí. Bol medzi nimi kňaz Marek Križan a tiež predsedníčky JDS Mária Ilavská zo Šterús a Zita Vašková z Dolného Lopašova.

24. 05. 2017 12:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Deti spolu zaspievali pieseň Vyznanie mame. (D. Havrlentová)

V Dubovanoch poďakovali nielen mamičkám

Druhá májová nedeľa patrila ako vždy všetkým mamám. Pre tie svoje - dubovianske - si pripravili deti z materskej a základnej školy krásne pásmo plné básničiek, pesničiek a tancov. Na záver vystúpenia zaspievali svojim mamičkám, babičkám i tetám pieseň od skupiny Kortina - Vyznanie mame. Slovami „ľúbime vás“ a vlastnoručne vyrobenou ružou vykročili v ústrety svojmu pokladu - mame.

18. 05. 2017 16:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Aj tohtoročnú púť na Jurka si užilo množstvo ľudí zo širokého okolia. (Nina Szekérová)

Svätojurajská púť aj s požehnaním najstaršej rotundy

Davy pútnikov sa v poslednú aprílovú nedeľu vydali na svätojurskú púť do Nitrianskej Blatnice. K Rotunde svätého Juraja, ktorý je patrónom obce, prúdili za pekného slnečného počasia stovky ľudí - kresťanov, ktorí sa túžili zúčastniť slávnostnej svätej omše, i ľudí, ktorí milujú prírodu a potulky po nej. Podujatie, ktoré sa konalo pod záštitou ministra kultúry, spojilo široké okolie. Na Jurka išli nielen ľudia z Nitrianskeho, ale aj z Trnavského či Trenčianskeho kraja, ba boli tam pútnici i zo vzdialenejších končín.

04. 05. 2017 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Články 1 - 10 z 45
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa