Odstrániť môžu len úplne suché orechy

Utorok 15. 05. 2018 15:00  | Región / Aktuálne  | Autor: Viera Dusíková

Nielen medzi obcami Nižná a Chtelnica si vodiči v silnom vetre musia dávať pozor, aby ich náhodou neohrozila náhodne odlomená haluz zo žalostne starých orechov alebo dokonca sa nevyvrátil celý strom na ich auto.

Popri ceste z Nižnej do Chtelnice sú nebezpečne suché orechy.

Popri ceste z Nižnej do Chtelnice sú nebezpečne suché orechy. (Autor: gak)

Ale riziko jazdy popri prestarnutých alejach stromov čaká podľa nášho čitateľa na viacerých miestach od Dechtíc po Vrbové. Na ceste z Nižnej do Chtelnice sa už januári z koreňov vyvrátil celý strom a padli tam aj ďalšie.

„Túto cestu absolvujem už dlhé roky dvakrát denne. Takže každý deň tŕpnem, že niektorý suchý a prehnitý orech zasiahne aj mňa a rozbije mi auto. Už pred dvomi rokmi som telefonicky na túto situáciu upozorňoval vedúceho správy krajských ciest v Piešťanoch. Vtedy tam bolo 16 suchých orechov ohrozujúcich účastníkov cestnej premávky. Jeho odpoveď bola - Nemáme na to čas. Takáto nebezpečná situácia so suchými stromami je od Dechtíc až po Vrbové,“ uviedol náš čitateľ.

Jeden orech vyvrátilo v januári aj s koreňmi, pílili ho hasiči.Jeden orech vyvrátilo v januári aj s koreňmi, pílili ho hasiči. (Autor: KR HaZZ Trnava)

Na odpoveď Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja sme síce čakali dlhšie, ale dočkali sme sa jej. „Na základe rozhovoru s majstrom strediska Piešťany vám môžem potvrdiť, že predmetné stromy, na ktoré sa pýtal aj čitateľ, sa priebežne vyrezávajú. Oficiálnou cestou sme požiadali aj úrad životného prostredia o povolenie na vyrezanie týchto starých stromov. Súhlas, ktorý sme dostali, však bol podmienený tým, že s vyrezaním môžeme začať až tento rok, konkrétne v zime 2018, a odstránené môžu byť jedine stromy, ktoré sú už úplne suché,“ uviedla hovorkyňa Martina Machata.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa