Motorkári oficiálne zavesili prilby na kliniec

Pondelok 09. 10. 2017 19:15  | Región / Aktuálne  | Autor: Jozef Vojčiniak

Dve stovky vyznávačov dvoch kolies a pachu benzínu sa v sobotu 7. októbra stretlo na už desiatom ročníku motorkárskeho zrazu v Rakoviciach. Účastníkov neodradila ani hrozba premenlivého počasia a občasné kvapky dažďa, ktoré z oblakov vypadávali.

Na zraz prišlo vyše 200 motorkárov.

Na zraz prišlo vyše 200 motorkárov. (Autor: pror)

V súčasnosti už tradičnú rozlúčku s moto-sezónou spríjemňovala i country kapela Jako Kedy. Pri guláši a kofole sa tak postretávali tí, čo sa na cestách zvyčajne vidia iba spod štítov motocyklových heliem.

Pred rakovickou hasičskou zbrojnicou tak bolo možné vidieť nablýskané choppry, ale i motorky športového štýlu, medzi motorkármi prezývané „jogurty“, či turistické „tátoše“ prispôsobené na hltanie stoviek kilometrov.

Motorky mali aj svojich detských obdivovateľov.Motorky mali aj svojich detských obdivovateľov. (Autor: pror)

Kto by si však myslel, že jazdiť na motorke je výhradne doménou mužov, v Rakoviciach sa mohol presvedčiť, že dámy dnes na motorkách nejazdia len ako spolujazdkyne. „Na vlastnej motorke jazdím už štyri roky,“ prezradila nám jedna z účastníčok motozrazu, Soňa z Piešťan.

Kolónu mala pod kontrolou policajná motohliadka.Kolónu mala pod kontrolou policajná motohliadka. (Autor: pror)

A tak niektoré dámske dvojkolesové tátoše bolo možné vidieť dokonca i v typických dámskych farbách. Na zraz však dorazili aj policajné motohliadky. V tomto prípade však neprišli z dôvodu nejakej reštrikcie, práve naopak. Organizátorom prišli pomôcť zabezpečiť bezproblémový hromadný prejazd účastníkov zrazu na ich spanilej jazde na trase dlhej cez štyridsať kilometrov. Tá viedla cez Vrbové na Dechtice a Kátlovce, potom cez Nižnú a Veľké Kostoľany späť do Rakovíc.

Na zraz prišla aj Piešťanka Soňa.Na zraz prišla aj Piešťanka Soňa. (Autor: pror)

Burácajúce dvojkolesové stroje na spanilú jazdu vyrazili o druhej poobede čím v podstate bolo ukončené i lúčenie sa so sezónou 2017 v Rakoviciach.

Nablýskané stroje pútali pozornosť.Nablýskané stroje pútali pozornosť. (Autor: pror)

GARGO
Regal Burger

Anketa