GEFCO

Mikuš dúfa, že občan si pamätá, čo so zastupiteľstvom urobili

Streda 06. 09. 2017 20:37  | Región / Aktuálne  | Autor: sita

Dvanásť rokov v kresle predsedu Trnavského samosprávneho kraja považuje Tibor Mikuš za príbeh úspešnej spolupráce s úradom samosprávneho kraja, zastupiteľstvom, obcami, občianskymi združeniami, rôznymi spolkami či dobrovoľníkmi.

Župan Tibor Mikuš sa bude opäť uchádzať o dôveru voličov.

Župan Tibor Mikuš sa bude opäť uchádzať o dôveru voličov. (Autor: gak)

„Rozhodol som sa, že mám záujem v tejto práci pokračovať, podal som kandidačnú listinu ako nezávislý kandidát s príslušnými hárkami s podpismi. Dúfam, že občan si pamätá, čo sme spolu so zastupiteľstvom urobili a nebude počúvať táraniny,“ povedal Mikuš po dnešnom rokovaní zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja.

Potvrdil, že očakáva podporu Smeru-SD, prípadne aj ďalších strán. Kandidačné listiny okrem neho podali aj podpredseda kraja József Berényi (SMK-MKP), riaditeľ organizácie sluchovo postihnutých Jaroslav Cehlárik (NEKA), lekár Márius Novák (Nový parlament), štátny tajomník ministerstva kultúry Konrád Rigó (Most-Híd) a poslanec Národnej rady SR Jozef Viskupič (OĽaNO, SaS, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola).

Mikuš bude preferovať férovú kampaň. „Nikdy som sa neuchýlil k tomu, aby som v akomkoľvek boji bol neférový, nikdy som nespochybňoval protivníka, vždy som hovoril, čo ponúkam. Občanovi by som odporučil, aby sa pýtal, kto mu čo ponúka okrem ohovárania, osočovania a napádania iného kandidáta,“ dodal Mikuš. Predsedom Trnavského samosprávneho kraja sa prvýkrát stal v roku 2005. Vo voľbách zvíťazil aj v rokoch 2009 a 2013.

Voľby do krajských samospráv budú 4. novembra. Poslanci Národnej rady SR schválili na jar tohto roka novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov.

GARGO
Regal Burger

Anketa