Topfest

Aktuálne

Požiar sa v nedeľu 5. marca rozpútal aj na Šteruskej ceste vo Vrbovom. (KR HaZZ)

Rekordný počet zásahov a požiarov, hľadali aj stratenú ženu

Piešťanskí hasiči zaznamenali na začiatku marca rekordný počet výjazdov, mali ich už 82. V porovnaní len s dvomi predchádzajúcimi rokmi, keď za celý rok 2016 riešili 327 udalostí a rok predtým 375, je tohtoročné marcové číslo alarmujúce. Zvýšil sa najmä počet požiarov. Len v uplynulom týždni vyrážali so zapnutou sirénou k rôznym typom požiarov, ale aj k nehode na železnici, pri ktorej sa zranila mladá Piešťanka, noc strávili hľadaním stratenej ženy v Dolnom Lopašove a hasením skládky v Rakoviciach.

09. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
V Lančári sa s basou rozlúčila folklórna skupina Podhoranka. (archív Podhoranky)

Na pochovávaní basy namiesto akvabel - akvabulovia

Len jeden deň v roku zažije Kultúrny dom v Lančári chvíle, keď je všetko možné a z normálnych ľudí sa stávajú „blázni“. Tak to bolo aj v sobotu 25. februára, keď folklórna skupina Podhoranka opäť pochovávala basu. O fakte, že sa vybláznili dosýta, svedčí smiech vyše dvesto ľudí, ktorý bolo počuť až do Vrbového.

08. 03. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Starosta P. Gogol odovzdal symbolický kľúč riaditeľke škôlky M. Šimončíkovej. (J. Heler)

Ratnovce: Dokončili nový pavilón škôlky

V Ratnovciach dokončili a do prevádzky odovzdali novú prístavbu materskej školy. Od poklepania základného kameňa, ktoré sa uskutočnilo počas obecných hodov, neuplynul ani rok. V pondelok 27. februára odovzdal starosta obce symbolický kľúč od prístavby riaditeľke škôlky.

07. 03. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Hlavní aktéri fašiangovej pochôdzky v Dolnom Lopašove. (vd)

Dva dni tancovali dolnolopašovskí mládenci pod šable

Hovorí sa, že stačí jedna iskra a od nej sa chytí celá vatra. Takou iskrou je v Dolnom Lopašove Martin Belák, ktorý už od pätnástich rokov ako mládenec kráča s partiou veselých mládencov odetých v dobových kostýmoch od domu k domu, aby na koniec fašiangu nebolo v dedine jedinej nevytancovanej dievky či ženy.

03. 03. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Za výhru ihriska pravidelne hlasovali aj na piešťanskej radnici. (FB M. Hyneka)

Ihrisko Žihadielko pravdepodobne vyhráme!

Vyše mesiaca Slováci hlasovali za výhru nového detského ihriska Žihadielko. V druhej kategórii Piešťany viedli s náskokom približne tisíc hlasov, no i keď ku koncu mierne poľavili, výhru hracích prvkov pre deti si azda zabezpečili. Definitívne sa to dozvieme až po skončení hlasovania, pričom posledný deň na zmenu stavu je utorok 28. februára.

03. 03. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kapor ulovený v studenej vode vždy poteší.

Rybolov v našom regióne

Po dlhej zime asi neexistuje medzi nami rybár, ktorý netúži po oteplení, rozmrznutí hladiny a nahodení udice. Ak zima nie je príliš dlhá, marcové dni nám to už umožňujú. No nie vždy sa dostaví požadovaný úspech. Tomu sa vôbec netreba čudovať, lov rýb v studenej vode má totiž svoje špecifiká.

03. 03. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Róbert Reško je neprávoplatne odsúdený z vraždy, teraz čelí ďalšej obžalobe.  (Jozef Vojčiniak)

Reško odsúdený za vraždu sa opäť postaví pred súd

Róbert Reško, zatiaľ neprávoplatne odsúdený z vraždy vo Vrbovom, sa v máji opäť postaví pred súd. Tentoraz za trestný čin lúpeže, ktorú mal spáchať niekoľko mesiacov predtým, ako v septembri v roku 2015 spolu so svojím maloletým synom na smrť dobil Mareka Kalužu pri miestnom gymnáziu. To však jasne poukazuje na skutočnosť, že ak by polícia vo Vrbovom robila to, čo podľa nálezu prokurátorky robiť mala, už v úvode toho istého roka, keď Reško vraždil, by za trestný čin lúpeže zrejme v tej dobe sedel vo väzení. S Marekom by sa v osudnú noc, keď prišiel o život, s najväčšou pravdepodobnosťou ani nestretol.

03. 03. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Chtelnickí mládenci v tanci s názvom Pod šable. (vd)

Šabľovníkov z Chtelnice najskôr požehná kňaz, potom vyskakujú

Obec Chtelnica je výnimočná nielen svojím historickým koloritom s krásnym kaštieľom, ale i nevídanou fašiangovou pochôdzkou regrútov, dnes už len slobodných mládencov s dychovkou od domu k domu. Najskôr ich kňaz v závere svätej omše v nedeľu požehná, oni pobozkajú krížik a potom sa už rozbehnú aj s muzikou po dedine. Tento rok si vzali modré košele, biele šatky, prútiky. Medzi nimi boli i dievčence v chtelnických krojoch. S domácou slivovicou ich vítali pred obecným úradom aj starosta Peter Radošinský so zástupcom Jánom Piačkom.

02. 03. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Do plesu v Sokolovciach sa niektorí doslova zahryzli.
 (Peter Sičák)

Sokolovčania plesali vo vynovenej sále až do rána

V novozrekonštruovanom kultúrnom dome v Sokolovciach sa v sobotu 25. februára plesalo v rytme kokteilu namiešaného z emotívnej salsy i orientálnych melódií. Medzitým Sokolovčania tancovali polku, valčík či súčasné spoločenské tance. Ples ako sa patrí, s bohatou tombolou, nádhernými róbami, reprezentačným programom, chutnými nápojmi i jedlom.

01. 03. 2017 15:15  |  Región / Aktuálne
Skládka v Rakoviciach horela od nedele 19. do utorka 21. februára. (KR HaZZ)

Rakovice: Skládka odpadu horela tri dni

Tri dni, až do utorka 21. februára, horela skládka komunálneho odpadu v Rakovickom háji.

01. 03. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Články 61 - 70 z 418
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa