Aktuálne

Aj dievčatá si vyskúšali lukostreľbu. (vd)

Na Čachtickom hrade korbáče, kraslice aj lukostreľba

„Ej, orešanské vŕšky holé, nebudeš ty dzivča moje...,“ ozývalo sa v sobotu 15. apríla z Čachtického hradu. Jeho správcovia pripravili pre víkendových hostí, ktorí sem prúdili v menších aj väčších skupinách, veľkonočnú oblievačku.

19. 04. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Folklórny súbor Lusk sa spojil s hudobnou skupinou Borovienka, aby spoločne vyšibali a poriadne pooblievali krakovianske dievčence, žienky, mamky aj babky. (am)

Krakovianska oblievačka: Litre vody, dobrá muzika

Keď do ulíc vybehnú chlapci ako lusk, o príjemné predpoludnie je postarané. Tak to bolo i v pondelok 17. apríla, keď sa folklórny súbor Lusk spojil s hudobnou skupinou Borovienka, aby spoločne vyšibali a poriadne pooblievali krakovianske dievčence, žienky, mamky aj babky.

17. 04. 2017 13:23  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Záber podvodnej kamery na obrazovke mobilného telefónu. (pm)

Rybolov v našom regióne

Keď ryby neberú, neznamená to, že vo vode alebo na našom lovnom mieste sa nenachádzajú. Boli by ste prekvapení, čo všetko sa deje pod vodnou hladinou práve počas dňa, keď ste presvedčení o tom, že ak vaše prúty mlčia, ryby tam nie sú, a hľadáte riešenie, kde a ako ich nájsť. A pritom stačí iba veriť svojim inštinktom a skúsenostiam, veriť, že ryby tam sú, len momentálne neberú.

14. 04. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Školáci sa tešili na nocovanie v triedach v spacích vakoch. (archív školy)

Andersenova noc: Aj v Lúke spali v škole

V nezvyčajnom čase - v piatok 31. marca o pol šiestej podvečer - prišlo do svojej školy v obci Lúka 63 žiakov. Boli vystrojení na noc - s rozradostenými očami, rýchlym krokom a tajomným očakávaním z príchodu Andersenovej noci.

12. 04. 2017 15:59  |  Región / Aktuálne
Zľava: Michal, Matúš a Jakub, medzi nimi Katarína Macháčová. (Jozef Vojčiniak)

Na boj s rakovinou žiaci z Podolia vyzbierali 1700 eur

Zbierku na Deň narcisov v prospech Ligy proti rakovine si nenechali ujsť ani deviataci zo Základnej školy v Podolí. Dvadsaťtri z nich sa vybralo do uličiek v obci, kde ich škola sídli, ale i do neďalekých Častkoviec, Očkova či podolských kopaníc.

12. 04. 2017 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Vrbovčania majú medzi sebou 436 bezpríspevkových darcov krvi. (M. Halama)

Darcovia krvi bilancovali, plánovali aj oceňovali

V polovici marca sa v Kúrii Mórica Beňovského vo Vrbovom konala výročná členská schôdza Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža (Ms SČK). Členovia bilancovali, plánovali ďalšie aktivity a odmeňovali bezpríspevkových darcov krvi. Tých v minulom roku napočítali vo Vrbovom 436.

07. 04. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Vrbovská primátorka Ema Maggiová bude od apríla zarábať takmer 2500 eur. (am)

Poslanci odhlasovali zvýšenie platu primátorke Maggiovej

Jedným z bodov minulotýždňového zasadnutia Mestského zastupiteľstva vo Vrbovom bol návrh na zvýšenie platu primátorky Emy Maggiovej. Poslanci z pôvodného plánu udeliť každomesačné odmeny vo výške 20 percent napokon upustili, zhodli sa však na 15-percentnom navýšení.

07. 04. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Poslanci sa na niekoľko bodov zišli v plnom počte. (am)

Vrbovské zastupiteľstvo rozdeľovalo dotácie

Jedenásť poslancov z mesta pod šikmou vežou opäť zasadlo k stolom v Kúrii Mórica Beňovského. Zasadnutie vrbovského mestského zastupiteľstva sa uskutočnilo vo štvrtok 30. marca. S návrhmi vystúpili aj občania, ktorým nie je ľahostajná čistota a bezpečnosť v meste.

06. 04. 2017 14:06  |  Región / Aktuálne
Vodič zachránil mladú ženu z horiaceho auta (KR PZ)

Vodič zachránil mladú ženu z horiaceho auta

Hrdinovia ešte nevymreli. Jeden, novodobý, zachránil mladú ženu z horiaceho auta. Stihol ju z neho vytiahnuť skôr, než by došlo k tragédii. Stalo sa to pri Zvončíne, kde s autom čelne narazila do stromu.

06. 04. 2017 10:02  |  Región / Aktuálne
Toto nie je húsenková dráha, ale žalostný stav železnice v úseku Trebatice-Krakovany. (archív MsÚ Vrbové)

Piešťany sa pripojili k združeniu Zelená cesta

Piešťany sú o krok bližšie k výstavbe cyklochodníka do Vrbového cez Trebatice a Krakovany. Na minulotýždňovom zastupiteľstve schválili vstup kúpeľného mesta do združenia miest a obcí s názvom Zelená cesta. Tento proces sa však rodil i v búrlivej diskusii najmä odporcov vedenia cyklochodníka v telese od roku 1978 nepoužívanej železnice. Názory proti stavaniu cyklistickej cesty týmto spôsobom zastupoval najmä piešťanský poslanec Petr Veverka.

06. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 61 - 70 z 450
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa