Nadácia Adeli

Aktuálne

V týchto miestach objavili archeológovia železný poklad. (gak)

Archeológovia objavili železný poklad ukrytý v peci

Železný poklad sa podarilo objaviť archeológom počas výskumu na nálezisku Bojná v okrese Topoľčany. Slovanskí obyvatelia tohto regiónu si ho na začiatku 10. storočia ukryli do kamennej pece.

26. 09. 2017 11:32  |  Región / Aktuálne
Slávnostné podujatie ukončil nádherný koncert operných hviezd a uznávaných basových virtuózov. (gak)

Beňovského glóbusy skončili v správnych rukách

Vo Vrbovom si pripomenuli okrúhle výročia veľkolepo. Udeľovali pamätné medaily i Beňovského glóbusy osobnostiam mesta, regiónu i predstaviteľom družobných miest. Slávnosť ukončili koncertom v podaní slovenských hviezd s domácimi koreňmi.

25. 09. 2017 10:36  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Ocenení z jednotlivých disciplín spolu s organizátormi. (hul)

Olympijský deň zažili deti aj v Moravanoch

V krásnom prostredí rekreačného areálu na Výtokoch sa v piatok 8. septembra v spolupráci so starostom obce Moravany nad Váhom a účasti starostiek Ducového a Hubiny uskutočnil Olympijský deň ZŠ s MŠ Moravany nad Váhom.

24. 09. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Manželia Tatiana a Štefan Papcunovci s obrovskými hruškami. (vd)

Dopestovali hrušky ako sudy!

Päť obrovských hrušiek williamsoviek a dva menšie „zákrpky“ viseli ešte minulý týždeň na strome v záhrade manželov Tatiany a Štefana Papcunovcov v Moravanoch nad Váhom.

23. 09. 2017 07:00  |  Región / Aktuálne
V kategórii červené kravičky prvoteľky získali prvenstvo chovatelia z PD Dolná Krupá, kravička mala štartovné číslo 5.  Druhí boli  súťažiaci zo spoločnosti First Farm Agra M ,bronz si vybojovala kravička z chovu PVOD Kočín. (Viera Dusíková)

Šterusy: Siedmy Chovateľský deň v novom kravíne

Veľkou slávou – strihaním pásky novovybudovaného moderného kravína pre teľné kravičky sa v Šterusoch začala vo štvrtok 21. septembra reprezentačná prehliadka krásy kráv plemena Holstein.

22. 09. 2017 19:29  |  Región / Aktuálne
Zaistené látky s podozrením na marihuanu, heroín, kokaín a extázu a ďalšie stopy sa podrobujú expertíznemu skúmaniu.  (KR PZ Trnava)

Madunickému „mastičkárovi“ pristrihli krídla

Pod názvom Mastičkár rozpracovali trnavskí kriminalisti protidrogovú akciu v Maduniciach, ktorú po niekoľkých mesiacoch ukončili úspešnou domovou prehliadkou a zadržaním podozrivého dílera.

22. 09. 2017 12:11  |  Región / Aktuálne
Hasiči z Lúky deťom poukazovali nové auto zvonka aj zvnútra. (archív školy)

Deň gramotnosti si pripomenuli i v Lúke

Medzinárodným dňom gramotnosti je 8. september. Sviatok, ktorý sa na celom svete oslavuje na základe rozhodnutia Organizácie Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO) už od roku 1966, si pripomenuli aj žiaci a najmenšie deti zo základnej i materskej školy v obci Lúka.

22. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Minulý týždeň vo Veľkom Orvišti budovali ďalšiu z etáp chodníka. (vd)

Stavbu časti chodníka zaplatilo ministerstvo

V uplynulom týždni dokončili vo Veľkom Orvišti časť chodníka, ktorého výstavbu rozdelili do viacerých etáp. Aby obec ušetrila, materiál použila z vlastnej réžie, práce zaplatil dodávateľ.

21. 09. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne

Rodisko Mórica Beňovského je už polstoročie mestom

Vo Vrbovom v okrese Piešťany si koncom týždňa pripomenú 50. výročie získania štatútu mesta. Na slávnostnom zasadaní mestského zastupiteľstva v piatok 22. septembra ocenia ľudí, ktorí sa o znovuzískanie štatútu mesta pred polstoročím zaslúžili.

20. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Dopravnú nehodu neprežila žena na sedadle vedľa šoféra. (KR HaZZ Trnava)

Zrážku so zverou spolujazdkyňa neprežila

Tragicky sa skončila ranná jazda trojčlennej posádky automobilu VW Tiguan, ktorá v pondelok 18. septembra smerovalo z Chtelnice na Trstín.

18. 09. 2017 16:22  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Články 61 - 70 z 577
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa