Aktuálne

Hasiči aj policajti prečesávali okolie Piešťan, najmä brehy Váhu, kde hľadali Jána Kamráda z Ostravy. (KR HaZZ Trnava)

Strateného Čecha stále hľadajú

Kriminálna polícia vyhlásila minulý týždeň pátranie po stratenom mužovi z Českej republiky. Šesťdesiatdeväťročný Ján Kamrád spolu s blízkymi stanoval pri Váhu v obci Banka, no v utorok 1. augusta sa približne o deviatej hodine večer rozhodol, že ide domov do Ostravy a pešo sa popri rieke vydal na cestu.

09. 08. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Úspešní malí rybári. (jh)

RYBOLOV V NAŠOM REGIÓNE

August je druhým prázdninovým mesiacom, od júla sa ale podstatne líši. Noci sa predlžujú, ranné hmly nebývajú neobvyklé a celkovo príroda už nežiari čerstvými farbami. Rybári niekedy nazývajú august ako obdobie tzv. uhorkovej sezóny, to znamená, že ryby neberú. Neplatí to však všade a určite sa vyplatí vyjsť si napríklad na neďalekú Sĺňavu, kde možno s úspechom loviť kapra alebo sumca.

07. 08. 2017 10:34  |  Región / Aktuálne
Cykloturistika sa stala veľkolepou spoločenskou udalosťou. (holeska.sk)

Cyklo Holeška Tour v septembri

Milovníci cyklistiky sa opäť môžu tešiť na neopakovateľnú atmosféru masovej akcie s veľkou energiou. Už jedenásty ročník prejazdu cez jednotlivé obce Mikroregiónu nad Holeškou na bicykloch pripravili jej organizátori na prvý septembrový piatok. Štart a cieľ podujatia s názvom Cyklo Holeška Tour je na štadióne vo Vrbovom.

06. 08. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nové auto sa muselo riadne pokrstiť. (Jana Kováčiková Bunová)

Hasiči z Lúky dostali nové auto

Členovia Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) Lúka, miestni, ale aj obyvatelia okolitých obcí majú dôvod na radosť. V piatok 21. júla si hasiči slávnostne prevzali nové špeciálne vozidlo, darovanú cisternu LIAZ 101.860 CAS K25. Takéto auto majú najbližšie dobrovoľníci z Vrbového a Trenčianskej Teplej.

05. 08. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Deti vo Veľkom Orvišti zažili víkend v stanoch na futbalovom štadióne. (dk)

Rodičia s ratolesťami stanovali na štadióne

Vo Veľkom Orvišti zažili rodičia s deťmi stanovačku na futbalovom štadióne. Spali dve noci pod šírym nebom, hrali sa a zabávali. Rodičia im zatiaľ nad ohňom v kotlíku varili guláš, kapustnicu aj nedeľnú slepačiu polievku.

04. 08. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
V Sokolovciach nemajú problémy s úbytkom obyvateľov. Obec sa rozrastá o nové ulice. (gak)

V Sokolovciach sa neboja priložiť ruku k dielu

O titul Dedina roka 2017 aktuálne súťaží 20 slovenských obcí, ktoré prezentujú svoje výsledky dosiahnuté pri obnove a rozvoji. Do deviateho ročníka súťaže sa, žiaľ, nezapojila žiadna obec z nášho regiónu, dokonca ani z celého Trnavského kraja. To však neznamená, že by naše obce spali a nič sa v nich nedialo.

03. 08. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Bratislavský hrad sa stal novou dominantou areálu. (Jozef Vojčiniak)

Parku v Podolí dominuje Bratislavský hrad

Model Bratislavského hradu s rozmermi 7x6 metrov sa po dostavbe stane najväčším exponátom Parku miniatúr v Podolí. Už sedemdesiaty model začali stavať pred rokom a len nedávno do terénu osadili monumentálny kráľovský palác hradu, ktorý sa okamžite stal dominantou celého areálu.

30. 07. 2017 14:58  |  Región / Aktuálne
Tajomstvo šikmej veže tento rok prilákalo 19 detí z Vrbového a okolia. (am)

Cestovali, kúpali sa aj aktívne športovali

Šiesty ročník tábora s názvom Tajomstvo šikmej veže do Vrbového prilákal 19 detí vo veku od šesť do trinásť rokov. Malí odvážlivci si od 10. do 14. júla užívali nabitý program a tešili sa výletom, športovaniu a turistike.

29. 07. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
V zmysle nového návrhu zákona klesne počet poslancov v Piešťanoch z 21 na maximálne 17. (Jozef Vojčiniak)

Štát chce posilniť štatutárov na úkor demokracie

Pripravovaná novelizácia Zákona o obecnom zriadení sa zásadne dotkne aj piešťanského mestského zastupiteľstva. Podľa návrhu z autorského pera ministerstva vnútra totiž klesne počet poslancov mestského zastupiteľstva zo súčasných 21 len na 17. Novela zákona, ktorým sa riadi chod samospráv v obciach a mestách, by mala vstúpiť do platnosti 1. januára 2018. Voči zneniu pripravovanej novelizácie sa však zdvihla vlna nevôle a aktivisti organizujú hromadnú pripomienku.

28. 07. 2017 15:30  |  Piešťany / Aktuálne
Starostka obce Madunice sa zastavila pri všetkých súťažných družstvách. (Viliam Šuška)

Madunice gulášovali pri vatre

Horúca júlová sobota, gulášmajstri pri kotlíkoch s voňavým pokrmom, prísľub ľudovej veselice pod šírym nebom a zážitok z odlietavania tisícok drobných iskier z horiacej Vatry zvrchovanosti. To všetko a ešte stretnutia so známymi, priateľské rozhovory pri guláši, vínečku či pivečku charakterizovalo atmosféru šiesteho ročníka podujatia Gulášmajster 2017 v Maduniciach. Podujatie sa konalo v sobotu 15. júla na futbalovom štadióne. Ľudia sa zabávali až do polnoci.

27. 07. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Články 51 - 60 z 514
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa