Aktuálne

Starý plot, ktorý si pamätá ešte minulé storočie, je pokrivený, hrdzavý a betón vypadáva. (aš)

K osemdesiatinám nový plot

Najstaršiu školu vo Vrbovom bude k jej 80. narodeninám lemovať nový plot. Ten starý, rozpadávajúci sa, už dodýchal. Z toho dôvodu mestskí poslanci na februárovom zastupiteľstve priklepli stavbu nového oplotenia a brán za pätnásťtisíc eur.

26. 02. 2018 14:00  |  Región / Aktuálne
Na prechádzke na Ahoji poľahky stretnete zabehnuté psisko. (vd)

Na Ahoj so sprejom na medvede

Kopec Ahoj a jeho priľahlé lesy ležia v katastri obce Banka. Sú obľúbeným miestom nielen na prechádzky, túry či zimné športy, ale aj na vyvenčenie psov. Niektorí psičkári či milovníci prechádzok v prírode sa však už začali týmto miestam vyhýbať. Boja sa o vlastnú bezpečnosť.

26. 02. 2018 12:00  |  Región / Aktuálne
Remo Cicutto presadzoval inú formu záchrany piešťanského letiska. (TTSK)

Na podporu aktivít dá kraj 570-tisíc

Februárové zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa nieslo najmä v znamení úpravy rozpočtu kraja na tento rok. Poslanci schválili nielen vyčlenenie 400-tisíc eur na záchranu piešťanského letiska, ale tiež navýšili financie do grantového systému podpory aktivít občanov kraja prostredníctvom záujmových či občianskych združení, spolkov alebo športových klubov.

21. 02. 2018 15:00  |  Región / Aktuálne
Zvýšený počet požiarov o 37 zaznamenali aj v okrese Piešťany. (KR HaZZ Trnava)

Pribudli požiare i ľudské obete

Hasiči v Trnavskom kraji smerovali vlani k 4198 udalostiam. Najviac mali výjazdov k požiarom (1461) a k technickým zásahom (1361). Nelichotivý počet zaznamenali aj pri dopravných nehodách, celkovo asistovali pri 1010 kolíziách na cestách či železnici.

21. 02. 2018 14:00  |  Región / Aktuálne
Krakovčanka v Piešťanoch vítala prvý máj. (md)

Polícia hľadá bývalého zmrzlinára

Polícia žiada občanov o pomoc pri pátraní po hľadanej osobe, 69 ročnom mužovi menom Talat Grble, ktorý má trvalý pobyt v Piešťanoch. Na muža vydal Okresný súd v Trnave príkaz na dodanie do výkonu trestu pre prečin podvodu. V Piešťanoch pracoval aj ako zmrzlinár.

21. 02. 2018 13:51  |  Krimi / Na hrane zákona
Pri nehode autobusu zahynuli štyri študentky gymnázia. (ed)

O osude vodiča súd rozhodne v marci

Krajský súd v Trnave zatiaľ nerozhodol o osude vodiča autobusu Milana H., ktorého Okresný súd v Trnave pred viac ako rokom odsúdil na šesť rokov odňatia slobody. Prokurátorka aj obvinený sa proti rozsudku odvolali, nie je právoplatný.

21. 02. 2018 09:00  |  Región / Aktuálne
Pri pohľade na napoly duté kmene topoľov je priam zázrak, že vydržali až doteraz. (dan)

Nebezpečné topole konečne zrezali

Vlani si obyvatelia Banky, presnejšie Dominovej ulice, užili svoje. Nik z kompetentných si roky nevšímal, že topole, o ktoré sa zjavne nik nestará, začali ohrozovať nielen ich majetok, ale aj životy.

15. 02. 2018 16:00  |  Región / Aktuálne
Ilustračné foto: V Trnave sa budú cez víkend hrať spoločenské hry.  (Vd)

Tri dni spoločenských hier v Trnave

Na najväčšiu herňu pre všetky vekové kategórie sa od piatka do nedele zmení Mestská športová hala v Trnave. Festival hier, hračiek a zábavy FestHry opäť pripomenie, že okrem najnovších technologických výdobytkov sú tu rôzne druhy klasických aj moderných spoločenských hier, stavebníc, stolových futbalov a hokejov a množstvo rôznych hračiek. Cieľom festivalu hier je podporiť spoločné trávenie voľného času a spoločnú zábavu.

15. 02. 2018 09:38  |  Región / Aktuálne
Po tom, ako sa dostal na verejnosť videozáznam z neprimeraného zákroku policajtov, boli traja príslušníci Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave prepustení zo služieb polície.  (youtube.com)

Brutálni policajti sa postavili pred súd

Trojica dnes už bývalých policajtov Pohotovostnej motorizovanej jednotky v Trnave si dnes na Okresnom súde v Trnave vypočula obžalobu za neprimeraný služobný zákrok, počas ktorého dokopali vodičku auta, ktoré predtým prenasledovali do Maduníc.

15. 02. 2018 09:00  |  Región / Aktuálne
Vrbovskí poslanci rozhodovali aj o financovaní opravy plota ZŠ na Školskej ulici. (pror)

Mestské byty budú prideľovať po novom

Na minulotýždňovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva vo Vrbovom rokovali poslanci o financovaní opravy plota Základnej školy na Školskej ulici, o podivnej požiadavke na platenie prenájmu za umiestnenie kotolne na Hollého ulici, o zmene prideľovania mestských bytov aj o finančnej spoluúčasti pri žiadosti na dresy pre futbalistov.

14. 02. 2018 16:00  |  Región / Aktuálne
Články 51 - 60 z 712
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa