Aktuálne

Zborník pokrstili stuhnutou sopečnou lávou. (am)

Vrbové: Literárna súťaž na prahu dospelosti

Literárna súťaž v písaní sci-fi poviedok s názvom Keď si vymýšľam dovŕšila krásnych osemnásť rokov. Vo štvrtok 20. apríla vyhlásili na Gymnáziu Jána Baltazára Magina vo Vrbovom jej víťazov, pričom jedným zo zúčastnených a dokonca i výhercov sa stal Argentínčan.

28. 04. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Pstruhy sa úspešne lovia prívlačou. (pm)

Rybolov v našom regióne

Vrtkavé aprílové počasie nemá vplyv len na nás ľudí, ale aj na ryby. Teplé dni, ktoré vystrieda ochladenie, to všetko má vplyv na kolísanie teploty vody. Preto sa stáva, že jeden deň na rybách je mimoriadne úspešný a na druhý sedíte bez záberu. Ryba je studenokrvný živočích, ktorý vníma zmenu teploty veľmi citlivo. Stačí pokles o jeden stupeň a ryba sa stáva apatickou k všetkému, čo jej ponúkneme. Naopak, pri stúpajúcej teplote sa stáva doslova pažravou a jej lov je úspešný.

28. 04. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Študenti museli rastliny pomenovať po slovensky aj po latinsky. (Z. Bučková)

Rakovickí maturanti zvládli praktické skúšky výborne!

V strednej odbornej škole Rakovice si v uplynulom týždni Deň Zeme pripomenuli netradične - praktickými maturitami. Devätnásť študentov odborov pracovník marketingu, manažment regionálneho cestovného ruchu a tiež študenti „nadstavby“ odboru záhradník v dňoch od 19. do 21. apríla vykonávali praktické úlohy, aby tak prezentovali svoje vedomosti i zručnosti.

27. 04. 2017 16:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Svätú omšu si vypočulo približne 250 ľudí. (archív OZ Katarínka)

Bielonedeľnú púť na Katarínku prešlo asi sto ľudí

V nedeľu 23. apríla v dopoludňajších hodinách putovalo počas Bielonedeľnej púte na Katarínku viac ako sto ľudí. Celá akcia sa začala na železničnej stanici v obci Buková. V ruinách kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej sa uskutočnila svätá omša, na ktorej sa zúčastnilo okolo 250 návštevníkov.

27. 04. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
V sobotu 29. apríla chcú milovníci cykloturistiky
podporiť vybudovanie cyklotrasy Piešťany - Vrbové. (vd)

Podporia prebudovanie železničnej trate na cyklotrasu

Už v sobotu 29. apríla chcú milovníci cykloturistiky podporiť vybudovanie cyklotrasy Piešťany - Vrbové. Získať do vlastníctva nevyužívanú železničnú trať a prebudovať ju na cyklotrasu je cieľom združenia obcí Zelená cesta. Založili ho mestá Piešťany, Vrbové a obce Trebatice a Krakovany, ktorými trať prechádza. Samosprávy plánujú peniaze na cyklotrasu získať z európskych fondov prostredníctvom programu na bezpečnú a ekologickú dopravu v regiónoch.

27. 04. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Tabule označujúce začiatok a koniec obce Trebatice sú posunuté približne o 500 metrov. (am)

Vodiči, pozor na zmeny!

Cesta medzi mestami Piešťany a Vrbové je opäť trochu iná. Kým v poslednom čase sa zmenili jazdné podmienky z dôvodu presunov tabúľ označujúcich začiatok a koniec obce Krakovany, tentoraz sa o novinky postarali ich susedia, Trebatičania.

26. 04. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Ovocinári vďaka opatreniam úrodu pred mrazmi zachránili. (archív Plantexu)

Ovocinári vo Veselom si chránili úrodu pálením tisícok sviec

Ovocinári z Plantexu vo Veselom pálením tisícok parafínových sviec si chránili v noci zo štvrtka na piatok úrodu jabĺk, broskýň, marhúľ a sliviek pred mrazom. Aktívnymi opatreniami sa im podarilo teplotu v sadoch na ploche približne 125 hektárov udržať nad bodom mrazu. V pohotovosti mali aj vrtuľník, ten však napokon nevzlietol.

26. 04. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto (vd)

Svätojurajská púť v Nitrianskej Blatnici

Aj v tomto roku sa uskutoční v Nitrianskej Blatnici púť na sviatok sv. Juraja. Je naplánovaná na nedeľu 30. apríla a koná sa pod záštitou ministra kultúry SR.

24. 04. 2017 08:21  |  Región / Aktuálne
V materskej škole po energetickej prestavbe ušetria takmer 70 percent energie. (vd)

Krakovany získali 320-tisíc na energoúpravu škôlky

Už koncom tohto roka by mali v Krakovanoch nielen zatepliť, ale aj vykonať rôzne energetické úpravy v miestnej materskej škole. Ministerstvo im na projekt s názvom Zníženie energetickej náročnosti materskej školy prikleplo sumu viac ako 320-tisíc eur. Krakovanci ušetria. Koľko? Na to sme sa spýtali starostu obce Františka Klinovského.

21. 04. 2017 16:00  |  Región / Aktuálne
Návštevníci sa budú môcť zúčastniť omše, ale aj vychutnať si bohatý program. (OZ Katarínka)

Bielonedeľná púť k ruinám Katarínky už tento víkend

Obnovenej tradície z minulosti, keď na Katarínku pri obci Dechtice putovali tisíce pútnikov na čele s biskupom, sa opäť bude môcť zúčastniť široká verejnosť. Prvá verejná akcia na Katarínke, 18. ročník Bielonedeľnej púte, sa uskutoční už v nedeľu 23. apríla. Celé podujatie organizujú dobrovoľníci z projektu Katarínka, ktorí sa najmä počas letných mesiacov podieľajú na konzervácií ruín Kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej z 18. storočia.

20. 04. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Články 51 - 60 z 450
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa