Topfest

Aktuálne

Zlodej sa skrýval niekde za živým plotom alebo
rozostavanou budovou, ženu olúpil behom okamihu. (vd)

Zlodej olúpil dôchodkyňu na Cintorínskej ulici vo Vrbovom

Lúpežné prepadnutie dôchodkyne sa vo Vrbovom odohralo v utorok 7. marca. Neznámy mladík, oblečený v teplákoch so šedou kapucňou na hlave, sa znenazdajky zjavil, keď si Vrbovčanka v miestach, kde je menej premávky i ľudí idúc do mierneho kopčeka, na chvíľu položila na cestu tašku, lebo si chcela oddýchnuť.

31. 03. 2017 11:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Kukurica v kombinácii s plávajúcou peletou je na jar veľmi úspešná nástraha. (pm)

Rybolov v našom regióne

Lov rýb má v tomto období značné obmedzenia. Od 15. marca platí všeobecný zákaz lovu na všetkých stojatých vodách. Povolený je lov na riekach, ale aj tu platí druhová ochrana rýb. Je zakázané loviť takmer všetky hospodársky cenné ryby, akými sú kapor, šťuka, zubáč, sumec a taktiež mrena, podustva, niektoré druhy jalcov a pleskáčov. Naopak, od 15. marca je povolený lov mieňa sladkovodného, ktorý je jediným zástupcom treskovitých rýb u nás. Ak sa nám podarí chytiť mieňa, môžeme si ho privlastniť pri dodržaní jeho lovnej miery, ktorá je 35 centimetrov. Okrem mieňa si môže rybár od vody odniesť aj amura, úhora, pleskáča zelenkavého, jalca hlavatého, karasa, ostrieža, plotice a beličky. Druhová ochrana rýb ale neznamená, že si nemôžeme užívať rybačku. Tá dokonca býva veľmi úspešná, ak rybám ponúknete správnu nástrahu na správnom mieste a správnym spôsobom.

31. 03. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Po masívnom zásahu hasičských jednotiek sa požiar skládky podarilo uhasiť. (KR HaZZ)

Skládku v Trnave hasili aj Piešťanci

V Trnave začala v nedeľu 26. marca horieť skládka komunálneho odpadu. K zásahu privolali viaceré jednotky profesionálnych aj dobrovoľných hasičských zborov. Požiar pomáhali hasiť aj Piešťanci.

30. 03. 2017 14:25  |  Región / Aktuálne
Za obcou Krakovany vyletela Škoda Felicia do poľa a zhorela. (KR HaZZ)

Horelo na Bodone, v Drahovciach aj auto za Krakovanmi

Piešťanskí hasiči v uplynulom týždni pílili stromy za Havranom, hasili požiare trávy v Drahovciach aj na Bodone, uvoľňovali zaseknutých ľudí vo výťahu na železničnej stanici a objavili aj mŕtvu ženu v byte na Royovej ulici v Piešťanoch.

30. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ropuchy sa pre kopuláciu musia presunúť do vôd Striebornice. (am)

Pobozkali ste tento rok svoju ropuchu?

Každoročná migrácia žiab do vôd Striebornice je tu opäť. Dobrovoľníci postavili zábrany, aby ropuchy a ďalšie druhy obojživelníkov nehynuli pri presune pod kolesami áut. A keďže štvornohé tvory cez bariéry neprelezú, aktuálne dni sa nesú v znamení prenášania žiab do vodnej plochy.

29. 03. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne

Ponuka práce vo firme Plantex

Spoločnosť Plantex, s.r.o., Veselé hľadá pracovníkov na nasledujúce pozície:

27. 03. 2017 16:52  |  Región / Aktuálne
Steny, ale aj obloky či dvere chaty boli posiate lienkami ázijskými. (internet)

Invázia ázijských lienok na Výtokoch

V katastri obce Moravany nad Váhom, na Výtokoch, sa ešte v minulom roku na jeseň objavili obrovské množstvá lienok ázijských. V snahe prezimovať sa invazívne tlačili do obydlí. Lienkami boli doslova posiate obloky chát, dvere aj fasády. Postihnuté vraj boli najmä chaty nachádzajúce sa v kotline.

24. 03. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne
Róbertovi Reškovi odvolanie nepomohlo, krajský súd mu trest potvrdil. (Jozef Vojčiniak)

Krajský súd potvrdil 19-ročný trest pre vraha z Vrbového

Devätnásť rokov za mrežami za vraždu Mareka Kalužu Róbertovi Reškovi krajský súd potvrdil. Senát nepresvedčili ani jeho výhovorky, v ktorých vinu za smrť M. Kalužu hádzal na svojho maloletého syna. Reško spolu so synom v septembri roku 2015 vo Vrbovom na smrť umlátil mladíka potom, ako sa zastal svojho kamaráta. Predseda senátu vo svojom zdôvodnení zamietnutia odvolania tiež opísal, že Reško kade chodil, tade vyvolával konflikty a bitky.

24. 03. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (uprostred) zavítal do Vrbového. (J. Vojčiniak)

O cyklotrase do Vrbového už čoskoro rozhodne ministerstvo

O výstavbu cyklochodníka z Piešťan do Vrbového prejavil záujem aj minister dopravy a výstavby Árpád Érsek. V piatok minulý týždeň zavítal do Vrbového, kde si vypočul argumenty starostov a primátorov zúčastnených miest a obcí v prospech cyklochodníka. I keď stále nie je definitívne rozhodnuté, či chce ministerstvo dopravy železničnú trať zachovať alebo v prospech chodníka zlikvidovať, čelní predstavitelia Piešťan, Vrbového, Krakovian a Trebatíc sú spokojní, že rokovania o tomto projekte sa im podarilo dostať až na najvyššiu úroveň.

22. 03. 2017 09:30  |  Piešťany / Aktuálne
Vrbovskí futbalisti v sobotu potvrdili úlohu favorita. (M. Ledecký)

Vrbové zdolalo Partizánske 3:2

Futbalisti MFK Vrbové hostili doma Partizánske. V stretnutí štvrtej ligy padlo až päť gólov, tri strelili Vrbovčania a zvíťazili 3:2.

21. 03. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
Články 41 - 50 z 418
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa