Aktuálne

Do zberného dvora na ulici Pod Párovcami môžu priviezť odpad iba Piešťanci.  (dan)

So sutinami má pomôcť obec

Čierne skládky v lone prírody sú smutnou realitou celého regiónu. Na tomto barbarstve sa roky podieľame všetci, a to nielen vývozom odpadu, ale aj ľahostajnosťou a nevšímavosťou. Previnilcov neodstrašujú ani sankcie, spoliehajú sa totiž na nezáujem verejnosti.

15. 03. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Vrbovské zastupiteľstvo sa s požiadavku primátorky Emy Maggiovej na kompetenciu prideľovať byty nestotožnilo. (pror)

O vrbovských mestských bytoch primátorka rozhodovať nebude

Na mestskom zastupiteľstve vo Vrbovom bolo horúco, hoci to nemalo nič spoločné s prvým dňom prvého jarného mesiaca. Vo štvrtok 1. marca sa totiž rozhodovalo o dotáciách, o prenájmoch mestských parciel i o tom, komu patria kompetencie prideľovania mestských bytov. Tu mali poslanci a primátorka Ema Maggiová odlišné názory.

09. 03. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Na úrodnej pôde pri Bašovciach si niekto spravil súkromné smetisko.  (dan)

Občania z okolitých obcí si z Bašoviec robia smetisko

Bašovce a okolité obecné pozemky sa už nejakú dobu potýkajú s problémom s odpadmi. Hoci starosta robí všetko, aby obec udržal čistú, dokonca zriadil aj zberný dvor na bioodpad, neporiadnici z okolitých obcí vyvážajú odpad do ich katastra. Svoje by o tom vedel rozprávať aj pozostatok lesa nazývaný Blaciny.

08. 03. 2018 16:00  |  Región / Aktuálne
Najväčšia zábava bola v sobotu na Striebornici.  (dan)

Mrazy priniesli vytúžené potešenie

Arktický vzduch, ktorý sa v posledných dňoch presúval nad naše územie, potrápil mnohých. Popri starostiach s prílišnou zimou sa však zabudlo na potešenia, ktoré mrazy prinášajú. Hoci koniec februára sneh nepriniesol, jeho najlepšieho kamaráta - ľadu bolo všade dosť.

07. 03. 2018 11:00  |  Región / Aktuálne
Verejného prerokovania petície sa zúčastnili desiatky občanov z oboch táborov. (gak)

O výstavbe aquaparku rozhodnú voliči

Plánované využitie geotermálneho vrtu v Pečeňadoch rozdelilo obec. Kým starosta a väčšina zastupiteľstva (traja z piatich poslancov) sú za dobudovanie prístavby už existujúceho relaxačného centra a zriadenie vodného sveta v ňom, zvyšní poslanci požadujú všetky aktivity zastaviť. Spísali aj petíciu, pod ktorú sa podpísalo 122 občanov.

07. 03. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Veliteľ DHZO Martin Piškula podáva hlásenie generálovi Alexandrovi Nejedlému. (archív DHZO Pobedim)

Pobedimskí hasiči vítali prezidenta

V Pobedime majú vynovenú hasičskú zbrojnicu, v nej štyri hasičské autá a protipovodňový vozík. K zásahom po celom okolí vyráža dvadsaťštyri dobrovoľných hasičov, pričom celkovo ich je až sedemdesiatjeden.

06. 03. 2018 17:00  |  Región / Aktuálne
Pravý neprerušovaný zimný spánok je typický výrazným znížením telesnej teploty. Vyskytuje sa u plchov (na snímke), svišťa, sysľa, ježa a u niektorých netopierov. (Juraj Žiak)

Niektoré operence i cicavce už ohlasujú blížiacu sa jar

I napriek tomu, že v uplynulom období do našich končín zavítala treskúca zima, od kalendárnej jari nás delí už len necelý mesiac. Aj príroda to tak už cíti, a i keď v živočíšnej ríši niektoré druhy ešte spia tuhým spánkom, orliaky morské, sokoly sťahovavé či sovy začínajú hniezdiť už v týchto chladných dňoch.

04. 03. 2018 14:00  |  Región / Aktuálne
Vydezinfikovaná materská škola je už od pondelka otvorená. (dan)

Prasacej chrípky z Prašníka sa vraj nemusíme báť

Chrípková epidémia v Trnavskom kraji pomaly zatvára školy, škôlky aj pracoviská. Popri bežnej chrípke sa neďaleko Piešťan, v Prašníku, minulý týždeň potvrdil výskyt prasacej chrípky iba u trojročného dievčatka.

28. 02. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Róbert Reško dostal devätnásťročný trest za vraždu Mareka Kalužu zo septembra roku 2015.  (pror)

Vrahovi z Vrbového pridali ďalšie dva roky za lúpež

Krajský súd v Trnave vo štvrtok 22. februára potvrdil súhrnný trest odňatia slobody v trvaní 21 rokov pre vraha a lupiča Róberta Reška z Vrbového.

27. 02. 2018 18:00  |  Región / Aktuálne
Pod kamión zapichol auto vodič z Dolného Lopašova, prišlo mu zle. (KR HaZZ Trnava)

Našli utopenú Drahovčanku

Piešťanskí hasiči minulý týždeň vyťahovali z vody mŕtvu ženu z Drahoviec, chytali v Piešťanoch hada, hasili kontajner v Bašovciach, zachraňovali posádku havarovaného auta v Trebaticiach aj vodičku v prevrátenom aute v Pečeňadoch.

27. 02. 2018 16:00  |  Región / Aktuálne
Články 41 - 50 z 712
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa