Aktuálne

Zimný pochod po stráňach, lúkach
a lesoch Považského Inovca. (V. Dusíková)

Prevetrajte sa pochodom po Považskom Inovci

Túžite sa prevetrať na čerstvom vzduchu v horách Považského Inovca? Potom by ste nemali vynechať príjemnú akciu, ktorú pre milovníkov turistiky pripravil v sobotu 13. januára KST Atóm Jaslovské Bohunice. Dvadsaťpäťkilometrová trasa v poradí už 43. ročníka Zimného prechodu Považským Inovcom ponúkne tým, čo sa neboja zimy a turistiky zaručene kvalitnú „otravu“ kyslíkom a dobrú pohodu.

05. 01. 2018 19:49  |  Piešťany / Aktuálne
U myšiaka severského ochranári zaznamenali najmä jedince zo Švédska, ale niektoré prileteli aj z Nórska a Fínska. (Stano Havrančík)

Pripravte si ďalekohľady, prileteli k nám cudzokrajní operenci

Na prechádzky zimnou krajinou si nezabudnite pribaliť ďalekohľad. Môžete tak uvidieť vtáčie druhy, ktoré k nám prilietavajú len počas zimných mesiacov a zvyšok roka ich u nás nevidno. V týchto chladných dňoch sem prilietajú vtáky z Ruska, Estónska, Litvy, Dánska či Fínska.

04. 01. 2018 12:00  |  Región / Aktuálne
Katarína Haščíková si chvíle so svojím tretím dieťatkom naplno vychutnávala. (Viera Dusíková)

V Šterusoch budú kočíkovať prvé bábätko roka 2018

Rovno z dobre rozbehnutej silvestrovskej oslavy odišla do piešťanskej pôrodnice, aby v prvý januárový deň porodila svoje tretie dieťatko a zároveň druhého synčeka Ondrejka jeho mamina Katarína Haščíková zo Šterús. Dieťatko sa narodilo spontánne o 4.20 h, na svet mu pomohla MUDR. Michaela Kelemenová. Ondrík sa tak stal prvým človiečikom, čo uzrel svetlo sveta v tomto roku v piešťanskom okrese a tiež prvým Šterusanom.

04. 01. 2018 09:15  |  Piešťany / Narodili sa
Zora je jedným zo šiestich monitorovaných mláďat. (Ervin Hrtan)

Orlicu Zoru na jej potulkách „špehujú“ ochranári

Orlica Zora, ktorá v septembri poletovala aj nad hlavami Piešťancov, navštívila na svojich potulkách už siedmy štát - Srbsko.

02. 01. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Martin Segeš z Drahoviec si splnil časť svojho sna, ktorý pretrváva už od škôlky. (vd)

Školák Martin si splnil sen

Výstavu ľudových odevov v Drahovciach, ktoré používali naši predkovia, pre spoluobčanov a návštevníkov obce inštaloval len štrnásťročný Martin Segeš. Splnil si tak časť svojho sna, ktorý v sebe nosí už od škôlky, keď začal vnímať krásu ľudového umenia.

01. 01. 2018 14:00  |  Región / Aktuálne
Aj napriek tomu, že Janka Zemková nie je profesionálna cukrárka, jej zákusky obľubujú ľudia zo širokého okolia. (pror)

Sviatočné pečenie podľa cukrárky Janky Zemkovej

Pre Janku Zemkovú je pečenie koláčov a tort koníčkom už niekoľko rokov. Vyhlásenou cukrárkou je nielen v Očkove, ale i v okolí. A tak sme u nej zisťovali, aké sladkosti majú ľudia v obľube na Vianoce. Zároveň nám prezradila niekoľko svojich receptov ako inšpiráciu pre domáce gazdinky.

29. 12. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
mlyn2

Grahamovú múku mleli jediní na Slovensku

Prašník. Rázovitá obec v náručí Malých Karpát. Jej bohatá história sa dá vyrozprávať vo viacerých príbehoch. Ten náš, vianočný, síce priamo s týmito sviatkami nesúvisí, má však výsostné právo byť rozpovedaný. Je to príbeh o múke, bez ktorej by nebol chlieb, pečivo či sviatočné koláče.

28. 12. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Detské sviatočné kroje zo 60. a 70. rokov minulého storočia. Deti ich nosili na birmovku, hody či cirkevné sviatky. (archív A. Čechvalovej)

Očkovanka Antónia Čechvalová zbiera kroje, aby krása nezanikla

„Nenechaj kráse zahynúť,“ sú slová, ktoré povedala pred desiatkami rokov mama Antónii Čechvalovej a tá následne v tradícii zbierania, ale aj zhotovovania krojov typických pre piešťanskú oblasť po svojej mamičke pokračovala. A tak sa v rodinnej zbierke Očkovanky A. Čechvalovej ocitli pracovné kroje z 19. storočia aj nádherné svadobné kroje z minulého storočia.

27. 12. 2017 16:00  |  Región / Aktuálne
Ak jazerá zamrznú, je čas robiť otvory v ľade. Ryby musia dýchať. (pm)

Vianočný rybolov v našom regióne

Druhá polovica decembra je pre rybárov tým najsmutnejším obdobím. Drvivá väčšina to už zabalila, ale stále sa nájdu otužilci, ktorí sa vyberú k vode v snahe uloviť vianočného kapríka.

23. 12. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Vezmite aj vy svoju dcérku či syna do elektrárne na trhy, určite tam pre nich niečo objavíte, čo ich poteší. (vd)

Zimná paráda s trhmi aj vareným pivom

Ak „troksia“ štyri mladé mamičky, môže to byť paráda, ale len s pôžitkom pre ne samotné. Ale ak štyri mamičky z Piešťan usporiadajú vianočné trhy aké tu ešte neboli, je z toho zimná paráda - Winterparáda. A práve toto sa deje dnes a dialo aj včera v historickej budove bývalej piešťanskej elektrárne na Staničnej ulici. Úžitok i pôžitok môžete mať z ich úsilia aj vy.

22. 12. 2017 08:24  |  Rubriky / Aktuálne
Články 41 - 50 z 660
GARGO
Regal Burger

Anketa