Aktuálne

Účastníci 25. ročníka Majstrovstiev sveta a vesmíru v hre Pindžerlo. (René Neodolatelislav Just)

Pohár majstra v hre Pindžerlo sa vrátil do Vrbového!

O tohtoročnom majstrovi sveta a vesmíru v hre Pindžerlo, minerálovi Kriaku, Andrejovi Budislavovi Jobusovi, platí porekadlo - zreje ako dobré víno. Čerstvý držiteľ pohára majstra sveta a vesmíru v Pindžerlo po roku opäť zabezpečil Vrbovčanom, že ocenenie, ktoré iba raz v 37-ročnej histórii mal v svojej držbe legionár z Maduníc, Tomáš Eliš, sa opäť vrátilo tam, kam patrí - do mesta pod šikmou vežou. Vivat Pindžerlo! Vivat Jobus!

20. 01. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Vďaka opraveným zvodom na dažďovú vodu už nebude zatekať do muriva. (Vrbové Online)

Čistili a opravovali židovskú synagógu

Minulý rok sa Mestu Vrbové podarilo odkúpiť zvyšné štyri osminy židovskej synagógy, ktorá stojí na Ulici Mórica A. Beňovského. Opätovným získaním tejto pamiatky do vlastníctva mesta sa správcom otvorili nielen možnosti využitia v oblasti kultúry, ale v prvom rade už môžu historický priestor riadne zabezpečiť a rekonštruovať.

19. 01. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne
Úprava povestnej zákruty nie je finálna, asfalt budú meniť. (Supa)

Ostrú zákrutu na Banke vyfrézovanú nenechajú

Ostrá zákruta v obci Banka je povestne známa pre mnohé dopravné nehody. V druhej polovici decembra minulého roka, potom, čo vozovka začala výrazne chladnúť, vyleteli z nej viaceré vozidlá dokonca v jeden deň.

18. 01. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Deviatačky pripravili fyzikálnu šou spolu s učiteľkou Janou Orviskou. (archív školy)

Deviatačkám z Veľkých Kostolian horeli aj ruky

Netradičný darček dostali malí aj veľkí školáci vo Veľkých Kostoľanoch. Darovali im ho formou fyzikálnej šou deviatačky spolu so svojou učiteľkou fyziky Janou Orviskou. Dievčatám horeli ruky, ale nik sa nepopálil. Kto pozná fyziku, vie aj čarovať!

12. 01. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Na Banke horel dom (vd)

Na Banke horel dom

V stredu 11. januára okolo tretej popoludní sa spod strechy domu pri hlavnej ceste v obci Banka valil hustý čierny dym. Silný zápach zasiahol okolie, na mieste už zasahovala hasičská jednotka z Piešťan. Ukázalo sa, že požiar vznikol v pivnici. Na pomoc piešťanským prišli aj moravianski a pobedimskí dobrovoľní hasiči. Polícia riadila prevádzku.

12. 01. 2017 09:45  |  Región / Aktuálne
Pobedimskí hasiči rozoberali zhorenisko a dohášali skryté ohniská. (DHZO Pobedim)

Dom v Očkove hasili aj Pobedimčania

V sobotu 7. januára po druhej v noci vyrážali pobedimskí i novomestskí hasiči k požiaru prístavby rodinného domu v Očkove. Oheň spozoroval sused. Hasičské jednotky ho spoločnými silami zlikvidovali, rozobrali strechu a pobedimskí dobrovoľníci na mieste ostali dlhšie, aby dohasili skryté ohniská. Predbežnú škodu odhadli na 8000 eur, uchránené hodnoty predstavujú približne 70-tisíc eur.

12. 01. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Lyžovačka na Bezovci nemala chybu! (Supa)

Na Bezovci lyžiarske podmienky veľmi dobré

V lyžiarskom stredisku Ski Bezovec bola minulý týždeň parádna lyžovačka. Škoda len, že hoci svahy boli pokryté snehom, prázdninujúcim školákom sa akosi nechcelo vytiahnuť päty od počítačov. Situácia sa vylepšila počas víkendu, keď Slovensko zasiahli silné mrazy. Slnečné počasie a technický sneh, ktorého výška dosahovala tridsať centimetrov, zabezpečili veľmi dobré lyžiarske podmienky.

10. 01. 2017 11:30  |  Región / Aktuálne
Snehová nádielka urobila radosť malým aj veľkým. (vd)

Ak ešte nasneží, na Ahoji spustia vleky

Snehová nádielka, ktorá prišla do nášho regiónu v stredu 4. januára, urobila radosť nielen prázdninujúcim deťom, ale aj rodičom. V obci Banka na Lyžiarskej ulici, ktorá vedie k lyžiarskemu stredisku Ahoj, bola guľovačka, odhŕňačka i sánkovačka, ako sa patrí. Len lyžovať sa ešte nedalo.

10. 01. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Snehová nádielka, ktorá prišla do nášho regiónu v stredu 4. januára urobila radosť nielen prázdninujúcim deťom, ale aj rodičom. (vd)

Sánky pod Ahojom si vyskúšali aj Španieli

Snehová nádielka, ktorá prišla do nášho regiónu v stredu 4. januára urobila radosť nielen prázdninujúcim deťom, ale aj rodičom. Pozrite sa, ako to vyzeralo v obci Banka na Lyžiarskej ulici, ktorá vedie k obľúbenému lyžiarskemu stredisku Ahoj. Bola tam guľovačka, odhŕňačka, sánkovačka ako sa patrí.

04. 01. 2017 15:01  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu

V Trnavskom kraji skončilo v rukách colníkov 55 000 falzifikátov

Počas roka 2016 odhalili colníci v Trnavskom kraji 55 000 kusov tovaru, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva. Ak by sa tento dostal na trh a predával ako originály majiteľom ochranných známok by vznikla škoda vyše 1 milión eur.

04. 01. 2017 09:03  |  Región / Aktuálne
Články 201 - 210 z 518
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa