Aktuálne

Pre asfaltovanie musia vodiči medzi Madunicami a V. Kostoľanmi rátať so zdržaním. (gak)

Výtlky prekryje asfaltový koberec

Každého vodiča poteší, ak môže jazdiť po rovnej ceste bez výtlkov a iných nástrah. Trnavský samosprávny kraj prostredníctvom svojej organizácie Správa a údržba ciest TTSK aktuálne od minulého štvrtka opravuje povrch cesty spájajúcej Veľké Kostoľany s Madunicami.

22. 06. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Na feedrových pretekoch v Maduniciach sa stretli pretekári z 15 krajín. (pm)

Rybolov v našom regióne

Okolie Piešťan sa v posledných rokoch stáva rybárskou destináciou. Hlavne kanály Váhu sú vo veľkej miere vyhľadávané. Dôvod je jednoduchý. Nachádza sa tu množstvo rýb, ktoré poskytujú dokonalé vyžitie v rôznych rybolovných technikách. Madunický kanál je pretekárska trať, ktorá spĺňa svetové kritériá v rybárskych súťažiach, a tak sa stáva dejiskom rôznych podujatí.

22. 06. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Na snímke jeden z dvojice kolegov, ktorí takto pomohli.  (facebook PZ SR)

Prekročila rýchlosť, policajti jej nakoniec pomohli

Policajti Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Trnave vykonávali v piatok dohľad nad cestnou premávkou v obci Drahovce. Krátko pred obedom namerali auto VW Golf, ktorý sa cez obec rútil rýchlosťou 105 km/h.

21. 06. 2017 14:15  |  Región / Aktuálne
Nad Krakovanmi sa v sobotu vznášalo mnoho typov lietadiel. (am)

Na krakovianskom nebi parašutisti i akrobatické lietadlo

Už po piaty raz si milovníci lietania prišli na svoje na Otvorení neba na Vinohradoch. V sobotu 10. júna sa na krakovianske letisko prišli pozrieť domáci i obyvatelia okolitých obcí a spoločne tak privítali leto.

15. 06. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Krásne jahody, pôvabné zberačky. (vd)

Jahody nestíhajú ani dozrievať

Na jahody do Boroviec prišlo minulý týždeň rekordné množstvo zberačov. Parkovisko v poli sa naplnilo autami a riadky rodinami s vedrami, košíkmi i prepravkami. V sobotu 3. júna ich bolo na predajných plochách azda aj päťsto.

14. 06. 2017 13:27  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (FB Mikroregión nad Holeškou)

O cyklotrase do Vrbového rozhodne ministerstvo

Petícia za cyklotrasu Piešťany - Vrbové v telese starej železnice má už viac ako triapoltisíc podpisov. Túto občiansku iniciatívu sa rozhodli zorganizovať aktivisti Marián Kališ a Dušan Knap, aby hlas ľudu piešťanského regiónu bol vypočutý až na ministerstvo dopravy, ktoré bude o prenájme železnice pod cyklotrasu v najbližšom období rozhodovať.

09. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pre deti je ulovenie sumca nezabudnuteľný zážitok. (pm)

Rybolov v našom regióne

V júni nám začína tá pravá rybárska sezóna. Loviť možno na všetkých kaprových a lososových vodách. Do 15. júna je zakázaný lov prívlačou a na živú či mŕtvu rybku. Do tohto dátumu sú ešte chránené niektoré druhy dravcov. Denná doba lovu v júni je od 04.00 do 24.00.

09. 06. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Napílených 32 orechov musí kraj na ceste pri Krakovanoch odstrániť. (mp)

Poškodené orechy vyrúbu

Narezané orechy lemujúce cestu z Krakovian smerom do Podolia zatiaľ ostávajú na svojom mieste. Svojmu osudu, ktorý im vytýčil neznámy páchateľ, však napokon neuniknú. Všetky poškodené dreviny sa totiž musia odstrániť.

08. 06. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Prvých päťdesiat detí dostane v piatok 9. júna bublifuky zadarmo. (ds)

Bublinkovanie, vankúšová bitka aj tábory

Vo Vrbovom sa nielen menšie, ale aj väčšie deti či mládež môžu tešiť na niekoľko zaujímavých podujatí z produkcie Parlamentu mladých mesta Vrbové. Už v piatok 9. júna ich čaká bublinkovanie, koncom prázdnin vankúšová bitka. Organizátori chystajú aj štyri letné tábory, no i výlet za poznaním do Elektrárne Piešťany na vedecký brloh. Cieľom mladých aktivistov je priviesť deti k dobrovoľníctvu, prírode i športu.

07. 06. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Na brehu rieky Váh v Maduniciach našiel rybár nemeckú delostreleckú mínu z druhej svetovej vojny. (KR PZ)

V Maduniciach našiel rybár nemeckú mínu

Na brehu rieky Váh v Maduniciach našiel rybár nemeckú delostreleckú mínu z druhej svetovej vojny. Objavil ju v pondelok 5. júna o siedmej hodine ráno. Typ míny určili pyrotechnici. Išlo o muníciu označenú ako WGR 40. Nebolo ju treba zneškodniť na mieste, dala bezpečne previezť, preto ju naložili do špeciálneho auta a odniesli do bezpečia, kde ju zlikvidujú.

05. 06. 2017 16:02  |  Región / Aktuálne
Články 21 - 30 z 450
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa