Aktuálne

Matej Šiška z Maduníc chová nezvyčajného psa.  (pror)

Z nórskeho Frida bude madunický záchranár

Zanietený kynológ Matej Šiška z Maduníc chová psa, ktorého plemeno by ste na Slovensku márne hľadali. Štvornohý chlpáč Frido je čistokrvný nórsky lundehund a v krajine jeho pôvodu ho považujú za národný poklad. Frido však na ozdobu slúžiť nebude, má sa z neho stať plnohodnotný štvornohý záchranár.

08. 02. 2018 16:00  |  Región / Aktuálne
Na stredajšom zastupiteľstve vo Veľkých Kostoľanoch sa v rámci schvaľovania rozpočtu najviac diskutovalo o pridelení a výške dotácií. (gak)

Schvaľovanie dotácií vyplavilo staré spory

Z obecného rozpočtu prerozdeľujú Veľké Kostoľany každoročne tri percentá z daňových príjmov na dotácie pre organizácie a občianske združenia pôsobiace v obci. Po odčítaní nákladov na energie a správu obecných budov či areálov, ktoré tieto organizácie využívajú, plánovala obec z rozpočtu na dotácie vyčleniť takmer 36-tisíc eur.

08. 02. 2018 14:00  |  Región / Aktuálne
Ilustračná fotka: Počas sneženia treba jazdiť naozaj opatrne. (KRHAZZ)

Pri nehode v Dahovciach sa zranili traja

Počas sneženia v stredu 7. februára krátko po deviatej ráno havarovalo osobné auto v Drahovciach. Zranili sa v ňom tri osoby.

08. 02. 2018 09:23  |  Región / Aktuálne
Za babky v ručníčkoch sa preobliekli pracovníčky domova dôchodcov Klas.  (FB DD Klas)

Fašiangová veselica s babami z ulice

Na tradičnej fašiangovej veselici zažili starčekovia a starenky z Domova dôchodcov Klas vo Vrbovom netradičnú návštevu. Zatancovať si s nimi prišli aj „baby z ulice“.

06. 02. 2018 11:00  |  Región / Aktuálne
Na Fašiangovej plesanici nechýbali folkloristi z Piešťan, kapela z Malaciek a Miss Universe 2007, Lucia Senášiová (vľavo). (M. Pisca)

Na plesanici v Krakovanoch krepčila aj Miss Universe

Tohtoročná Fašiangová plesanica v Krakovanoch bola piata v poradí, ale jedna z najlepších. Pri cimbalovke, ľudovkách i rôznych hitoch storočia si zatrsali ľudia z rôznych končín regiónu aj Slovenska. Na parkete sa tiež zvŕtala Miss Universe 2007 Lucia Senášiová.

06. 02. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Rozsvietené okná v prízemí jasne signalizovali návrat života do kaštieľa. Moraviansky kaštieľ chátral od roku 2006. (pror)

V moravianskom kaštieli radi prichýlia umelcov

Renesančný kaštieľ v Moravanoch nad Váhom, donedávna nazývaný i kaštieľom duchov, je konečne po rokoch na ceste získať svoju pôvodnú honosnú tvár. Starajú sa o to jeho noví majitelia Petra a Róbert Vydrovci.

04. 02. 2018 12:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Vrbovčana Lukáša Čmehíla pre duchovnú službu v Trnavskej arcidiecéze vysvätil arcibiskup Ján Orosch. (D. Kolenčík)

Novokňaz z Vrbového miluje Tatry

V katedrálnom Chráme svätého Jána Krstiteľa vysvätil v sobotu 20. januára trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch za kňaza Vrbovčana Lukáša Čmehíla pre duchovnú službu v Trnavskej arcidiecéze. Slávnosť primícií sa konala o týždeň nato v Kostole sv. Gorazda vo Vrbovom, kde novokňaz slúžil svoju prvú omšu.

03. 02. 2018 18:00  |  Región / Aktuálne
Konsekračný kríž na murive rotundy je veľkým objavom. (am)

Unikátna rotunda Jurko je ešte staršia

Rotunda sv. Juraja, ktorá sa nachádza nad Nitrianskou Blatnicou a každoročne počas Svätojurajskej púte priláka stovky nadšencov, je staršia, ako sa predpokladalo. Počas reštaurovania sa totiž objavili vzorky, ktoré svetové laboratóriá označili, že pochádzajú ešte z 9. storočia.

01. 02. 2018 18:00  |  Región / Aktuálne
Zosuv pôdy pod cestou vyzerá hrôzostrašne, motoristi ho však nevidia. (dan)

Cesta sa prepadáva, oprava je v nedohľadne

Havarijný stav vozoviek v Piešťanoch a okolitých obciach nie je ničím výnimočným. Keď ale cesta predstavuje nebezpečenstvo pre vodičov, peších a najmä pre obyvateľov priľahlého pozemku, treba rýchlo konať. Po takejto ceste sa však naďalej chodí, a keďže je jedným z hlavných ťahov, nebezpečenstvo rastie s každým prejdeným autom.

30. 01. 2018 12:00  |  Región / Aktuálne
Svrbická snežná stopa (Viera Dusíková)

Svrbice kŕmili bežkárov zážitkami aj omasteným chlebom

Svrbická snežná stopa: Vynikajúcu atmosféru, namazané bežky , dve stopy v snehu strácajúce sa v diaľke, dopingovú kontrolu aj so štamperlíkmi pri lyžiarovi Lojzovi, ktorého lyže pamätajú aj tatička Masaryka. To všetko a ešte kopec zážitkov a fajnovú spoločnosť pri omastenom chlebe s cibuľou zažilo na druhom ročníku Svrbickej snežnej stopy 74 milovníkov bežkovania v malebnej dedinke Svrbice.

28. 01. 2018 15:25  |  Región / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Články 21 - 30 z 660
GARGO
Regal Burger

Anketa