Topfest

Aktuálne

Študenti museli rastliny pomenovať po slovensky aj po latinsky. (Z. Bučková)

Rakovickí maturanti zvládli praktické skúšky výborne!

V strednej odbornej škole Rakovice si v uplynulom týždni Deň Zeme pripomenuli netradične - praktickými maturitami. Devätnásť študentov odborov pracovník marketingu, manažment regionálneho cestovného ruchu a tiež študenti „nadstavby“ odboru záhradník v dňoch od 19. do 21. apríla vykonávali praktické úlohy, aby tak prezentovali svoje vedomosti i zručnosti.

27. 04. 2017 16:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Svätú omšu si vypočulo približne 250 ľudí. (archív OZ Katarínka)

Bielonedeľnú púť na Katarínku prešlo asi sto ľudí

V nedeľu 23. apríla v dopoludňajších hodinách putovalo počas Bielonedeľnej púte na Katarínku viac ako sto ľudí. Celá akcia sa začala na železničnej stanici v obci Buková. V ruinách kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej sa uskutočnila svätá omša, na ktorej sa zúčastnilo okolo 250 návštevníkov.

27. 04. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
V sobotu 29. apríla chcú milovníci cykloturistiky
podporiť vybudovanie cyklotrasy Piešťany - Vrbové. (vd)

Podporia prebudovanie železničnej trate na cyklotrasu

Už v sobotu 29. apríla chcú milovníci cykloturistiky podporiť vybudovanie cyklotrasy Piešťany - Vrbové. Získať do vlastníctva nevyužívanú železničnú trať a prebudovať ju na cyklotrasu je cieľom združenia obcí Zelená cesta. Založili ho mestá Piešťany, Vrbové a obce Trebatice a Krakovany, ktorými trať prechádza. Samosprávy plánujú peniaze na cyklotrasu získať z európskych fondov prostredníctvom programu na bezpečnú a ekologickú dopravu v regiónoch.

27. 04. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Tabule označujúce začiatok a koniec obce Trebatice sú posunuté približne o 500 metrov. (am)

Vodiči, pozor na zmeny!

Cesta medzi mestami Piešťany a Vrbové je opäť trochu iná. Kým v poslednom čase sa zmenili jazdné podmienky z dôvodu presunov tabúľ označujúcich začiatok a koniec obce Krakovany, tentoraz sa o novinky postarali ich susedia, Trebatičania.

26. 04. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Ovocinári vďaka opatreniam úrodu pred mrazmi zachránili. (archív Plantexu)

Ovocinári vo Veselom si chránili úrodu pálením tisícok sviec

Ovocinári z Plantexu vo Veselom pálením tisícok parafínových sviec si chránili v noci zo štvrtka na piatok úrodu jabĺk, broskýň, marhúľ a sliviek pred mrazom. Aktívnymi opatreniami sa im podarilo teplotu v sadoch na ploche približne 125 hektárov udržať nad bodom mrazu. V pohotovosti mali aj vrtuľník, ten však napokon nevzlietol.

26. 04. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto (vd)

Svätojurajská púť v Nitrianskej Blatnici

Aj v tomto roku sa uskutoční v Nitrianskej Blatnici púť na sviatok sv. Juraja. Je naplánovaná na nedeľu 30. apríla a koná sa pod záštitou ministra kultúry SR.

24. 04. 2017 08:21  |  Región / Aktuálne
V materskej škole po energetickej prestavbe ušetria takmer 70 percent energie. (vd)

Krakovany získali 320-tisíc na energoúpravu škôlky

Už koncom tohto roka by mali v Krakovanoch nielen zatepliť, ale aj vykonať rôzne energetické úpravy v miestnej materskej škole. Ministerstvo im na projekt s názvom Zníženie energetickej náročnosti materskej školy prikleplo sumu viac ako 320-tisíc eur. Krakovanci ušetria. Koľko? Na to sme sa spýtali starostu obce Františka Klinovského.

21. 04. 2017 16:00  |  Región / Aktuálne
Návštevníci sa budú môcť zúčastniť omše, ale aj vychutnať si bohatý program. (OZ Katarínka)

Bielonedeľná púť k ruinám Katarínky už tento víkend

Obnovenej tradície z minulosti, keď na Katarínku pri obci Dechtice putovali tisíce pútnikov na čele s biskupom, sa opäť bude môcť zúčastniť široká verejnosť. Prvá verejná akcia na Katarínke, 18. ročník Bielonedeľnej púte, sa uskutoční už v nedeľu 23. apríla. Celé podujatie organizujú dobrovoľníci z projektu Katarínka, ktorí sa najmä počas letných mesiacov podieľajú na konzervácií ruín Kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej z 18. storočia.

20. 04. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Aj dievčatá si vyskúšali lukostreľbu. (vd)

Na Čachtickom hrade korbáče, kraslice aj lukostreľba

„Ej, orešanské vŕšky holé, nebudeš ty dzivča moje...,“ ozývalo sa v sobotu 15. apríla z Čachtického hradu. Jeho správcovia pripravili pre víkendových hostí, ktorí sem prúdili v menších aj väčších skupinách, veľkonočnú oblievačku.

19. 04. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Folklórny súbor Lusk sa spojil s hudobnou skupinou Borovienka, aby spoločne vyšibali a poriadne pooblievali krakovianske dievčence, žienky, mamky aj babky. (am)

Krakovianska oblievačka: Litre vody, dobrá muzika

Keď do ulíc vybehnú chlapci ako lusk, o príjemné predpoludnie je postarané. Tak to bolo i v pondelok 17. apríla, keď sa folklórny súbor Lusk spojil s hudobnou skupinou Borovienka, aby spoločne vyšibali a poriadne pooblievali krakovianske dievčence, žienky, mamky aj babky.

17. 04. 2017 13:23  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Články 21 - 30 z 418
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa