Aktuálne

V Dubovanoch prerazil chevrolet zábradlie na mostíku a skončil v potoku. (KR HaZZ Trnava)

Auto zapichol do potoka

Hasiči v minulom týždni zachraňovali vodiča, ktorý sa zapichol so svojím autom do potoka v Dubovanoch. Zavolali ich k zranenej starenke spadnutej v byte za dverami a vyriešili aj záhadu stratenej susedky zo sídliska Adam Trajan.

13. 09. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Vyvrcholením celodenného podujatia bolo vyhlásenie víťazov BOVOolympiády, ceny i poháre si prevzali od rozhodcov starostovia obcí Bašovce, Ostrov a Veľké Orvište.  (Viera Dusíková)

Bašovce. Veľké Orvište a Ostrov žili v znamení olympiády

Futbalové ihrisko v Bašovciach sa v sobotu 9. septembra stalo dejiskom tretieho ročníka podujatia s názvom BOVO olympiáda. Obyvatelia spriatelených obcí Bašovce, Veľké Orvište a Ostrov (BOVO) zažili deň plný súťaženia, dobrej pohody, varenia gulášu, cyklistiky či preťahovania lanom.

10. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Škorce sa pred odletom do severnej Afriky zhlukujú do kŕdľov. (Jozef Chavko)

Signálom, že leto sa končí, je odlet sťahovavcov

Potomstvo niektorých vtáčích druhov sa ešte len učí lietať potom, ako nedávno vyletelo z hniezda, zatiaľ čo iné sa už krátko po osamostatnení vydávajú na dlhú, náročnú cestu za teplom. Medzi veľké migračné zhromaždištia či medzipristátia v regióne patrí nielen Sĺňava, ale i polia v okolí Piešťan.

09. 09. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Hasiči zasahovali pri dopravnej nehode na diaľnici. (KR HaZZ)

Hasili u policajtov, čistili diaľnicu

Uplynulý týždeň sa pre piešťanských hasičov niesol v pomerne pohodovej atmosfére. Privolali ich k zadymenej policajnej kancelárii, ale i k nehode na diaľnici.

08. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Sídlo Úradu Trnavského samosprávneho kraja, kde sedí župan a rokujú poslanci. (gak)

O štyridsať poslaneckých kresiel sa uchádza 249 kandidátov

O štyridsať miest poslancov Trnavského samosprávneho kraja sa v siedmich volebných obvodoch uchádza 249 kandidátov. Až 188 z nich kandiduje za politické strany, 61 je nezávislých, informoval koordinátor volieb v kraji Jozef Behul.

07. 09. 2017 18:46  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto: (vd)

Vodiči pozor!

Policajti z celého Trnavského kraja zajtra, teda v piatok 8. septembra, pripravujú akciu zameranú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky aj formou objektívnej zodpovednosti. Apelujú preto na vodičov, aby jazdili bezpečne a dodržiavali predpisy. Dajte preto radšej nohu z plynu dole, aby sa vám jazda za povinnosťami či radosťami zbytočne nepredražila.

07. 09. 2017 12:14  |  Región / Aktuálne
Župan Tibor Mikuš sa bude opäť uchádzať o dôveru voličov. (gak)

Mikuš dúfa, že občan si pamätá, čo so zastupiteľstvom urobili

Dvanásť rokov v kresle predsedu Trnavského samosprávneho kraja považuje Tibor Mikuš za príbeh úspešnej spolupráce s úradom samosprávneho kraja, zastupiteľstvom, obcami, občianskymi združeniami, rôznymi spolkami či dobrovoľníkmi.

06. 09. 2017 20:37  |  Región / Aktuálne
TTSK-logo

V Trnavskom kraji je po prvýkrát aj nepočujúci kandidát na predsedu

O miesto predsedu Trnavského samosprávneho kraja má záujem šesť kandidátov. Po podaní kandidačných listín bude nasledovať proces ich registrácie, volebné komisie krajov musia registráciu dokončiť do 20. septembra.

06. 09. 2017 11:30  |  Región / Aktuálne
Ak sa začne s opravou cesty, najrýchlejšie sa do Banky dostanete touto cestičkou alebo rovno cez Kúpeľný ostrov. Podotýkame, že na bicykli. (gak)

Do Banky najrýchlejšie na bicykli

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) získal na opravu Krajinského mosta v Piešťanoch a cestu v obci Banka približne 1,9 mil. eur z eurofondov. Kým rekonštrukcia mosta sa bude týkať jeho nosných prvkov, oprava cesty si vyžiada vážne dopravné obmedzenia.

05. 09. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Ako sa blížil čas otvorenia školy, pribúdala pred jej dvermi aj verejnosť. (gak)

Sokolovský malý zázrak s veľkým prekvapením

Pred štvrťstoročím sa ešte nový školský rok začínal prvým septembrom. Odkedy však na tento deň pripadol štátny sviatok, termín sa posúva podľa kalendára. V tento deň sa však výnimočne otvorili „brány“ školy v Sokolovciach. Vítaní boli nielen školáci a ich rodičia, ale hlavne tí, ktorí sa pričinili o malý zázrak s veľkým prekvapením.

05. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Články 11 - 20 z 514
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa