Aktuálne

Hasiči vo sviatočnom preberali medaily. (KR HaZZ Trnava)

Ocenili aj piešťanských hasičov

Pri príležitosti osláv svätého Floriána, patróna hasičov, sa v piatok 4. mája v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika v Trnave uskutočnilo slávnostné oceňovanie príslušníkov Hasičského a záchranného zboru za dlhodobé a príkladné plnenie služobných povinností.

07. 05. 2018 15:00  |  Región / Aktuálne
Rýchly zásah dobrovoľných hasičov zachránil aspoň dom. (DHZ Pobedim)

V Pobedime horela strecha

V Pobedime sa opäť ukázalo, aké dôležité je mať k dispozícii obecných hasičov. V poslednú aprílovú nedeľu sa na dvore rodinného domu rozhorelo drevo, požiar sa rozšíril na strechu susedného domu.

07. 05. 2018 09:00  |  Región / Aktuálne
Viliam Žatko vo svojej vinici. (šg)

Žatkova vinica v Chtelnici má šesťdesiat rokov

Najstaršiu jestvujúcu vinicu v Chtelnici vlastní Viliam Žatko. Na neúrodnej pôde na vrchu Šteklín nad obcou ju založil vtedy ako 19-ročný prvého mája 1958. V čase jej výsadby iste netušil, že dal základ budúcej chatovej osade.

04. 05. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Hore Váhom - Dole Váhom 2018.

Trasu prešliapal aj 80-ročný Bašovčan

Pri organizátoroch cykloturistiky Hore Váhom-Dolu Váhom stoja azda vždy všetci anjeli. Celý týždeň fúkal vietor, no na prvého mája ustal. Aspoň tak sa zdalo. Zafungovali anjeli - tí im prvého mája už od rána zabezpečili nielen pekné slnko ale i vánok, čo ich po Beckov tlačil do chrbátov, takže išli „zadarmo“. Od Beckova už nastali galeje, bolo treba len vydržať, 145 cyklistov však trasu zdolalo so cťou.

02. 05. 2018 21:03  |  Piešťany / Aktuálne
Toto je záber z prvomájového sprievodu zo Šterus. (vd)

Obce pod horami mali retro prvý máj

Ruská Kalinka aj Kazačok a iné budovateľské piesne z čias socializmu išli v Šterusoch, V Lančári aj v Kočíne roztrhať amplióny. Vo veľkej sále sa do dediniek pod horami strgáňali na traktoroch i vlečkách nadšení retro budovatelia z Folklórnej skupiny Podhoranka.

01. 05. 2018 17:20  |  Región / Aktuálne
Zastupiteľstvo vo Vrbovom prerokovalo rekordný počet bodov programu. (pror)

Špehovať spálne Vrbovčanov nebudú

Aprílové zasadnutie mestského zastupiteľstva vo Vrbovom bolo charakteristické najmä množstvom bodov, ktoré si do rokovania zástupcovia mesta prichystali. Z 36 bodov programu len dva vedenie radnice stiahlo z rokovania, zvyšok im poslanci v drvivej zhode odsúhlasili.

01. 05. 2018 16:00  |  Región / Aktuálne
Európu na farme zastupuje stádo škótskeho horského dobytka. Svojho času tu chovali aj kravu Sobhrach, ktorej patrónkou bola samotná britská kráľovná. (gak)

Kúsok Slovenska hore nohami, alebo Lesk a bieda zoofarmy Nový Zéland

Keď som pred desiatimi rokmi písal svoj prvý článok o zoofarme Nový Zéland kúsok za Modrovou, ani som netušil, aký doslovný napokon bude jeho titulok Kúsok Slovenska hore nohami.

28. 04. 2018 12:00  |  Región / Aktuálne
Jana Frankovičová z Vrbového darovala krv už po šestnásty krát, teší sa i z toho, že ju zaradili do "čakačky" na darovanie kostnej drene. Má totiž vzácnu krvnú skupinu. (Viera Dusíková)

Darcov prišlo do Vrbového ako maku

Po roku sa opäť zišli vo štvrtok 26. apríla v Dome kultúry vo Vrbovom bezpríspevkoví darcovia krvi na akcii Jarná Kvapka krvi vo Vrbovom. Okrem pravidelných darcov tu s potešením členovia mestskej pobočky Slovenského Červeného kríža privítali medzi sebou aj desiatich mladých prvodarcov. Okolo pol desiatej dopoludnia bolo v zozname darcov zapísané poradové číslo 51.

26. 04. 2018 13:41  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Vďaka kontajnerom sa občania Banky zbavili odpadu z dvorov, domov aj ulíc.  (Bananský hlásnik)

V obciach regiónu čistili okolie i lesíky

Počas Dňa Zeme sa konajú rôzne akcie aj v obciach regiónu. V nich sa totiž najčastejšie stretávajú s nevychovanými občanmi, ktorí stavebný alebo iný odpad vyhadzujú rovno do prírody.

26. 04. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Mŕtve ryby sa na slnku začínajú rozkladať. (dan)

Na Dlhých kusoch uhynuli ryby

Viacero vnímavých čitateľov si počas jarných prechádzok v okolí štrkoviska Dlhé kusy pri Hornej Strede všimlo uhnuté ryby pri brehu. Podľa vyjadrenia Mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu (MsO SRZ) v Piešťanoch však o žiadnu otravu nejde.

24. 04. 2018 17:00  |  Región / Aktuálne
Články 11 - 20 z 712
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa