Topfest

Aktuálne

Beata Kubaláková a Katarína Hajduová
reprezentovali Slovensko v súťaži Enersol. (archív gymnázia)

Vrbovské gymnazistky navrhli zatepľovací systém školy

Ekológia a obnoviteľné zdroje energie - to je heslo súťaže Enersol, do ktorej sa každoročne zapájajú aj študenti Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom. Tento rok vypracovali prácu s názvom Návrat k zeleným koreňom...

05. 05. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
V obci Banka sa pri nehode dvoch osobných áut zranil jeden človek. (KR HaZZ)

Nehoda na Banke, oheň v Drahovciach

Piešťanskí hasiči v uplynulom týždni zasahovali nielen pri nehode kamiónu s propán-butánovými fľašami, ale hasili aj čiernu skládku za drahovským družstvom a zasahovali tiež pri nehode v obci Banka.

04. 05. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Organizačný tím Jarnej kvapky krvi s predsedníčkou Vierou Sabovou (druhá zľava). (vd)

Jarnú kvapku krvi vo Vrbovom podporili aj škôlkari

Po štvrtý raz zavítali do domu kultúry na Jarnú kvapku krvi bezpríspevkoví darcovia z mesta pod šikmou vežou i okolia. Vo štvrtok 27. apríla Miestny spolok Slovenského Červeného kríža (Ms SČK) vo Vrbovom v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou Slovenskej republiky v Trnave privítal 35 darcov. Podporiť ich prišli aj pätnásti škôlkari s učiteľkou.

03. 05. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
(I.B.)

Pomôžte nájsť stratené ovečky

Už viac než štyri dni obyvateľka obce Ratnovce hľadá svoje tri stratené biele ovečky. Ak ste trojicu huňatých štvornohých zvierat videli, prípadne máte akékoľvek bližšie informácie, kontaktovať môžete majiteľku na telefónnom čísle 0908 124 150.

03. 05. 2017 12:53  |  Región / Aktuálne
Malé bosorky do areálu doleteli na metlách. (am)

Do Rakovíc doleteli čarodejnice

Posledný aprílový deň je podľa ľudových zvykov spätý s pálením čarodejníc. V nedeľu 30. apríla sa za bosorky a bosorákov prezliekli aj deti z Rakovíc a spoločne sa zahrali najrôznejšie kúzelné hry, zatancovali si a na záver látkovú čarodejnicu spálili v ohnisku.

03. 05. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
(fb MFK Vrbové)

Výborný výkon Vrbového priniesol víťazstvo 3:0

Futbalisti MFK Vrbové konečne prelomili streleckú smolu a v 25. kole štvrtej ligy si na domácom ihrisku poradili s Trenčianskymi Stankovcami jednoznačne 3:0.

02. 05. 2017 14:30  |  Šport / Futbal
Lančár sa pochlapil asi najvyšším májom v širokom okolí. Podľa starostu mal asi 22 metrov a postaviť ho za pomoci rebríkov bolo dramatické. (vd)

Šterusy, Kočín-Lančár i Dolný Lopašov stavali máje s Podhorankou

Obcami pod horami - v Šterusoch, v Kočíne, v Lančári i v Dolnom Lopašove - sa v nedeľu 30. apríla niesli spevy folklórnej skupiny Podhoranka rovno z vlečky traktora. „Dnes žiarivé nám slnko svieti, lúčami zhrieva mieru kvet. Poď k nám, to výzva šťastných detí, kde ja mládež nová, vzniká nový svet!“ Pri budovateľských spevoch chlapi stavali máje. Štyri dediny - štyri rôzne techniky. Najvyšší máj bol v Lančári, mal až 22 metrov.

02. 05. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Medvedieho tuláka zachytila fotopasca. (Miro Pavlíček)

Medveď v lesoch neďaleko Piešťan!

Prítomnosť našej najväčšej šelmy zaznamenala poľovnícka fotopasca v lesoch medzi obcami Šalgovce a Ardanovce. Po zimnom spánku vyhladovanému macovi zachutili i medové plásty a rozbil jeden z úľov, ktorý na svojich potulkách po okolí Piešťan objavil. Ochranár a uznávaný odborník na život medveďov Erik Baláž však ubezpečuje, že ľuďom od tejto šelmy nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

02. 05. 2017 08:31  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Zborník pokrstili stuhnutou sopečnou lávou. (am)

Vrbové: Literárna súťaž na prahu dospelosti

Literárna súťaž v písaní sci-fi poviedok s názvom Keď si vymýšľam dovŕšila krásnych osemnásť rokov. Vo štvrtok 20. apríla vyhlásili na Gymnáziu Jána Baltazára Magina vo Vrbovom jej víťazov, pričom jedným zo zúčastnených a dokonca i výhercov sa stal Argentínčan.

28. 04. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Pstruhy sa úspešne lovia prívlačou. (pm)

Rybolov v našom regióne

Vrtkavé aprílové počasie nemá vplyv len na nás ľudí, ale aj na ryby. Teplé dni, ktoré vystrieda ochladenie, to všetko má vplyv na kolísanie teploty vody. Preto sa stáva, že jeden deň na rybách je mimoriadne úspešný a na druhý sedíte bez záberu. Ryba je studenokrvný živočích, ktorý vníma zmenu teploty veľmi citlivo. Stačí pokles o jeden stupeň a ryba sa stáva apatickou k všetkému, čo jej ponúkneme. Naopak, pri stúpajúcej teplote sa stáva doslova pažravou a jej lov je úspešný.

28. 04. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Články 11 - 20 z 418
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa