Aktuálne

Dopravnú nehodu neprežila žena na sedadle vedľa šoféra. (KR HaZZ Trnava)

Zrážku so zverou spolujazdkyňa neprežila

Tragicky sa skončila ranná jazda trojčlennej posádky automobilu VW Tiguan, ktorá v pondelok 18. septembra smerovalo z Chtelnice na Trstín.

18. 09. 2017 16:22  |  Región / Aktuálne obsahuje video
V septembri je šanca na ulovenie kapitálneho sumca. (pm)

Rybolov v našom regióne

September nazýva veľa rybárov aj mesiacom rekordov. Voda pomaly chladne a ryby začínajú aktívne prijímať potravu, aby si urobili zásoby energie na zimné obdobie.

18. 09. 2017 07:33  |  Región / Aktuálne
Nahnutú časť plota okolo cintorína v obci Ostrov zrútili, stavajú novú. (pror)

Na nový plot si našetrili

V Ostrove budú mať na dušičky vynovenú časť oplotenia cintorína. Starý naklonený a už nevyhovujúci betónový základ v uplynulých dňoch odstránili. Plot nahradia pletivovými dielcami. Nové budú aj dve vstupné brány.

15. 09. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Kúpalisko Sĺňava chátra od roku 2006. (vd)

Namiesto aquaparku majú iba nenaplnené sľuby

Niekdajšie legendárne kúpalisko Sĺňava i napriek nedávnym prísľubom developerskej spoločnosti Immocap Group naďalej ostáva rajom bujnejúcej náletovej zelene.

15. 09. 2017 07:00  |  Región / Aktuálne
V Dubovanoch prerazil chevrolet zábradlie na mostíku a skončil v potoku. (KR HaZZ Trnava)

Auto zapichol do potoka

Hasiči v minulom týždni zachraňovali vodiča, ktorý sa zapichol so svojím autom do potoka v Dubovanoch. Zavolali ich k zranenej starenke spadnutej v byte za dverami a vyriešili aj záhadu stratenej susedky zo sídliska Adam Trajan.

13. 09. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Vyvrcholením celodenného podujatia bolo vyhlásenie víťazov BOVOolympiády, ceny i poháre si prevzali od rozhodcov starostovia obcí Bašovce, Ostrov a Veľké Orvište.  (Viera Dusíková)

Bašovce. Veľké Orvište a Ostrov žili v znamení olympiády

Futbalové ihrisko v Bašovciach sa v sobotu 9. septembra stalo dejiskom tretieho ročníka podujatia s názvom BOVO olympiáda. Obyvatelia spriatelených obcí Bašovce, Veľké Orvište a Ostrov (BOVO) zažili deň plný súťaženia, dobrej pohody, varenia gulášu, cyklistiky či preťahovania lanom.

10. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Škorce sa pred odletom do severnej Afriky zhlukujú do kŕdľov. (Jozef Chavko)

Signálom, že leto sa končí, je odlet sťahovavcov

Potomstvo niektorých vtáčích druhov sa ešte len učí lietať potom, ako nedávno vyletelo z hniezda, zatiaľ čo iné sa už krátko po osamostatnení vydávajú na dlhú, náročnú cestu za teplom. Medzi veľké migračné zhromaždištia či medzipristátia v regióne patrí nielen Sĺňava, ale i polia v okolí Piešťan.

09. 09. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Hasiči zasahovali pri dopravnej nehode na diaľnici. (KR HaZZ)

Hasili u policajtov, čistili diaľnicu

Uplynulý týždeň sa pre piešťanských hasičov niesol v pomerne pohodovej atmosfére. Privolali ich k zadymenej policajnej kancelárii, ale i k nehode na diaľnici.

08. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Sídlo Úradu Trnavského samosprávneho kraja, kde sedí župan a rokujú poslanci. (gak)

O štyridsať poslaneckých kresiel sa uchádza 249 kandidátov

O štyridsať miest poslancov Trnavského samosprávneho kraja sa v siedmich volebných obvodoch uchádza 249 kandidátov. Až 188 z nich kandiduje za politické strany, 61 je nezávislých, informoval koordinátor volieb v kraji Jozef Behul.

07. 09. 2017 18:46  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto: (vd)

Vodiči pozor!

Policajti z celého Trnavského kraja zajtra, teda v piatok 8. septembra, pripravujú akciu zameranú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky aj formou objektívnej zodpovednosti. Apelujú preto na vodičov, aby jazdili bezpečne a dodržiavali predpisy. Dajte preto radšej nohu z plynu dole, aby sa vám jazda za povinnosťami či radosťami zbytočne nepredražila.

07. 09. 2017 12:14  |  Región / Aktuálne
Články 1 - 10 z 508
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa