Región

Túto princeznú chránila ozbrojená stráž. (vd)

Maškarný ples v Šípkovom

Deti vzali svojich rodičov aj starých rodičov, pochytali sa za ruky a niektorí pešo, iní na autách sa vydali v sobotu 18. februára do už historickej budovy starej školy v Šípkovom. Aj pávy od susedov boli na tú parádu zvedavé, z diaľky sledovali tie čudesá.

25. 02. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Desiatky brokov objavil röntgen v tele kríženca dobermana. (Útulok Piešťany)

Na Banke našli vzduchovkou rozstrieľaného psa

Doslova s opovrhnutiahodným správaním k zvieraťu sa stretli pracovníci piešťanského zvieracieho útulku. V utorok minulý týždeň im obyvatelia obce Banka ohlásili krívajúceho psa na Žiackej ulici. Šok však nastal potom, ako zatúlaného chlpáča nechali u veterinára zröntgenovať. Snímka v jeho tele odhalila zhruba štyridsať brokov zo vzduchovky.

24. 02. 2017 15:30  |  Región / Aktuálne
ockov tombola 07

V tombole výložky „kapitána Danka“

Plesovú sezónu odštartovali aj v malej obci neďaleko Piešťan, v Očkove. V dedinke so zhruba štyristo obyvateľmi sa v miestnom kultúrnom dome zišla takmer stovka tancachtivých hostí. Plesovú sezónu v Očkove otvoril v piatok 17. februára vo večerných hodinách príhovorom a slávnostným prípitkom starosta Miroslav Beňovič.

24. 02. 2017 13:04  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Kúzelník Ivan zabával deti tajuplnými kúskami. (am)

Karnevalovú zábavu vo Vrbovom organizujú už celé polstoročie

Tradícia v meste pod šikmou vežou sa dožila významného jubilea. Karneval vo Vrbovom zorganizovala únia žien a Mesto Vrbové už po 50. raz. V nedeľu 19. februára sa v jedálni Základnej školy na Komenského ulici tancovalo, kúzlilo i vyhrávalo ceny z bohatej tomboly.

23. 02. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Učiteľky z Dubovian sa preobliekli za farbičky. (Timotej Hruška)

Duboviansky Farbičkový karneval

V Dubovanoch sa v sobotu 18. februára začali otriasať múry obecného úradu. Nič sa také nestalo, len sa začal karneval pre deti zo základnej a materskej školy.

22. 02. 2017 15:30  |  Región / Aktuálne
V Borovciach bola vynikajúca atmosféra, množstvo masiek a bohatá tombola. (Lenka Kĺčová)

Lesné víly, princezné i šašovia v Borovciach

Šašovia, princezné, Mimoni či lesné víly zavítali sobotu 4. februára do Boroviec, kde sa uskutočnil detský karneval. O hudobno-pohybový program sa postarala Simsalala. Deti si zatancovali, zaspievali a zahrali na detských hudobných nástrojoch. Do tanca zahral dídžej Dorkus. Všetky masky boli odmenené, no najkrajšou odmenou boli rozžiarené detské očká, dobrá nálada, radosť a pekný zážitok.

22. 02. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V sobotu 4. februára o 11.35 h sa Barbore a Michalovi Ďugošovcom z Kočoviec, časť Rakoľuby, narodila v piešťanskej pôrodnici dcérka Alexandra (52 centimetrov, 3680 gramov). Doma sa na sestričku tešila trinásťročná Bibiana.

19. 02. 2017 09:08  |  Región / Narodili sa
Manželia Kubriczkí so svojimi deťmi, vraj trojlístok už stačí. (archív rodiny)

Orvišťanka porodila pred kamerami televíznej relácie Baby boom

Keď niekto otehotnie nečakane, všetko sa mu zbúra, zrazu nevie čo a ako. Ale práve vtedy je vraj tá správna chvíľa. Aj keď sa nám to nezdá, časom sa ukáže príchod neplánovaného dieťatka ako to najlepšie, čo nás mohlo stretnúť. Keď sa malá Emka Kubriczka z Veľkého Orvišťa narodila, jej mamička Linda mala už 41 rokov, bol to však jej najkrajší z troch pôrodov. Hoci už s 52-ročným manželom mali doma párik - dvanásťročného Lukasa a štvorročnú Julianu, Emka doniesla do rodiny nový rozmer. Krásne bucľaté bábätko, ktoré má človek chuť iba stískať od lásky, uzrelo svetlo sveta pod kamerami. Jej pôrod natáčali tvorcovia televíznej relácie Baby boom. Bol plný emócií, sĺz radosti a tiež pokory pred zázrakom zrodenia človeka. Dokonalého. Diváci ho mohli vidieť už tento utorok. Ako to celé prežívala matka Linda Kubriczka?

18. 02. 2017 13:37  |  Galéria / Rozhovory
Deviataci si vyskúšali tvorbu valentínskych srdiečok. (vd)

V rakovickej strednej škole pripravili pre deviatakov pestrý program

Stredná odborná škola v Rakoviciach si už tradične pripomína sviatok svätého Valentína špecificky. Niekedy plesaním, inokedy Dňom otvorených dverí. Tento rok pre návštevníkov pripravili jej študenti a pedagógovia prezentáciu školy i učebných odborov, ktoré otvárajú dvere do sveta biznisu, floristiky, manažmentu a všeličoho iného. Záleží len na žiakovi, aký odbor si vyberie.

17. 02. 2017 13:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video
Pod priehradami a malými vodopádmi v riekach voda nezamŕza. (archív (pm))

Rybolov v našom regióne: Keď mrazy povolia

Vo februári možností na rybolov nebýva veľa, ale ak nám mrazy povolia, možno loviť na plávanú, na položenú a muškáriť. Používať rybku alebo prívlač je od 1. februára do 15. júna na kaprových vodách zakázané! Na týchto vodách platí čas lovu od 7. do 17. hodiny. Hodinu po západe slnka však musí byť lovné miesto osvetlené. V priaznivých podmienkach si nenechajte ujsť zimný lov rýb. Na kaprových vodách možno úspešne loviť nosáľa, ploticu, podustvu, jalca hlavatého, jalca tmavého a ostrieža. Úseky riek pod vodnými nádržami nezamŕzajú ani počas najväčších mrazov, pretože majú vyššiu teplotu.

17. 02. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Články 1 - 10 z 1312
Lekáreň Regia

Anketa