Topfest

Región

Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

Do Drahoviec priniesol bocian bábätko Veronike a Patrikovi Pápežovcom. Ich prvý syn Patrik (3320 g, 51 cm) uzrel svetlo sveta v pondelok 15. mája o 15.43 h. Do batôžka bocianovi ho uviazala piešťanská pôrodníčka Michaela Kelemenová.

28. 05. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Ilustr. foto (vd)

Kilometer jazdy na železnici Piešťany - Vrbové stojí 718 eur

Len prednedávnom vláda Slovenskej republiky schválila Národný program reforiem (NPR) Slovenskej republiky 2017. Materiál obsahuje aj úlohu pre ministerstvo dopravy a výstavby a Železnice SR do januára 2018 vypracovať analýzu dopadov prípadného zrušenia 234 kilometrov tratí s nízkym využitím bez osobnej dopravy a ďalších 91 km tratí s minimálnou osobnou dopravou. Medzi nimi je zaradená i železnica z Piešťan do Vrbového. Jej udržiavanie stojí štát 516-tisíc eur ročne a náklady na jeden kilometer jazdy vyhliadkového vláčika vyjdú na viac ako sedemsto eur.

27. 05. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Seniori si zaspievali spolu s Vavrineckou trojkou. (Ľudovít Ďuriš)

V Kočíne-Lančári po Dni matiek oslávia aj Deň otcov

Jednota dôchodcov Slovenska (JDS) v obci Kočín-Lančár usporiadala pri príležitosti Dňa matiek spoločenské posedenie s kultúrnym programom. Uskutočnilo sa v stredu 17. mája za účasti členov i pozvaných hostí. Bol medzi nimi kňaz Marek Križan a tiež predsedníčky JDS Mária Ilavská zo Šterús a Zita Vašková z Dolného Lopašova.

24. 05. 2017 12:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Ilustr. foto (vd)

Pred sudcu sa postaví statik Centroomu

Pred Okresný súd Bratislava II sa vo štvrtok 25. mája postaví obžalovaný statik Ján T. V súvislosti s kolapsom strechy garáží bratislavského obytného komplexu Trinity z roku 2012 mu prokuratúra kladie za vinu prečin všeobecného ohrozenia. Súd v tomto prípade už statikovi uložil trestným rozkazom podmienečný trest, prokurátor však podal voči tomu odpor. Preto súd vytýčil hlavné pojednávanie.

23. 05. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Deti spolu zaspievali pieseň Vyznanie mame. (D. Havrlentová)

V Dubovanoch poďakovali nielen mamičkám

Druhá májová nedeľa patrila ako vždy všetkým mamám. Pre tie svoje - dubovianske - si pripravili deti z materskej a základnej školy krásne pásmo plné básničiek, pesničiek a tancov. Na záver vystúpenia zaspievali svojim mamičkám, babičkám i tetám pieseň od skupiny Kortina - Vyznanie mame. Slovami „ľúbime vás“ a vlastnoručne vyrobenou ružou vykročili v ústrety svojmu pokladu - mame.

18. 05. 2017 16:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Dievčatá aj chlapci si spolu zahrali vybíjanú v telocvični Základnej školy na Komenského ulici. (Viera Dusíková)

Na Dni športu vo Vrbovom aj simultánka so šachovým veľmajstrom

Vo Vrbovom sa v sobotu 13. mája uskutočnil pilotný ročník akcie Deň športu. Zápasy v stolnom tenise, basketbale, hokejbale, florbale, futbale, vybíjanej, ale aj exhibičné vystúpenie šachového veľmajstra Slovenskej republiky Jána Markoša proti viacerým vrbovským šachistom sa uskutočnili na športoviskách Základnej školy na Komenského ulici. Len šach sa hral v aule Gymnázia Jána Baltazára Magina.

18. 05. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ovocinári zo spoločnosti Plantex z Veselého zachraňovali úrodu pred mrazom. Ilustr. foto (archív Plantex)

V Piešťanoch padali minulý týždeň mrazivé rekordy

Pankrác, Servác, Bonifác - zamrznutí svätí, Žofia ich utvrdí a Urban uzavrie. Tak znie známa slovenská pranostika a svoju platnosť v minulom týždni v plnej miere aj potvrdila. Ovocinári tak mali už piatu noc v tomto roku plné ruky práce pri zachraňovaní úrody pred mrazom. V Piešťanoch dokonca padali mínusové rekordy a po Kuchyni na Záhorí a bratislavskej Kolibe sa v noci z utorka 9. na stredu 10. mája stali tretím najchladnejším miestom na západnom Slovensku.

17. 05. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Dobrovoľní hasiči z Maduníc pripravil pre deti brodenie v hasičskej pene. (Viliam Šuška)

Parádny Hasičský deň zažili v Maduniciach

Pri príležitosti sviatku patróna hasičov, svätého Floriána, sa v Maduniciach konalo veľkolepé podujatie - Hasičský deň. V sobotu 13. mája prechádzal obcou dlhý sprievod pozostávajúci z rôznych hasičských áut z Maduníc, Drahoviec, Leopoldova či Hlohovca. Nechýbala historická striekačka, ktorú Maduničania dostali z českej dedinky Starovice.

16. 05. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V stredu 3. mája o 14.25 h sa Monike Polonskej a Ľubošovi Miklovičovi z Modrovej narodilo prvé dieťatko, syn Martin Miklovič (4300 g, 54 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťaťu pomohla na svet MUDr. Michaela Kelemenová.

14. 05. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Súčasťou festivalu boli aj kurzy, kde si čipkárky odovzdávali skúsenosti. (archív klubu Bábence)

Krakovany žili Festivalom paličkovanej čipky

Počas uplynulého víkendu Krakovany žili Festivalom paličkovanej čipky. Podujatie, ktoré organizuje tunajšie zduženie Bábence, bolo aj tento rok s bohatou medzinárodnou účasťou.

12. 05. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Články 1 - 10 z 1406
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa