GEFCO

Región

Azda sa päťdesiatka nových stromov tentoraz ujme. (vd)

Cestu k drahovskej hati lemujú nové stromčeky

Potom, čo topole lemujúce cestu k drahovskej hati vyrúbali a nahradili ich výsadbou, ktorá sa neujala, správca Slovenský vodohospodársky podnik na tomto mieste sadil stromy opäť. Azda tentoraz vyrastú.

24. 03. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
V Drahovciach školáci Morenu podpálili, privítali letečko. (vd)

Školáci z Drahoviec utopili Morenu

V Drahovciach už zimu zahnali. Horiaca Morena plávala od pláže jazera, vietor ju niesol ďaleko od brehu, kde školáci, vyfintení v ľudových odevoch spievali a velebili „letečko“. Veru, načase, že tú ukrutne dlhú zimisko zahnali preč.

23. 03. 2018 17:22  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Evička je druhým dieťatkom Evy a Eduarda Drličkovcov z Veľkých Kostolian.  (Viera Desíková)

Privítali sme do života

V stredu 7. marca o 9.01 hodine sa Eve a Eduardovi Drličkovcom z Veľkých Kostolian narodilo druhé dieťatko - dcérka Eva.

23. 03. 2018 11:00  |  Región / Narodili sa
Šofér autobusu Milan Halaška (vpravo) sa snažil súd presvedčiť, že dostal nečakaný mikrospánok alebo na chvíľu stratil vedomie. (gak)

Vodič z tragickej nehody autobusu ide na šesť rokov do väzenia

Za zavinenie tragickej nehody autobusu na diaľnici neďaleko Piešťan, pri ktorej prišli o život štyri študentky Športového gymnázia Jozefa Herdu v Trnave, ide vodič Milan Halaška na šesť rokov do väzenia. Krajský súd v Trnave v utorok zamietol odvolania obžalovaného aj poškodených proti rozsudku okresného súdu z jesene 2016, ten je tak právoplatný.

20. 03. 2018 14:00  |  Región / Aktuálne
Nová fasáda vyzerá omnoho lepšie, pohľady priťahuje aj jej nezvyčajná farba.  (dan)

Moraviansky „kulturák“ vstáva z popola

Schátraný kultúrny dom v Moravanoch nad Váhom je už dlhšiu dobu tŕňom v oku nielen pre domácich, ale aj okoloidúcich. Vďaka snahe starostu Petra Hulmana však kultúrnemu stánku svitá na lepšie časy. Po nedávnom zateplení a novej fasáde by ho najbližšie mala čakať aj celková rekonštrukcia.

19. 03. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Pre túto sovu sú charakteristické pierka na hlave pripomínajúce ušká.  (dravce.sk)

Myšiarky ušaté už ohlasujú príchod jari

Myšiarky ušaté každoročne trávia zimu aj v blízkosti ľudských obydlí. Nejde pritom o malé počty, na stromoch odpočívajú naraz aj desiatky jedincov. Prezradia ich pierka na hlave pripomínajúce ušká a veľké oranžové oči.

18. 03. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Do zberného dvora na ulici Pod Párovcami môžu priviezť odpad iba Piešťanci.  (dan)

So sutinami má pomôcť obec

Čierne skládky v lone prírody sú smutnou realitou celého regiónu. Na tomto barbarstve sa roky podieľame všetci, a to nielen vývozom odpadu, ale aj ľahostajnosťou a nevšímavosťou. Previnilcov neodstrašujú ani sankcie, spoliehajú sa totiž na nezáujem verejnosti.

15. 03. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Vrbovské zastupiteľstvo sa s požiadavku primátorky Emy Maggiovej na kompetenciu prideľovať byty nestotožnilo. (pror)

O vrbovských mestských bytoch primátorka rozhodovať nebude

Na mestskom zastupiteľstve vo Vrbovom bolo horúco, hoci to nemalo nič spoločné s prvým dňom prvého jarného mesiaca. Vo štvrtok 1. marca sa totiž rozhodovalo o dotáciách, o prenájmoch mestských parciel i o tom, komu patria kompetencie prideľovania mestských bytov. Tu mali poslanci a primátorka Ema Maggiová odlišné názory.

09. 03. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Na úrodnej pôde pri Bašovciach si niekto spravil súkromné smetisko.  (dan)

Občania z okolitých obcí si z Bašoviec robia smetisko

Bašovce a okolité obecné pozemky sa už nejakú dobu potýkajú s problémom s odpadmi. Hoci starosta robí všetko, aby obec udržal čistú, dokonca zriadil aj zberný dvor na bioodpad, neporiadnici z okolitých obcí vyvážajú odpad do ich katastra. Svoje by o tom vedel rozprávať aj pozostatok lesa nazývaný Blaciny.

08. 03. 2018 16:00  |  Región / Aktuálne
Najväčšia zábava bola v sobotu na Striebornici.  (dan)

Mrazy priniesli vytúžené potešenie

Arktický vzduch, ktorý sa v posledných dňoch presúval nad naše územie, potrápil mnohých. Popri starostiach s prílišnou zimou sa však zabudlo na potešenia, ktoré mrazy prinášajú. Hoci koniec februára sneh nepriniesol, jeho najlepšieho kamaráta - ľadu bolo všade dosť.

07. 03. 2018 11:00  |  Región / Aktuálne
Články 1 - 10 z 1707
GARGO
Regal Burger

Anketa