Región

Šťastná rodina Dobrovanovcov. (archív rodiny)

Privítali sme do života!

Bývalému piešťanskému pediatrovi MUDr. Oleksandrovi Dobrovanovi, primárovi pediatrického oddelenia III. Detskej kliniky Slovenskej zdravotníckej univerzity v Lučenci, a jeho manželke Zuzane sa v stredu 6. septembra narodil synček Timotej. Zdravé bábätko vážilo 3260 gramov, meralo 50 centimetrov. Šťastná rodina pozdravuje pacientov a kolektív piešťanskej nemocnice z lučeneckej pôrodnice. Srdečne blahoželáme!

19. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Narodili sa
Šťastní novomanželia. (vd)

Blahoželáme k sobášu!

V kúpeľnom meste si v sobotu 9. septembra potvrdili svoj manželský sľub Gabriela, rodená Strečanská, z Piešťan a Branko Zitz z rakúskeho Zeltwegu.

18. 09. 2017 19:39  |  Piešťany / Zosobášili sa
Dopravnú nehodu neprežila žena na sedadle vedľa šoféra. (KR HaZZ Trnava)

Zrážku so zverou spolujazdkyňa neprežila

Tragicky sa skončila ranná jazda trojčlennej posádky automobilu VW Tiguan, ktorá v pondelok 18. septembra smerovalo z Chtelnice na Trstín.

18. 09. 2017 16:22  |  Región / Aktuálne obsahuje video
V septembri je šanca na ulovenie kapitálneho sumca. (pm)

Rybolov v našom regióne

September nazýva veľa rybárov aj mesiacom rekordov. Voda pomaly chladne a ryby začínajú aktívne prijímať potravu, aby si urobili zásoby energie na zimné obdobie.

18. 09. 2017 07:33  |  Región / Aktuálne
Nahnutú časť plota okolo cintorína v obci Ostrov zrútili, stavajú novú. (pror)

Na nový plot si našetrili

V Ostrove budú mať na dušičky vynovenú časť oplotenia cintorína. Starý naklonený a už nevyhovujúci betónový základ v uplynulých dňoch odstránili. Plot nahradia pletivovými dielcami. Nové budú aj dve vstupné brány.

15. 09. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Kúpalisko Sĺňava chátra od roku 2006. (vd)

Namiesto aquaparku majú iba nenaplnené sľuby

Niekdajšie legendárne kúpalisko Sĺňava i napriek nedávnym prísľubom developerskej spoločnosti Immocap Group naďalej ostáva rajom bujnejúcej náletovej zelene.

15. 09. 2017 07:00  |  Región / Aktuálne
V Dubovanoch prerazil chevrolet zábradlie na mostíku a skončil v potoku. (KR HaZZ Trnava)

Auto zapichol do potoka

Hasiči v minulom týždni zachraňovali vodiča, ktorý sa zapichol so svojím autom do potoka v Dubovanoch. Zavolali ich k zranenej starenke spadnutej v byte za dverami a vyriešili aj záhadu stratenej susedky zo sídliska Adam Trajan.

13. 09. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Vyvrcholením celodenného podujatia bolo vyhlásenie víťazov BOVOolympiády, ceny i poháre si prevzali od rozhodcov starostovia obcí Bašovce, Ostrov a Veľké Orvište.  (Viera Dusíková)

Bašovce. Veľké Orvište a Ostrov žili v znamení olympiády

Futbalové ihrisko v Bašovciach sa v sobotu 9. septembra stalo dejiskom tretieho ročníka podujatia s názvom BOVO olympiáda. Obyvatelia spriatelených obcí Bašovce, Veľké Orvište a Ostrov (BOVO) zažili deň plný súťaženia, dobrej pohody, varenia gulášu, cyklistiky či preťahovania lanom.

10. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Škorce sa pred odletom do severnej Afriky zhlukujú do kŕdľov. (Jozef Chavko)

Signálom, že leto sa končí, je odlet sťahovavcov

Potomstvo niektorých vtáčích druhov sa ešte len učí lietať potom, ako nedávno vyletelo z hniezda, zatiaľ čo iné sa už krátko po osamostatnení vydávajú na dlhú, náročnú cestu za teplom. Medzi veľké migračné zhromaždištia či medzipristátia v regióne patrí nielen Sĺňava, ale i polia v okolí Piešťan.

09. 09. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Hasiči zasahovali pri dopravnej nehode na diaľnici. (KR HaZZ)

Hasili u policajtov, čistili diaľnicu

Uplynulý týždeň sa pre piešťanských hasičov niesol v pomerne pohodovej atmosfére. Privolali ich k zadymenej policajnej kancelárii, ale i k nehode na diaľnici.

08. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Články 1 - 10 z 1513
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa