Rigoletto rezy

Nedeľa 07. 10. 2012 08:00  | Radíme vám / Recepty z kuchyne  | Autor: Magdaléna Kelemenová

Ingrediencie:

Vyskúšajte sladké rezy.

Vyskúšajte sladké rezy.

Cesto I: 5 vajec, 5 polievkových lyžíc kryštálového cukru, 4 polievkové lyžice polohrubej múky, pol balíčka prášku do pečiva Dr. Oetker, hrsť mletých orechov

Cesto II: 250 g Hery, 120 g práškového cukru, 360 g hladkej múky, pol balíčka prášku do pečiva Dr. Oetker

Plnka na cesto II: 250 g práškového cukru, 4 vajcia, 150 g hrozienok, 150 g posekaných vlašských orechov, 100 g posekaného kandizova-ného ovocia,1 polievková lyžica polohrubej múky

Krém: 3 vajcia, 6 polievkových lyžíc kryštálového cukru, 2 polievkové lyžice kakaa, 1 vanilkový cukor, 250 g masla
Poleva: 200 g čokolády na varenie, 50 g Cery, 1 polievková lyžica oleja
Ešte potrebujeme: červený lekvár (ríbezľový alebo malinový)

Postup:

Cesto I: Vajcia s cukrom vyšľaháme do peny. Pridáme múku s práškom do pečiva a hrsť orechov. Zľahka vymiešame. Vylejeme na plech vyložený papierom na pečenie a upečieme.

Cesto II: Heru s preosiatym práškovým cukrom, múkou a práškom do pečiva vymiesime a dáme na 2 hodiny do chladničky stuhnúť. Po schladení cesto rozvaľkáme a prenesieme na plech vyložený papierom na pečenie. Dáme piecť na 180°C. Upečieme len čiastočne. Keď je cesto asi spolovice upečené, vyberieme ho z rúry a natrieme červeným lekvárom. Na lekvár navrstvíme plnku na cesto II a dáme dopiecť doružova.

Plnka na cesto II: Vajcia s cukrom vyšľaháme do peny, dáme nad paru a došľaháme dotuha. Ak je pena tuhá, odstavíme a do masy opatrne ručne primiešame orechy, kandizované ovocie, hrozienka a múku.
Krém: Vajcia, cukor, kakao a vanilku vyšľaháme nad parou. Necháme vychladnúť. Po vychladnutí vymiešame spolu s maslom.

Orechové cesto I natrieme džemom. Položíme naň cesto II upečené spolu s plnkou na cesto II. Navrch rezu natrieme krém a na krém čokoládovú polevu. 

Anketa

Vitajte v ankete Piešťanského týždňa – Hlas ľudu, hlas boží! Zapojte sa aj Vy a prezentujte svoj názor! Aká je nová anketa?

V prípade výstavby cyklotrasy Piešťany - Vrbové by ste investorovi odporučili viesť trasu:

  1. 38.8%
  2. 61.2%

Doposiaľ hlasovalo: 13423