Poznámka: „Hasia“ lajdáckosť kraja

Streda 09. 05. 2018 10:00  | Piešťany / Téma týždňa  | Autor: Daniela Serišová

V poslednom čase žiari nielen centrum mesta upravenými záhonmi, zeleňou a výzdobou. Vzhľadom na to, že Piešťany sú kúpeľné mesto, reprezentatívny vzhľad záhonov a trávnikov je potešujúcou novinkou. Prácu zamestnancov Služieb mesta Piešťany však kazí Trnavský samosprávny kraj.

Okružné križovatky patriace kraju vyčistilo mesto.

Okružné križovatky patriace kraju vyčistilo mesto. (Autor: archív Petra Tekulu)

Ako päsť na oko totiž popri upravenom meste pôsobia tri okružné križovatky. Zarastené, zašpinené a zaburinené križovatky patria vyššiemu územnému celku, ten však na údržbu zelene nemá zjavne čas a ani prostriedky.

O to horšia je však skutočnosť, že okružné križovatky vítajú návštevníkov z jednej aj z druhej stany mesta. Jedna určuje vizitku Piešťan pod Krajinským mostom, ďalšia víta návštevníkov z diaľnice pri Tescu. „Hanbatú trojicu“ uzatvára „otoč“ pri Atóme.

Pracovníčky zo Služieb mesta Piešťany sa však už na to nemohli pozerať. „Dnes popri svojej inej práci naše dievčatá vyčistili okružnú križovatku pod Krajinským mostom. Vraj sa už nemohli pozerať, ako zodpovední z TTSK na to kašlú. Oddnes sa postaráme o túto a aj ďalšie dve križovatky - pri bývalom hoteli Atóm a Tescu,“ informoval v piatok 4. mája na sociálnej sieti vedúci zelene Peter Tekula.

Jeho tím tak popri práci na kosení, záhonoch a na výzdobe mesta stíha ešte aj úpravu „kruháčov“, ktoré mestu nepatria. Na vzhľade upravenej okružnej križovatky pri Krajinskom moste sa piešťanské záhradníčky poriadne podpísali. Výzdobou sa síce zďaleka nevyrovná tým mestským, hanbu však už Piešťanom nerobí.

Dokedy bude mesto doplácať na lajdáckosť kraja, nevedno. O zeleň sa totiž treba starať celoročne.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa