FOTOGLOSA: Na ničom sme nešetrili

Štvrtok 10. 05. 2018 16:00  | Piešťany / Téma týždňa  | Autor: Gustáv Malý

Táto hláška z kultového filmu Jurský park mi napadla pri ostatnej prechádzke centrom Piešťan. Tentoraz ma upútalo žlté turistické značenie, na ktoré som natrafil na Námestí slobody.

Pri prechádzke centrom Piešťan naďabíte na takéto žlté turistické značenie. Žiaľ, nevedie nikam.

Pri prechádzke centrom Piešťan naďabíte na takéto žlté turistické značenie. Žiaľ, nevedie nikam. (Autor: guma)

Všimol si ho určite každý, pretože „svieti“ na každom treťom strome, akoby sa mal na stometrovej uličke návštevník mesta stratiť. Na jej konci to dokonca zduplikovali nezmyslom, keď po smerovej šípke nasledovala ďalšia klasická značka. A to na mladom stromčeku. Zrejme sa iniciátori nádejajú, že keď dorastie, narastie mu aj šípka v opačnom garde.

Pri bývalom mliečnom bare sa „maliari“ teda riadne vyšantili.Pri bývalom mliečnom bare sa „maliari“ teda riadne vyšantili. (Autor: guma)

Oveľa väčšie prekvapenie ma čakalo pred bývalým mliečnym barom, kde sú tri stromy zhruba päť metrov od seba a na každý značku namaľovali. Zrejme predvídajú, že jeden z nich vyschne. O čosi šetrnejší boli k stromom popri chodníku na Kolonádový most, kde žlté značky až tak do očí nebili, no na jeho konci som sa dostal do neriešiteľnej situácie. Značkovaniu akoby uťalo pri kaplnke.

Miesto budúceho zázraku. Spolu so stromom narastie aj šípka.Miesto budúceho zázraku. Spolu so stromom narastie aj šípka. (Autor: guma)

Nádejal som sa, že jedna zo smerových turistických značiek mi ukáže cestu ďalej. Lenže tie neboli ani žlté a, navyše, slúžia cyklistom. Tak som ostal s dlhým nosom chvíľu stáť na mieste, potom som sa pobral svojou cestou.

Konečná každého pútnika, dúfajme, že nie nadlho.Konečná každého pútnika, dúfajme, že nie nadlho. (Autor: guma)

Nevadí, aspoň som sa prešiel a potešil som sa, že ma Piešťany opäť niečím svetovým prekvapili. Ale čo ostatní, ktorí naleteli podobne?!

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa