Pyrodan

Téma týždňa

Líder skupiny Slniečko známej tiež ako Punto a rybacé hlavy (www.slniecko-punto.sk). Keď nekoncertuje, venuje sa anglickému jazyku, ktorý tiež odborne vyučuje vo svojej škole Skypers - www.skypers.sk. (Petra Lajdová)

Leto na starom koči

Môj dedko Ľudovít miloval poľovačky, mariáš a výrobu potomkov. Vďaka tomu dnes netrpím nedostatkom bratrancov. Okrem toho strúhal pekné poriská, plietol šibáky, piekol domáci chlieb a ovládal konský povoz.

25. 07. 2012 10:20  |  Blogy / Peter Remiš
Aj v Borovciach sa pestuje a testuje geneticky modifikovaná kukurica. (Viera Dusíková)

Ako vám chutia gény?

PIEŠŤANY - Na svete je približne sedem miliárd obyvateľov, z nich jedna miliarda hladuje. Znamená to, že produkcia potravín je nižšia, ako nárast počtu obyvateľov. Ako ju zvýšiť? Jednou z možností je vypestovať také rastliny, ktoré budú mať vyššiu úrodnosť pri nižších požiadavkách napríklad na vodu, alebo budú lepšie odolné proti škodcom, herbicídom. Geneticky modifikované rastliny sa pestujú. Európska únia privezie ročne z USA, Brazílie či Argentíny až 40 miliónov ton GM produktov.

18. 04. 2012 09:16  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video

Piešťanský týždeň má práve dnes 20 rokov!!!

PIEŠŤANY - Práve pred dvadsiatimi rokmi - 30. apríla vyšlo prvé vydanie Piešťanského týždňa! Pýtate sa, prečo sme k článku dali fotku nesmrteľného Strateného mesta? To preto, aby aj Piešťanský týždeň ostal pevný ako skaly, z ktorých je postavené Machu Picchu. Vo výšinách bol náš čitateľ. A tento záber urobil pre vás aj pre nás! Čítajte, pozerajte a oslavujte s nami! Prinášame názory našich verných čitateľov.

30. 04. 2011 05:25  |  Piešťany / Spoločenská rubrika

Na zápis prišlo 257 budúcich prvákov

PIEŠŤANY - Minulý piatok a v sobotu sa na základných školách v Piešťanoch konal zápis budúcich prvákov. Deti prichádzali v sprievode rodičov alebo starých rodičov do škôl, kde ich učiteľky hravou formou vyskúšali, či dozreli na to, aby v septembri zasadli do školských lavíc.

10. 02. 2011 06:01  |  Piešťany / Aktuálne

List čitateľa: Zúfalstvo Hurbanovej ulice

PIEŠŤANY - Zaujala ma vaša rubrika, v ktorej sa venujete problémom jednotlivých ulíc v našom meste. Nemôžem však čakať, pokým sa dostanete až na písmeno H, a preto by som veľmi rada oboznámila ostatných obyvateľov Piešťan s problémami našej ulice ešte skôr a zo subjektívneho hľadiska, čo však neznižuje ich vážnosť.

04. 02. 2011 06:00  |  Piešťany / Aktuálne

Staré priecestie nahradia asfaltovým kobercom

KOCURICE - Už v septembri minulého roku malo byť uzatvorené železničné priecestie na trati Piešťany – Vrbové z dôvodu rekonštrukcie. K odklonu dopravy vtedy nedošlo, pretože generálna oprava sa nekonala.

03. 02. 2011 06:00  |  Piešťany / Aktuálne

Včeličky a prasiatka sa stanú minulosťou

PIEŠŤANY - O pár dní sa stretnú budúci školáci a ich rodičia s učiteľmi základných škôl. Zápis prvákov, ktorí si zasadnú do lavíc v školskom roku 2011/2012, je udalosť, na ktorú sa pripravujú obe strany veľmi poctivo. Školy potrebujú získať čo najviac žiakov a rodičia predškolákov chcú pre svoje ratolesti zvoliť správnu školu a vybrať najlepšiu učiteľku. Láskavú, milú, ale aj prirodzene autoritatívnu.

30. 01. 2011 06:00  |  Piešťany / Aktuálne

Parkovanie na Trajane - nekončiaci problém

PIEŠŤANY - Zimné počasie sa teplotami po minulé týždne vôbec nepodobalo na toto ročné obdobie. Teplomery ukazovali aj desať nad nulou a po snehu a ľade zostalo iba mokro a štrk.

27. 01. 2011 06:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu

Každý človek má svoju vlastnú čiernu mačku

Aj vy patríte k poverčivým ľuďom, čo veria, že čierna mačka prináša nešťastie? Ak vám prejde krížom cez chodník, radšej sa otočíte a nadídete si pol kilometra, než by ste pokračovali v načatej ceste? Minule mi jedna blízko čerpacej stanice Fuel takmer podbehla pod auto. Pribrzdila som, a keďže v tých miestach sa niet kde otočiť, skrížili sa nám cesty. Smola.

22. 01. 2011 06:00  |  Piešťany / Aktuálne

Starosti jednej ulice - Ulica Andreja Hlinku

PIEŠŤANY - Prinášame vám seriál, v ktorom sa zameriame na starosti, ale aj radosti obyvateľov piešťanských ulíc. Naši reportéri sa zaujímajú o to, ako sa vám vo vašej ulici žije a čo by ste si v nej želeli vylepšiť. Ôsmou lokalitou, na ktorú sme sa zamerali, je Ulica Andrea Hlinku. Ďalšia v abecednom poradí bude Bajzova ulica. Očakávame vaše postrehy a námety. Píšte, telefonujte!

20. 01. 2011 06:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 21 - 30 z 88
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa