Téma týždňa

Firma v americkom Las Vegas poskytuje svoju adresu pre registráciu obchodných spoločností. (apt)

Bývalá Tamajkova firma stále zarába na stávkach

Piešťanského primátora Miloša Tamajku sa vraj niekto snaží zdiskreditovať. Ako poznamenal, stalo sa tak už asi po 45. raz, čo ho chcú pošpiniť. Za komplot proti sebe považuje aj údajné podnikanie prostredníctvom „schránkovej“ firmy registrovanej v Las Vegas. Na túto skutočnosť nás upozornil všímavý občan e-mailom.

01. 01. 2018 10:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Zadlženosť mesta podľa návrhu rozpočtu narastie do roku 2020 až na sumu 13 miliónov eur. (MsÚ Piešťany)

KOMENTÁR: Cesta do nútenej správy

A máme na svete návrh piešťanského mestského rozpočtu na volebný rok 2018. A že je to vskutku exemplárne volebný rozpočet, prezrádzajú tie naoko skvelé budovateľské zámery radnice i poslaneckého klubu Spoločne pre Piešťany (SpP). Ten sa dokonca verejne chváli, že na rokovania o rozpočte chodili len oni a ostatní poslanci tieto stretnutia s vedením mesta ignorovali.

02. 12. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
To, že letisko je v regióne téma číslo jeden, Viskupič potvrdil demonštratívne na tlačovke počas predvolebnej kampane. (pror)

KOMENTÁR: Máme odpoveď, kto zadarmo spasí letisko

Predvolebná hystéria opadla a zanedlho sa novozvolený župan Jozef Viskupič formálne ujme svojej funkcie. A tak môže konečne začať napĺňať predvolebné sľuby. V piešťanskom regióne je to v prvom rade záchrana letiska na okraji kúpeľného mesta.

23. 11. 2017 13:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Novembrové udalosti z roka 1989 si uctilo len zopár ľudí prejavmi zavesením venca na hák. (vd)

POZNÁMKA: Deň boja za slobodu a demokraciu majú ľudia na...

Pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu sa na Námestí slobody v Piešťanoch zišla vo štvrtok 16. novembra len hŕstka ľudí. Pripomenula si nielen odkaz Nežnej revolúcie či Medzinárodný deň študentstva, ale sa tiež zamyslela nad tým, či je Slovákom lepšie po revolúcii ako pred ňou.

21. 11. 2017 20:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Pavol Vermeš (pror)

KOMENTÁR: Vermeš dozornú radu nepresvedčil

Konateľ bytového podniku Pavol Vermeš nedokázal presvedčiť dozornú radu, že tvrdenia primátora Miloša Tamajku o výhodnosti a úsporách pri prenájme piešťanského tepelného hospodárstva trnavskej firme Yzamer sa zakladajú na pravde. Poslancov o tejto skutočnosti informoval ich kolega a zároveň člen dozornej rady Andrej Klapica.

16. 11. 2017 15:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Šéfka piešťanského stavebného úradu Alena Horešová nespĺňa svojím vzdelaním zákonné predpoklady na post, ktorý zastáva. (pror)

Poznámka: Nie je diplom ako diplom

Miloš Tamajka sa na jesennom mestskom zastupiteľstve rozhorčil, že piešťanské spravodajské formáty urážajú mestskú úradníčku Alenu Horešovú uvádzaním jej vzdelania zootechničky. V tomto prípade sa však primátor mýli. Vysokoškolské vzdelanie tohto typu je pre pozíciu šéfky piešťanského stavebného úradu, ktorú Horešová zastáva, neadekvátne a mesto v tejto veci porušuje stavebný zákon.

09. 11. 2017 09:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Pavol Vermeš (pror)

KOMENTÁR: Pridrahá „liečba“ stihomamu

Na parkovisku na Školskej ulici chcel nový konateľ piešťanského bytového podniku Pavol Vermeš po svojom nástupe ušetriť desiatky tisíc eur, no desiatky tisíc vzápätí minul na „liečbu“ svojho stihomamu. Inak sa ani nedá vysvetliť 41-tisíc eur, ktoré táto mestská eseročka minula na „Posúdenie stavu informačnej a objektovej bezpečnosti“.

08. 11. 2017 14:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Pivom proti ľudskej hlúposti. (sandy)

Blog Pivné reči: Nebojte sa pýtať kandidátov

Nikto vám nedá toľko, čo vám ja dokážem sľúbiť. Táto fráza si nielen uťahuje z predvolebných kampaní politikov, no poukazuje aj na značné nebezpečenstvo plynúce až z prílišnej náchylnosti voliča uveriť všetkému, čo sa mu niekto snaží natlačiť do hlavy.

12. 10. 2017 11:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Ilustr. foto (Supa)

Kto teda používa mestskú bankomatovú kartu?

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa minulý rok konalo ako vždy v tradičnom termíne - prvý júnový víkend (5.-7. júna). Kópia z výpisu účtu za mesiac jún debetnej bankomatovej karty hovorí, že položky vo výške 611 eur (M. Hynekom označené ako občerstvenie v rámci Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny) a 556 eur (M. Hynekom označené ako slávnostný obed pre delegácie partnerských miest v rámci dní Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 2015) boli uhradené dňa 23. júna, teda viac ako dva týždne po oficiálnom ukončení dní Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny!

30. 01. 2016 14:00  |  Piešťany / Téma týždňa
(MsÚ-PN, HC,TT)

Otázky pre primátorov do Piešťan, Hlohovca i Trnavy

Úlohou novinára je odhaľovať nemorálne a nezákonné praktiky verejných funkcionárov a redakcia Piešťanského týždňa v tom bude pokračovať a pokúsi sa naďalej zisťovať čo najviac detailov o používaní bankomatovej karty Mesta Piešťany, oficiálne používanej v zmysle internej smernice č. 7/2013 o rozsahu a spôsobe použitia výdavkov na reprezentačné a propagačné účely mesta Piešťany.

30. 01. 2016 12:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Články 21 - 30 z 108
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa