GEFCO

Téma týždňa

Ilustr. obr. (red)

Dopravu i parkovanie ovplyvnili rekonštrukcie ciest i mosta

Piešťanská mestská polícia pripravuje správu - vyhodnotenie činnosti za prvý polrok 2014. Oproti minulému obdobiu napríklad zaznamenali zmeny najmä pri priestupkoch v statickej doprave, parkovaní. Policajný náčelník Marcel Mihalik sa vyjadril, že evidujú viac priestupkov. Príčinu nevidí iba v nedisciplinovanosti vodičov, ale aj v náraste návštevníkov a vozidiel v meste.

13. 09. 2014 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na sídlisku Adam Trajan vodiči nechávajú autá zaparkované aj na trávniku. (archív MsP)

Parkovacie domy Piešťanci, zdá sa, zatiaľ nechcú

Piešťancom zatiaľ vyhovuje parkovanie na uliciach, spevnených plochách a priamo pod oknami bytoviek a domov. Pokusy, ktoré v minulosti riešila radnica ohľadom parkovania, zostali bez záujmu obyvateľov a k niektorým sa dokonca vyjadrili negatívne. Parkovacie domy v kúpeľnom meste, zdá sa, zatiaľ nie sú potrebné, respektíve pre finančnú náročnosť a neprítomnosť vhodného partnera iba víziou budúcnosti.

12. 09. 2014 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Po Rázusovej ulici už niekoľko rokov jazdia automobily v oboch smeroch. (ip)

Téma týždňa: V meste bicyklov jazdí stále viac motorových vozidiel

Piešťany považuje väčšina obyvateľov a aj návštevníkov za mesto cyklistov. S autom by sme sa však chceli dostať čo najbližšie, či už do obchodu, na kultúrne podujatie, alebo ho mať zaparkované pod oknami bytovky alebo domu. Stačí momentálny počet parkovacích miest v centre a v meste? Je ich naozaj dostatok, aby boli všetci spokojní? Nebolo by vhodné začať uvažovať o rozšírení pešej zóny a vyčlenení aut z centra? Veď bicykel je vraj najlepší priateľ Piešťanca.

11. 09. 2014 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Fotografia kúpeľných záhradníkov z 30. rokov minulého storočia.

 (archív Balneologického múzea)

Z histórie zeleného srdca Piešťan

Mestečko Piešťany a kúpele získal v roku 1720 Juraj Erdödy, ktorý ich kúpil ako súčasť hlohoveckého panstva. Erdödyovci vlastnili Piešťany až do roku 1848 a kúpele až do roku 1940, keď boli zoštátnené.

29. 06. 2014 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (vd)

E. Wernerová: Ľudia si vybudovali dôveru v odborníkov na zeleň

O projekt obnovy mestského parku sa dlhodobo zaujíma krajinná architektka, poslankyňa zastupiteľstva a členka komisie pre životné prostredie Eva Wernerová. Spoločne s ďalšími odborníkmi pripomienkovala na viacerých sedeniach pripravovanú projektovú dokumentáciu. O tejto mestskej časti si myslí, že sú tu stromy v dospelom veku a plnej kráse, no je tu treba urobiť aj odvážne a tvrdé zásahy.

28. 06. 2014 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hlavná pagaštanová aleja postupne prejde veľkým prerodom a rekonštrukciou. (ip)

Téma týždňa Piešťanského týždňa: Obnova mestského parku

Obnovou mestského parku sa piešťanská radnica zaoberá už niekoľko rokov. V roku 2012 vyhlásila krajinársko-architektonickú súťaž a v súčasnosti na základe spracovanej štúdie finišujú práce na projektovej dokumentácii revitalizácie tejto časti mesta. O niekoľko týždňov – v priebehu mesiaca júl má dôjsť k odovzdaniu skompletizovanej dokumentácie pre potreby stavebného povolenia. Práce okolo ošetrovania a údržby zelene sa však dejú neustále.

27. 06. 2014 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
téma

Mesačník TÉMA - Deti, šport a imunita

V najnovšom vydaní Piešťanského týždňa nájdete prílohu – mesačník regionálnych novín Téma. Dočítate sa v ňom o mnohých aktuálnych veciach.

24. 10. 2012 15:30  |  Piešťany / Aktuálne
„Nie som proti štrajkovej pohotovosti. Ak sú ľudia nespokojní, mali by mať právo vyjadriť svoj názor,“ tvrdí Miloš Tamajka.

Piešťanom chýbajú firmy, zamestnávajúce odborne vzdelaných ľudí

Riaditeľ úradu práce Miloš Tamajka: „Sme na chvoste celej štátnej správy, už niet z čoho škrtať.“ Tamajka je staronovým riaditeľom piešťanského úradu práce. Prvýkrát sa funkcie ujal v roku 2008 a o dva roky neskôr ho odvolala vláda Ivety Radičovej. Nová vláda Roberta Fica plošne vymenila riaditeľov úradov a M. Tamajka v máji tohto roku opäť zasadol na riaditeľskú stoličku.

24. 10. 2012 14:48  |  Piešťany / Aktuálne
Líder skupiny Slniečko známej tiež ako Punto a rybacé hlavy (www.slniecko-punto.sk). Keď nekoncertuje, venuje sa anglickému jazyku, ktorý tiež odborne vyučuje vo svojej škole Skypers - www.skypers.sk. (Petra Lajdová)

Leto na starom koči

Môj dedko Ľudovít miloval poľovačky, mariáš a výrobu potomkov. Vďaka tomu dnes netrpím nedostatkom bratrancov. Okrem toho strúhal pekné poriská, plietol šibáky, piekol domáci chlieb a ovládal konský povoz.

25. 07. 2012 10:20  |  Blogy / Peter Remiš
Aj v Borovciach sa pestuje a testuje geneticky modifikovaná kukurica. (Viera Dusíková)

Ako vám chutia gény?

PIEŠŤANY - Na svete je približne sedem miliárd obyvateľov, z nich jedna miliarda hladuje. Znamená to, že produkcia potravín je nižšia, ako nárast počtu obyvateľov. Ako ju zvýšiť? Jednou z možností je vypestovať také rastliny, ktoré budú mať vyššiu úrodnosť pri nižších požiadavkách napríklad na vodu, alebo budú lepšie odolné proti škodcom, herbicídom. Geneticky modifikované rastliny sa pestujú. Európska únia privezie ročne z USA, Brazílie či Argentíny až 40 miliónov ton GM produktov.

18. 04. 2012 09:16  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Články 21 - 30 z 96
GARGO
Regal Burger

Anketa