Téma týždňa

„Prišelci“ by k svojmu rozsiahlemu privátnemu parkovisku radi pričlenili i pozemky v užívaní bytovky na Ulici sv. Štefana. (pror)

POZNÁMKA: Tamajka a Hudcovič svoj lobing pretaktizovali

Spor obyvateľov bytových domov na uliciach Pod Párovcami a sv. Štefana o priľahlé pozemky po dvoch rokoch čiastočne vyriešilo mestské zastupiteľstvo. Žiadosť novousadlíkov o prenájom pozemkov napriek podpore poslanca Tomáša Hudcoviča i primátora Miloša Tamajku nakoniec zvyšní poslanci neodobrili.

24. 05. 2018 14:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Poslanci okrem podpory výstavby multifunkčnej športovej haly diskutovali aj o viac ako dvojmiliónovom úvere na investičné akcie mesta.   (pror)

Komentár: Poslancov za SpP prebral až vlastný gól

Vyše dvojmiliónový úver, ktorý zostavením mestského rozpočtu pre rok 2018 naplánovali najmä poslanci z klubu Spoločne pre Piešťany z iniciatívy jeho člena Juraja Brnu, na minulotýždňovom zastupiteľstve takmer neschválili. Poslanec Martin Cifra to označil za gól do ich vlastnej brány.

23. 05. 2018 14:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Zeleň starousadlíkov je tŕňom v oku „novoprišelcov“, starostlivo udržiavaný pozemok im chcú „zabaviť“ pre vlastné potreby. (pror)

POZNÁMKA: Unáhlený verdikt poslancov len rozdúcha vášne občanov

Spor obyvateľov dvoch bytových domov na uliciach Pod Párovcami a sv. Štefana o priľahlé pozemky trvá už viac ako dva roky. Vďaka tomu, že sa nevedia dohodnúť, držia teraz tento „horúci zemiak“ v rukách piešťanskí poslanci.

17. 05. 2018 16:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Pri prechádzke centrom Piešťan naďabíte na takéto žlté turistické značenie. Žiaľ, nevedie nikam. (guma)

FOTOGLOSA: Na ničom sme nešetrili

Táto hláška z kultového filmu Jurský park mi napadla pri ostatnej prechádzke centrom Piešťan. Tentoraz ma upútalo žlté turistické značenie, na ktoré som natrafil na Námestí slobody.

10. 05. 2018 16:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Okružné križovatky patriace kraju vyčistilo mesto. (archív Petra Tekulu)

Poznámka: „Hasia“ lajdáckosť kraja

V poslednom čase žiari nielen centrum mesta upravenými záhonmi, zeleňou a výzdobou. Vzhľadom na to, že Piešťany sú kúpeľné mesto, reprezentatívny vzhľad záhonov a trávnikov je potešujúcou novinkou. Prácu zamestnancov Služieb mesta Piešťany však kazí Trnavský samosprávny kraj.

09. 05. 2018 10:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Travičom padli za obeť aj majestátne orliaky morské. (Jozef Lengyel)

Ochranári prosia o pomoc

Počas Vianoc 2017 otriasol verejnosťou prípad nálezu mladej samice orla kráľovského Zuzany, ktorá v tom istom roku dostala na Slovensku vysielačku v rámci projektu LIFE PannonEagle. Vyšetrenie potvrdilo otravu zakázanou nebezpečnou látkou v jej tele.

03. 05. 2018 10:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Členovia komisie pre bezpečnosť a verejný poriadok čakali na M. Hyneka márne. (pror)

KOMENTÁR: Záhadné zmiznutie Michala Hyneka z politiky naďalej trvá

V minulom týždni mala na pláne zasadnúť aj komisia pre bezpečnosť a verejný poriadok pod vedením predsedu Michala Hyneka. Jej členovia však na svojho šéfa čakali márne. Ten sa na rokovanie mestskej komisie nedostavil. Rovnako od začiatku tohto roka ignoruje zasadnutia mestského zastupiteľstva.

02. 05. 2018 14:00  |  Piešťany / Téma týždňa
V Dolnom Lopašove vytiahli staré hasičské halapartne. Futbalisti i hasiči zapichovali postupne raz jednu, raz druhú do kmeňa - stále vyššie, až kým vysokánsky máj nevztýčili nad obcou. (vd)

Prejavom lásky k dievčine býval máj, najvyšší s istotou znamenal sobáš

Amplión dedinského rozhlasu išlo roztrhnúť, keď sa z neho ozývalo: „Vstávaj, dievča, hore, sadíme ti máje, ak hore nevstaneš, mája nedostaneš...“

01. 05. 2018 13:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Nad Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Rezort Piešťany sa vznášajú chmáry podozrení o podivnom hospodárení s verejnými finančnými prostriedkami. (apt)

KOMENTÁR: Bez tlaku verejnej mienky sa nič nezmení!

Rezort Piešťany pod vedením politického nominanta Petra Tremboša i naďalej nechce vysvetliť pochybné utrácanie verejných financií. Odmieta tak urobiť i napriek tomu, že sme od tejto organizácie na podporu cestovného ruchu v regióne žiadali odpovede ako osoby povinnej v zmysle zákona o slobodnom prístupe k informáciám.

26. 04. 2018 16:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Fľaky od psieho moču sú na dverách, stenách i zábradlí Kolonádového mosta. (archív SMP)

POZNÁMKA: Psie záchody všade

Trochu preexponovane by sa dalo povedať, že žijeme v dobe, keď má každý človek práva, no nikto nemá povinnosti a hranice. Vidíme to denne v uliciach, v obchodoch, spoza volantov, dokonca na detských ihriskách či pri venčení štvornohých miláčikov.

25. 04. 2018 14:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Články 1 - 10 z 109
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa