Nadácia Adeli

Téma týždňa

Novembrové udalosti z roka 1989 si uctilo len zopár ľudí prejavmi zavesením venca na hák. (vd)

POZNÁMKA: Deň boja za slobodu a demokraciu majú ľudia na...

Pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu sa na Námestí slobody v Piešťanoch zišla vo štvrtok 16. novembra len hŕstka ľudí. Pripomenula si nielen odkaz Nežnej revolúcie či Medzinárodný deň študentstva, ale sa tiež zamyslela nad tým, či je Slovákom lepšie po revolúcii ako pred ňou.

21. 11. 2017 20:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Pavol Vermeš (pror)

KOMENTÁR: Vermeš dozornú radu nepresvedčil

Konateľ bytového podniku Pavol Vermeš nedokázal presvedčiť dozornú radu, že tvrdenia primátora Miloša Tamajku o výhodnosti a úsporách pri prenájme piešťanského tepelného hospodárstva trnavskej firme Yzamer sa zakladajú na pravde. Poslancov o tejto skutočnosti informoval ich kolega a zároveň člen dozornej rady Andrej Klapica.

16. 11. 2017 15:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Šéfka piešťanského stavebného úradu Alena Horešová nespĺňa svojím vzdelaním zákonné predpoklady na post, ktorý zastáva. (pror)

Poznámka: Nie je diplom ako diplom

Miloš Tamajka sa na jesennom mestskom zastupiteľstve rozhorčil, že piešťanské spravodajské formáty urážajú mestskú úradníčku Alenu Horešovú uvádzaním jej vzdelania zootechničky. V tomto prípade sa však primátor mýli. Vysokoškolské vzdelanie tohto typu je pre pozíciu šéfky piešťanského stavebného úradu, ktorú Horešová zastáva, neadekvátne a mesto v tejto veci porušuje stavebný zákon.

09. 11. 2017 09:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Pavol Vermeš (pror)

KOMENTÁR: Pridrahá „liečba“ stihomamu

Na parkovisku na Školskej ulici chcel nový konateľ piešťanského bytového podniku Pavol Vermeš po svojom nástupe ušetriť desiatky tisíc eur, no desiatky tisíc vzápätí minul na „liečbu“ svojho stihomamu. Inak sa ani nedá vysvetliť 41-tisíc eur, ktoré táto mestská eseročka minula na „Posúdenie stavu informačnej a objektovej bezpečnosti“.

08. 11. 2017 14:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Pivom proti ľudskej hlúposti. (sandy)

Blog Pivné reči: Nebojte sa pýtať kandidátov

Nikto vám nedá toľko, čo vám ja dokážem sľúbiť. Táto fráza si nielen uťahuje z predvolebných kampaní politikov, no poukazuje aj na značné nebezpečenstvo plynúce až z prílišnej náchylnosti voliča uveriť všetkému, čo sa mu niekto snaží natlačiť do hlavy.

12. 10. 2017 11:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Ilustr. foto (Supa)

Kto teda používa mestskú bankomatovú kartu?

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa minulý rok konalo ako vždy v tradičnom termíne - prvý júnový víkend (5.-7. júna). Kópia z výpisu účtu za mesiac jún debetnej bankomatovej karty hovorí, že položky vo výške 611 eur (M. Hynekom označené ako občerstvenie v rámci Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny) a 556 eur (M. Hynekom označené ako slávnostný obed pre delegácie partnerských miest v rámci dní Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 2015) boli uhradené dňa 23. júna, teda viac ako dva týždne po oficiálnom ukončení dní Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny!

30. 01. 2016 14:00  |  Piešťany / Téma týždňa
(MsÚ-PN, HC,TT)

Otázky pre primátorov do Piešťan, Hlohovca i Trnavy

Úlohou novinára je odhaľovať nemorálne a nezákonné praktiky verejných funkcionárov a redakcia Piešťanského týždňa v tom bude pokračovať a pokúsi sa naďalej zisťovať čo najviac detailov o používaní bankomatovej karty Mesta Piešťany, oficiálne používanej v zmysle internej smernice č. 7/2013 o rozsahu a spôsobe použitia výdavkov na reprezentačné a propagačné účely mesta Piešťany.

30. 01. 2016 12:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Kópia z výpisu účtu za mesiac jún 2015 debetnej bankomatovej karty Mesta Piešťany.

Kto klame, pán viceprimátor Hynek?

Na komentár Jozefa Vojčiniaka, uverejnený v minulom čísle pod názvom „Hynekov maškrtami rozmaznaný jazýček“, reagoval piešťanský viceprimátor žiadosťou o uverejnenie odpovede podľa Tlačového zákona. Vydavateľ Piešťanského týždňa, spoločnosť WINTER média, a.s., vyhodnotil žiadosť ako neoprávnenú z dvoch dôvodov. Komentár neobsahuje nepravdivé, neúplné alebo pravdu skresľujúce tvrdenia a navyše, právo žiadať uverejnenie odpovede Michal Hynek podľa Zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov nemá, ak sa tvrdenia v komentári týkajú výkonu jeho funkcie, k čomu patrí aj nakladanie s finančnými prostriedkami mesta. Napriek tomu, že nemáme zákonnú povinnosť tento príspevok zverejniť, pre zachovanie maximálnej miery objektivity jeho reakciu uvádzame v plnom znení.

30. 01. 2016 09:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Reálna podoba Diplomat arény (am)

Veľké plány zrealizovali, ale aj zabudli na papieri (1.)

V archíve Piešťanského týždňa sa rokmi pôsobenia na mediálnej scéne nazbieralo mnoho vizualizácií všakovakých plánovaných objektov. V Piešťanoch mali vyrásť kúpaliská, polyfunkčné budovy, obchvaty a ďalšie objekty... V nasledujúcom seriáli si zaspomíname na bájne projekty a pripomenieme zrealizované stavby.

23. 01. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. obr. (red)

Dopravu i parkovanie ovplyvnili rekonštrukcie ciest i mosta

Piešťanská mestská polícia pripravuje správu - vyhodnotenie činnosti za prvý polrok 2014. Oproti minulému obdobiu napríklad zaznamenali zmeny najmä pri priestupkoch v statickej doprave, parkovaní. Policajný náčelník Marcel Mihalik sa vyjadril, že evidujú viac priestupkov. Príčinu nevidí iba v nedisciplinovanosti vodičov, ale aj v náraste návštevníkov a vozidiel v meste.

13. 09. 2014 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 1 - 10 z 85
Regal Burger

Anketa