Téma týždňa

Ilustr. foto (Supa)

Kto teda používa mestskú bankomatovú kartu?

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa minulý rok konalo ako vždy v tradičnom termíne - prvý júnový víkend (5.-7. júna). Kópia z výpisu účtu za mesiac jún debetnej bankomatovej karty hovorí, že položky vo výške 611 eur (M. Hynekom označené ako občerstvenie v rámci Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny) a 556 eur (M. Hynekom označené ako slávnostný obed pre delegácie partnerských miest v rámci dní Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 2015) boli uhradené dňa 23. júna, teda viac ako dva týždne po oficiálnom ukončení dní Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny!

30. 01. 2016 14:00  |  Piešťany / Téma týždňa
(MsÚ-PN, HC,TT)

Otázky pre primátorov do Piešťan, Hlohovca i Trnavy

Úlohou novinára je odhaľovať nemorálne a nezákonné praktiky verejných funkcionárov a redakcia Piešťanského týždňa v tom bude pokračovať a pokúsi sa naďalej zisťovať čo najviac detailov o používaní bankomatovej karty Mesta Piešťany, oficiálne používanej v zmysle internej smernice č. 7/2013 o rozsahu a spôsobe použitia výdavkov na reprezentačné a propagačné účely mesta Piešťany.

30. 01. 2016 12:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Kópia z výpisu účtu za mesiac jún 2015 debetnej bankomatovej karty Mesta Piešťany.

Kto klame, pán viceprimátor Hynek?

Na komentár Jozefa Vojčiniaka, uverejnený v minulom čísle pod názvom „Hynekov maškrtami rozmaznaný jazýček“, reagoval piešťanský viceprimátor žiadosťou o uverejnenie odpovede podľa Tlačového zákona. Vydavateľ Piešťanského týždňa, spoločnosť WINTER média, a.s., vyhodnotil žiadosť ako neoprávnenú z dvoch dôvodov. Komentár neobsahuje nepravdivé, neúplné alebo pravdu skresľujúce tvrdenia a navyše, právo žiadať uverejnenie odpovede Michal Hynek podľa Zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov nemá, ak sa tvrdenia v komentári týkajú výkonu jeho funkcie, k čomu patrí aj nakladanie s finančnými prostriedkami mesta. Napriek tomu, že nemáme zákonnú povinnosť tento príspevok zverejniť, pre zachovanie maximálnej miery objektivity jeho reakciu uvádzame v plnom znení.

30. 01. 2016 09:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Reálna podoba Diplomat arény (am)

Veľké plány zrealizovali, ale aj zabudli na papieri (1.)

V archíve Piešťanského týždňa sa rokmi pôsobenia na mediálnej scéne nazbieralo mnoho vizualizácií všakovakých plánovaných objektov. V Piešťanoch mali vyrásť kúpaliská, polyfunkčné budovy, obchvaty a ďalšie objekty... V nasledujúcom seriáli si zaspomíname na bájne projekty a pripomenieme zrealizované stavby.

23. 01. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. obr. (red)

Dopravu i parkovanie ovplyvnili rekonštrukcie ciest i mosta

Piešťanská mestská polícia pripravuje správu - vyhodnotenie činnosti za prvý polrok 2014. Oproti minulému obdobiu napríklad zaznamenali zmeny najmä pri priestupkoch v statickej doprave, parkovaní. Policajný náčelník Marcel Mihalik sa vyjadril, že evidujú viac priestupkov. Príčinu nevidí iba v nedisciplinovanosti vodičov, ale aj v náraste návštevníkov a vozidiel v meste.

13. 09. 2014 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na sídlisku Adam Trajan vodiči nechávajú autá zaparkované aj na trávniku. (archív MsP)

Parkovacie domy Piešťanci, zdá sa, zatiaľ nechcú

Piešťancom zatiaľ vyhovuje parkovanie na uliciach, spevnených plochách a priamo pod oknami bytoviek a domov. Pokusy, ktoré v minulosti riešila radnica ohľadom parkovania, zostali bez záujmu obyvateľov a k niektorým sa dokonca vyjadrili negatívne. Parkovacie domy v kúpeľnom meste, zdá sa, zatiaľ nie sú potrebné, respektíve pre finančnú náročnosť a neprítomnosť vhodného partnera iba víziou budúcnosti.

12. 09. 2014 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Po Rázusovej ulici už niekoľko rokov jazdia automobily v oboch smeroch. (ip)

Téma týždňa: V meste bicyklov jazdí stále viac motorových vozidiel

Piešťany považuje väčšina obyvateľov a aj návštevníkov za mesto cyklistov. S autom by sme sa však chceli dostať čo najbližšie, či už do obchodu, na kultúrne podujatie, alebo ho mať zaparkované pod oknami bytovky alebo domu. Stačí momentálny počet parkovacích miest v centre a v meste? Je ich naozaj dostatok, aby boli všetci spokojní? Nebolo by vhodné začať uvažovať o rozšírení pešej zóny a vyčlenení aut z centra? Veď bicykel je vraj najlepší priateľ Piešťanca.

11. 09. 2014 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Fotografia kúpeľných záhradníkov z 30. rokov minulého storočia.

 (archív Balneologického múzea)

Z histórie zeleného srdca Piešťan

Mestečko Piešťany a kúpele získal v roku 1720 Juraj Erdödy, ktorý ich kúpil ako súčasť hlohoveckého panstva. Erdödyovci vlastnili Piešťany až do roku 1848 a kúpele až do roku 1940, keď boli zoštátnené.

29. 06. 2014 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (vd)

E. Wernerová: Ľudia si vybudovali dôveru v odborníkov na zeleň

O projekt obnovy mestského parku sa dlhodobo zaujíma krajinná architektka, poslankyňa zastupiteľstva a členka komisie pre životné prostredie Eva Wernerová. Spoločne s ďalšími odborníkmi pripomienkovala na viacerých sedeniach pripravovanú projektovú dokumentáciu. O tejto mestskej časti si myslí, že sú tu stromy v dospelom veku a plnej kráse, no je tu treba urobiť aj odvážne a tvrdé zásahy.

28. 06. 2014 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hlavná pagaštanová aleja postupne prejde veľkým prerodom a rekonštrukciou. (ip)

Téma týždňa Piešťanského týždňa: Obnova mestského parku

Obnovou mestského parku sa piešťanská radnica zaoberá už niekoľko rokov. V roku 2012 vyhlásila krajinársko-architektonickú súťaž a v súčasnosti na základe spracovanej štúdie finišujú práce na projektovej dokumentácii revitalizácie tejto časti mesta. O niekoľko týždňov – v priebehu mesiaca júl má dôjsť k odovzdaniu skompletizovanej dokumentácie pre potreby stavebného povolenia. Práce okolo ošetrovania a údržby zelene sa však dejú neustále.

27. 06. 2014 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 1 - 10 z 80
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa