GEFCO

Téma týždňa

Nové ihriská by radnica chcela, peniaze však na ne v rozpočte nevyčlenila. (Viera Dusíková)

KOMENTÁR: Bili sa do pŕs, kým sumu nepočuli

Roztržku ako o roky nepovšimnutú hračku medzi škôlkarmi pripomínala úsmevná výmena názorov medzi prednostom Mestského úradu v Piešťanoch, Eduardom Strapatým, a šéfom poslaneckého klubu Spoločne pre Piešťany, Tomášom Hudcovičom. Na minulotýždňovej mestskej rade sa „bili“ o zásluhy, kto prvý prišiel so zámerom obnovy detských ihrísk.

22. 03. 2018 12:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Ilustračné foto. (dtinfo.sk)

KOMENTÁR: O tých, čo seno žerú, a o Kocúrkove!

Rozpoviem vám príbeh, taký rozprávkový. O tom, ako v kedysi slávnom meste, nazvime ho Kocúrkovo, vytvorili čelní radní a konšeli finančné toky z mestskej kasy do truhlíc svojich i svojich sponzorov. Aby sa na nič neprišlo, pospolitému ľudu zahrali divadielko na odpútanie pozornosti. V duchu rímskych cisárov občanom dali chlieb a hry, čo ich mali udržať v pokoji.

07. 03. 2018 16:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Poslanci z klubu Spoločne pre Piešťany si môžu zachrániť dobré meno len dokončenou rekonštrukciou prírodného kina. (pror)

KOMENTÁR: Ak Hudcovič hľadá „škodnú“, nech sa pozrie do zrkadla

Do komunálnych volieb nám zostáva zhruba desať mesiacov, no niektorí piešťanskí regionálni politici už pomaly rozbiehajú svoje kampane, aby ukojili vlastné funkcionárske ambície.

25. 02. 2018 19:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Takmer v každej televíznej reportáži z kultúrnych podujatí dostáva priestor riaditeľka mestského kultúrneho strediska Marta Jurčová. (TV Karpaty)

KOMENTÁR: Nevzdelanosť kultúrnych ľudí neospravedlňuje

Je už začiatok februára a o kauze zvešiavania obrazov uznávaného maliara Jiřího Načeradského v piešťanskej mestskej galérii v úvode roka snáď už bolo napísané všetko. To, že išlo o diletantský počin a doslova kultúrne barbarstvo zo strany riaditeľky mestského kultúrneho strediska Marty Jurčovej za súčinnosti piešťanského primátora Miloša Tamajku, niet zrejme pochýb. No riaditeľka Jurčová má toho o čosi viac na rováši.

17. 02. 2018 16:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Trnavský župan zavítal vo štvrtok večer medzi piešťanských poslancov. (pror)

KOMENTÁR: Mydlová bublina župana Viskupiča

V Piešťanoch lietali vzduchom státisíce eur. Zdanlivo obria investícia to však nie je, ale len vypustená mydlová bublina ohľadom oživenia piešťanského letiska.

07. 02. 2018 16:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Hrobári pri výkope susedného hrobu nepoužili fóliu na ochránenie náhrobného kameňa pred zašpinením. (adč)

Praktiky hrobárov sú štandardné a nemenné

Najťažšie okamžiky v živote človeka nastanú, ak príde o milovanú osobu. S touto stratou sa dlhé obdobie len ťažko vyrovnáva. Aj po jej smrti chce byť s ňou čo najbližšie, chce pre ňu spraviť všetko čo najlepšie, aby si ju uctil.

20. 01. 2018 17:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Poslanec A. Klapica vystriedal na poste predsedu dozornej rady BP M. Hyneka. (pror)

KOMENTÁR: Chaos v bytovom podniku sa neskončil

Odvolaného predsedu dozornej rady Bytového podniku Piešťany, s. r. o., Michala Hyneka nahradil mestský poslanec Andrej Klapica (KDH). Päťčlenná dozorná rada ho na tento post zvolila na svojom zasadnutí v stredu 10. januára. Ak by si niekto myslel, že chaos v bytovom podniku (BP) sa tým skončil, je na omyle.

19. 01. 2018 16:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Vedenie mesta v januári 2017 naposledy s dvomi viceprimátormi. (pror)

KOMENTÁR: Ukážky stavu mysle piešťanských zastupiteľov

V piešťanskej regionálnej politike v roku 2017 veru nuda nebola. Hneď v januári sa prevalilo, že primátor Miloš Tamajka namiesto príprav na vianočné sviatky si sebe a svojim spriazneným ľuďom pod stromček pripravil darček v podobe „absolutistického“ ovládnutia Bytového podniku Piešťany (BP), ktorý následne pod vedením jeho nového konateľa Pavla Vermeša po celý minulý rok sprevádzalo množstvo škandálov.

15. 01. 2018 10:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Firma v americkom Las Vegas poskytuje svoju adresu pre registráciu obchodných spoločností. (apt)

Bývalá Tamajkova firma stále zarába na stávkach

Piešťanského primátora Miloša Tamajku sa vraj niekto snaží zdiskreditovať. Ako poznamenal, stalo sa tak už asi po 45. raz, čo ho chcú pošpiniť. Za komplot proti sebe považuje aj údajné podnikanie prostredníctvom „schránkovej“ firmy registrovanej v Las Vegas. Na túto skutočnosť nás upozornil všímavý občan e-mailom.

01. 01. 2018 10:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Zadlženosť mesta podľa návrhu rozpočtu narastie do roku 2020 až na sumu 13 miliónov eur. (MsÚ Piešťany)

KOMENTÁR: Cesta do nútenej správy

A máme na svete návrh piešťanského mestského rozpočtu na volebný rok 2018. A že je to vskutku exemplárne volebný rozpočet, prezrádzajú tie naoko skvelé budovateľské zámery radnice i poslaneckého klubu Spoločne pre Piešťany (SpP). Ten sa dokonca verejne chváli, že na rokovania o rozpočte chodili len oni a ostatní poslanci tieto stretnutia s vedením mesta ignorovali.

02. 12. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 1 - 10 z 96
GARGO
Regal Burger

Anketa