Zomrel rodák z Piešťan, kardiológ „Dady“ Oravetz

Streda 11. 10. 2017 15:00  | Piešťany / Spoločenská rubrika  | Autor: vd/jo

Známy nadšenec golfu, tenisu, bývalý plavec, kardiológ MUDr. Jan „Dady“ Oravetz (86) skonal náhle v pondelok 25. septembra v ranných hodinách v Kalifornii. Rodák z Piešťan býval v meste Indio, neďaleko Palm Springs.

MUDr. Jan Oravetz skonal v Kalifornii.

MUDr. Jan Oravetz skonal v Kalifornii. (Autor: archív rodiny)

Toto leto sa Jan Oravetz rozlúčil s milovanými Piešťanmi, netušiac, že to bola jeho posledná návšteva svojho rodiska, kam s manželkou Evou po roku 1955 prichádzali takmer každý rok. Mali dva domovy, na Slovensku a v USA na Floride. Povolaním kardiológ, veselý, usmiaty, aktívny, miloval život a cestovanie.

„S manželkou Evou sme ich stretávali v meste, s priateľmi chodili na výstavy, do divadla, hrávali golf, vychutnávali si život v Piešťanoch. Akosi si ich ani nemožno predstaviť jedného bez druhého,“ uviedla pre Piešťanský týždeň Jana Obertová.

Ich dcéra Natália napísala svojej mame k jednej zo spomienkových fotografií: „Tak veľmi som milovala fotografiu, na ktorej sa môj otec pozerá na moju mamu, akoby bol ten najšťastnejší muž na svete. Vedel to. Patria jeden druhému a ja som taká šťastná, že som mala taký príklad ako snívať. Láska ako táto sa nikdy nekončí, mami.“

Blízkeho priateľa si uctil aj Jozef Müller z Piešťan: „V lete sme sa dohodli, že sa u neho stretneme pri mojej návšteve Kalifornie, žiaľ, nestalo sa tak. Česť jeho pamiatke. R.I.P., Dady.“

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa